Pellet z łuski gryki i owsa – opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet z łuski gryki i owsa - opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena (1)

Wraz z czekającą za rogiem zimą i stale rosnącymi cenami konwencjonalnych źródeł energii, Polacy coraz częściej kierują wzrok w stronę alternatywnych źródeł opału. Niezwykle popularne wśród kupujących stały się paliwa powstające z tzw. biomasy czyli pellet lub brykiet. Do tego typu paliw należy m.in. będący przedmiotem tego artykułu pellet z łuski gryki i owsa. W poniższym tekście weźmiemy pod lupę właśnie ten rodzaj paliwa opałowego. 

Kupujący mogą się zastanawiać czy pellet z łuski gryki jest ekonomicznym rozwiązaniem na ogrzanie domu nadchodzącej zimy? Czy pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze? Jakie opinie na temat tego produktu możemy zaobserwować wśród forumowiczów? Odpowiedzi na te pytania, a także informacje dotyczące  parametrów pelletu z łuski gryki czy ceny za tonę przedstawiamy naszym czytelnikom poniżej. 

Pellet z łuski gryki – opinie na forum 

Na forum możemy zauważyć wiele osób decydujących się na palenie tej zimy właśnie pelletem z łuski gryki. Forumowicze argumentują, iż ceny węgla, jak również innych tradycyjnych paliw stale idą w górę, a przecież nie jest to paliwo niezamienne. Węgiel można zastąpić pelletem z łuski gryki, jak i jego odmianą zrobioną z owsa.  Ogrzewanie takim surowcem może okazać się dużo wygodniejsze, z uwagi na łatwość zarówno transportu, jak i przechowywania. Dodatkowym argumentem za zakupem pelletu jest ogromne zainteresowanie polskim węglem, który jest nie tylko ciężko dostępny, ale i coraz droższy. 

Niektórzy z forumowiczów wyrażają odmienne opinie, sugerując, że pomysł palenia pelletem opłaca się tylko i wyłącznie na dużą skalę, a dla pojedynczych osób będzie to bardzo angażujące przedsięwzięcie, prowadzące do nieopłacalności. Ministerstwo środowiska nie wskazuje obecnie jakichkolwiek przeciwwskazań odnośnie paleniem alternatywnymi źródłami opału, a samo rozwiązanie jest także niezwykle ekologiczne, gdyż wykorzystuje tzw. biomasę czyli naturalne odpadki, które zostają w ten sposób ponownie wykorzystane. 

Aby zebrać pojawiające się opinie na forum odnoszące się do pelletu z łuski gryki, przejrzeliśmy wiele różnych for, które są poświęcone tematyce ogrzewania. Na forum nie pojawia się zbyt wiele opinii na temat tego rodzaju surowca, natomiast udało nam się wyłonić kilka z nich. Opinie najczęściej odnosiły się do tego, że pellet z łuski gryki to dość dobre rozwiązanie, które nie zostawia zbyt wiele popiołu i jest to surowiec, które nie pozostawia po sobie spieków. Istotną kwestią jest jego występowanie i dostępność, ciężko w sieci znaleźć oferty ze sprzedażą pelletu z łuski gryki.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet z łuski owsa – opinie

Jeżeli przeanalizujemy zagadnienie pelletu z łuski gryki, może zauważyć, iż w tym roku rynek paliw opałowych jest bogaty w wiele odmian pelletu m.in. z różnych ziaren zbóż czy kukurydzy. Czy odmiana pelletu z łuski owsa różni się znacząco od innych odmian? 

Należy wskazać, iż plony polskich zbóż są dosyć niejednorodne. Może to skutkować m.in. problemami spalania w kotłach i piecach. Nie wyklucza to jednak palenia zbożem, w tym oswem. Co ciekawe to właśnie przy spalania pelletu z łuski owsa zaobserwowano najlepsze rezultaty. Większość kupujących ma bardzo pozytywne opinie na temat tej odmiany pelletu. 

Pellet z łuski gryki – parametry 

Pellet to nic innego jak biomasa czyli odnawialne źródło energii. Pellet z łuski gryki jako alternatywne źródło opału charakteryzuje się, podobnie do innych odmian pelletu, stosunkowo wysoką wartością opałową. Czy jest to opłacalne źródło opału? Jak wyglądają jego parametry w porównaniu do innych odmian pelletu? Odpowiadamy poniżej. 

Pellet z łuski gryki ma przeważnie kształt małych, kilkumetrowych prostokątów w paczkach wadze ok. 10-20 kg. W zależności od użytej technologii, produkowane są również z dodatkowych otworem w środku. Pellet z łuski gryki jest mocno zbity i nie rozsypuje się on w transporcie oraz nie kruszy w rękach. Dodatkową zaletą jest jego zapach. W przeciwieństwie do innych źródeł opału podczas spalania, jak i po nim, pachnie on całkiem przyjemnie. 

Pellet z łuski gryki cieszy się sporym uznaniem i popularnością wśród kupujących. Zdecydowanie największą zaletą produktu jest jego wysoka kaloryczność, która waha się w granicach od 17,00 do 20,50 MJ/kg w zależności od jakości produktu. Kaloryczność nie jest jedynym parametrem, który warto brać pod uwagę przy zakupie. Pellet z łuski gryki ma zawartość popiołu ok. 2%, a także wilgotność od 8,3 do 9,0%. 

Sprawdź również – Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?

Pellet z łuski gryki – gdzie kupić?

W obecnym czasie pellet z łuski gryki jest produktem ogólnodostępnym i wielu producentów oferuje swoje produkty zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Gdzie zatem można kupić pellet z łuski gryki? Najlepsze źródła przedstawimy naszym Czytelnikom poniżej. 

Gdzie można kupić pellet z łuski gryki?

  1. Strona internetowa Allegro.pl
  2. Platforma ogłoszeniowa OLX.pl
  3. Serwis Oferteo.pl
  4. Lokalne targi rolne
  5. Lokalne składy opałowe

Pellet z łuski gryki – cena

A więc jedyne co pozostaje, to odpowiedzieć na pytanie, ile w tej chwili wynosi cena pelletu z łuski gryki? Wszystkim zainteresowanym odpowiadamy zatem poniżej. Pellet z łuski gryki lub owsa sprzedawany jest przeważnie w paczkach. W zależności od wagi i wielkości takiej paczki, cena będzie wynosić od ok. 44,00 zł za sztukę ważącą od ok. 15 kg. Im większe zamówienie, tym bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie dla kupujących. Na rynku możemy znaleźć czasami także tańsze oferty, bardzo często pochodzące od naszych wschodnich sąsiadów.