Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet z łuski słonecznika - opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena (1)

Obecne czasy nie rozpieszczają nikogo. Światowy kryzys, który zbliża się do każdego kraju wielkimi krokami, coraz bardziej daje o sobie znać. W każdej dziedzinie gospodarki odnotowywane są coraz większe spadki, które martwią wszystkich. Najczęściej poruszanym tematem jest jednak opał. Braki węgla oraz bardzo wysokie ceny pozostałych paliw grzewczych niepokoją ludzi, ponieważ zbliżająca się zima wymusza na nas ogrzewanie domów. 

Wiele osób szuka we wszystkich możliwych źródłach opału, którym będą mogli palić w piecach. Niestety taka sytuacja nie jest nam znana, przez co nie zawsze wiemy, co robić, kiedy brakuje surowców. Niekiedy nawet nie wiemy, że istnieją inne rodzaje opału niż węgiel. Z tego powodu w poniższym artykule sprawdzamy pellet z łuski słonecznika. Sprawdzamy, jakie opinie na forach znajdziemy o pellecie z łuski słonecznika, jakie jest spalanie pelletu z łuski słonecznika. Przedstawiamy parametry oraz kaloryczność pelletu z łuski słonecznika. Dodatkowo zdradzamy gdzie kupić pellet z łuski słonecznika oraz jaka jest jego cena. 

Pellet z łuski słonecznika – opinie klientów na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów na forum odnośnie pelletu z łuski słonecznika, czy warto go stosować? Na rynku pojawiają się różne rodzaje opału, niekiedy zupełnie nowe, wcześniej nieznane, ponieważ zawsze korzystaliśmy z powszechnych paliw. Pellet z łuski słonecznika jest wytwarzany z łusek, łodyg lub części słonecznika. Sprasowanie pod wysokim ciśnieniem elementu słonecznika umożliwia wytworzenie pelletu. 

Coraz więcej osób wybiera pellet z łuski słonecznika, ponieważ jego dostępność jest większa. Opinie na forach wskazują, że pellet z łuski słonecznika dosyć dobrze się spala, nie pozostawia widocznych, szkodliwych zanieczyszczeń oraz jest wydajny. 

Pellet z łuski słonecznika poprzez surowiec, z jakiego został wytworzony, jest produktem, który nie wpływa negatywnie na środowisko. Dodatkowo jego granulacja oraz struktura zapewniają nam czyste palenie, kotłownia nie jest pokryta czarnym pyłem czy kurzem. 

Opinie na forach o pellecie z łuski słonecznika wskazują, że surowiec nie powoduje żadnych problemów, ilość oddawanego ciepła jest na zadowalającym poziomie. Co więcej, wiele osób poleca ten produkt, ponieważ piec jest dłużej czysty, a ilość popiołu ograniczona. 

Sprawdź również – Test – pellet czy ekogroszek? Opinie na forum, koszty, kalkulator, co się bardziej opłaca?

Pellet z łuski słonecznika – spalanie

Osoby, które były przyzwyczajone do tradycyjnych paliw opałowych, nie mają odpowiedniej wiedzy o pellecie z łuski słonecznika. Pojawia się wiele pytań o spalanie pelletu z łuski słonecznika. Jak ten surowiec zachowuje się w piecu, czy jest porównywalny do ekogroszku oraz pelletu z drewna. 

Spalanie pelletu z łuski słonecznika jest na bardzo zadowalającym poziomie, co prawda pellet z łuski słonecznika nie ma takich wartości opałowych co ekogroszek czy węgiel, jednak ten produkt oddaje sporą ilość ciepła. Ilość jednorazowego wsadu daje spokój na dwa lub trzy dni, ponieważ pellet jest spalany w piecu z podajnikiem. 

Kolejną ciekawostką o spalaniu pelletu z łuski słonecznika jest ilość pozostawionego popiołu, który jest na niskim poziomie. Surowiec jest wytwarzany z naturalnych składników, poprzez produkcję opartą o wysokie ciśnienie pellet z łuski słonecznika nie zawiera żadnych dodatków. 

Pellet z łuski słonecznika – parametry, Ukraina

Przed zakupem każdego surowca opałowego, każdy kupiec sprawdza parametry paliwa, które go zainteresowało. Taka sama zasada dotyczy pelletu z łuski słonecznika. Parametry tego surowca interesują wszystkich, ponieważ pellet z łuski słonecznika wykazuje zadowalające wartości grzewcze. 

Parametry pelletu z łuski słonecznika posiada bardzo dobrą granulację, ponieważ jest zachowana na poziomie 8 mm. Takie wielkości są odnotowywane przy ekogroszku oraz pellecie produkowanym z drewna. 

Wartości opałowe są odnotowywane na poziomie od 18 do 20 MJ/ kg, co pozwala na porównanie pelletu z łuski słonecznika do ekogroszku z Kazachstanu. 

W parametrach pelletu z łuski słonecznika warte zaznaczenia jest ilości siarki oraz popiołu, ponieważ są na niskich poziomach. Siarka obecna w surowcu to 0,12%, z kolei ilość popiołu to maksymalnie 3,2%. 

Pellet z łuski słonecznika – kaloryczność

Kaloryczność każdego surowca jest bardzo ważna, ponieważ dzięki kaloryczności możecie stwierdzić, czy dany produkt jest dobry. Kaloryczność także wyznacza, skąd pochodzi np. ekogroszek lub węgiel. 

Sprawdzając kaloryczność pelletu z łuski słonecznika, nie mylcie go z ekogroszkiem, pellet jest pozyskiwany z drewna lub tak jak w przypadku opisywanego produktu z łusek słonecznika. Jeżeli obserwowany przez was pellet z łuski słonecznika będzie posiadał kaloryczność niższą 15 MJ/ kg nie kupujcie takiego produktu, ponieważ nie będzie on wartościowy. Dobry pellet z łuski słonecznika powinien mieć kaloryczność co najmniej 19 MJ/ kg. Na rynku dostępne są także produktu o wartości 21 MJ/ kg. 

Pellet z łuski słonecznika – gdzie kupić?

Zatem, gdzie można kupić pellet z łuski słonecznika? Jeżeli będziecie zainteresowani zakupem pelletu z łuski słonecznika, zawsze sprawdzajcie jego pochodzenie oraz opinie o sprzedającym. Miejsca, gdzie kupicie pellet z łuski słonecznika to m.in. OLX oraz autoryzowane sklepy internetowe, które zajmują się kompleksową sprzedażą surowców opałowych. 

Pellet z łuski słonecznika – cena za tonę

Cena pelletu z łuski słonecznika jest bardzo atrakcyjna. W dzisiejszych czasach bardzo wysokich cen opału cena pelletu z łuski słonecznika przyciąga wielu zainteresowanych zakupem opału. Ceny zaczynają się od 900 złotych za tonę. 

Najlepsze pellety z łuski słonecznika wycenione są na 1600 złotych za tonę.