Węgiel z kopalni Brzeszcze – opinie na forum, kaloryczność, cena, jak kupić?

Tegoroczna zima czeka na nas już za rogiem, a w niektórych regionach w kraju można zauważyć jej pierwsze oznaki. Wraz ze zmieniającą się pogodą, krótszymi dniami i ciemnymi popołudniami, zmieniają się także nastroje Polek i Polaków. Nadchodzący sezon grzewczy będzie szczególny ze względu na sytuację na rynku paliw energetycznych oraz sytuację na arenie międzynarodowej, w szczególności za naszą wschodnią granicą. 

Z ogromną siłą uderzają w nas głosy sceptyków, którzy wskazują, że może zabraknąć czym palić w piecach i ogrzewać nasze domy i mieszkania. Czy to prawda? Wieści o braku dostępności m.in. węgla, sprawiła iż wielu w pośpiechu udało się do lokalnych i regionalnych składów opałowych. To tylko wzmożyło wysokie już ceny i podgrzało i tak rozgrzane już do czerwoności nastroje związane z tegorocznym sezonem cieplnym. 

Wychodząc naprzeciw panującemu popłochowi przedstawiami temat węgla z kopalni Brzeszcze. W poniższym tekście, nasi Czytelnicy będą mogli zapoznać się nie tylko z opiniami na forum o jakości i atrakcyjności węgla z kopalni Brzeszcze, ale też i informacjami o jego kaloryczności oraz cenie. Opiszemy także sposoby zakupu produktu, a ponadto przedstawimy samą kopalnię Brzeszcze. 

Kopalnia Brzeszcze – gdzie jest?

Pochylając się nad zagadnieniem samej kopalni Brzeszcze, wskazać należy iż jej dokładna nazwa to Tauron Wydobycie – Zakład Górniczy Brzeszcze. Ta polska kopalnia węgla kamiennego znajduje się w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym i jest usytuowana pomiędzy rzekami Wisłą i Sołą. Została ona założona w miejscowości Brzeszcze już w roku 1903. Obszar górniczy obejmuje również tereny pobliskich gmin Miedźna i Oświęcim. 

Kopalnia węgla kamiennego w Brzeszczu ma w swojej ofercie szereg produktów. Najpopularniejszy jest węgiel orzech, lecz warto wskazać, iż kopalnia oferuje również alternatywę dla tego paliwa opałowego jakim jest ekogroszek Brzeszcze. 

Sprawdź również – Ekogroszek z Australii – testy, opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena za tonę

Węgiel z kopalni Brzeszcze opinie forum 

Przedstawiając pokrótce co na temat węgla z kopalni Brzeszcze sądzą forumowicze należy wskazać, iż kopalnia ta należy do polskiego TAURONu, a zarząd spółki i jej osoby decyzyjne mają zamiar wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polaków w tym trudnym czasie i zwiększyć wydobycie tego cennego i pożądanego surowca. Czy podniesie to jeszcze bardziej zainteresowanie węglem z kopalni Brzeszcze?

Forumowicze są zgodni, że węgiel z Brzeszcza przyciąga wielu kupujących. Podczas okresu popłochu i paniki, który miał miejsce na początku tego kwartału liczba chętnych do zaopatrzenia się w węgiel była ogromną. Pod większością polskich kopalni tworzyły się kilkunasto kilometrowe kolejki, nie wyłączając kopalni Brzeszcze. Kupujący wskazywali, iż jest to zaufany produkt, sprawdzający się zarówno podczas bardziej i mniej surowych zim. Węgiel z kopalni Brzeszcze długo się pali, utrzymując wysoką temperaturę w piecach i kotłowniach. 

Jak kupić węgiel bezpośrednio z kopalni Brzeszcze?

Na chwilę obecną każda z kopalń należących do Tauronu, w tym kopalnia Brzeszcze, prowadzi dwie formy sprzedaży węgla. Węgiel można zakupić przez internet, jak i bezpośrednio w zakładach górniczych – punktach obsługi klienta. Wielu producentów preferuje kontakt i sprzedaż on-line, ale nie znaczy to, iż nie można zakupić go bezpośrednio poprzez wpisanie się na listę oczekujących prowadzoną przez kopalnię. Pamiętajmy, iż to kupujący odpowiada za transport i jego koszty z kopalni. 

Czy można kupić węgiel z kopalni Brzeszcze? 

Odpowiadając wprost, oczywiście że można, w dniu dzisiejszym producent czyli Tauron opublikował nowe cenniki na sprzedawany przez Zakład Górniczy Brzeszcze węgiel orzech i ekogroszek. Podane ceny dotyczą sprzedaży detalicznej, z którą wiąże się odbiór własnym transportem samochodowym. 

Sprawdź również – Uniwersalny piec na pellet i ekogroszek – testy, opinie klientów na forum, który lepszy?

Węgiel z kopalni Brzeszcze – kaloryczność

Poniżej prezentujemy naszym Czytelnikom parametry produktu jakim jest węgiel z kopalni Brzeszcze. Parametry odnoszą się przede wszystkim do wartości opałowej, która jest kluczową kwestią przy omawianiu jakiegokolwiek tematu związanego z rynkiem surowców opałowych. Jaka jest zatem jego kaloryczność? To zagadnienie jest szczególnie ważne dla każdego potencjalnego kupującego. Poniżej przedstawiamy zebrane informacje.

Kaloryczność węgla z kopalni Brzeszcze wynosi w granicach 28 MJ/kg, co jest bardzo dobrym wynikiem. Produkt charakteryzuje się niską zawartością popiołu, która wynosi max do 9%. Niezwykle istotną kwestią jest także zawartość siarki, która w przypadku węgla z kopalni Brzeszcze wynosi wyjątkowo niskie 0,6%. Niski jest również poziom wilgoci – do 7%. 

Węgiel z kopalni Brzeszcze – cena

Tak więc jedyne pytanie, na które pozostaje nam odpowiedzieć, to ile kosztuje tona węgla ze śląskiej kopalni w Brzeszczu. Wszyscy planujący zakup muszą uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, gdyż to poziom zainteresowania produktem jest bardziej przytłaczający niż sama jego cena detaliczna. 

Za tonę węgla z kopalni Brzeszcze, zgodnie z nowym cennikiem, zapłacimy obecnie w 1 899,00 zł. Dodatkowych utrudnieniem w całym przedsięwzięciu jest oczywiście transport, który należy zorganizować we własnym zakresie. 

Bartłomiej Wilczyński

Ogrody to jego największa pasja. Zawodowo zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli uprawia rośliny, krzewy, drzewa, zajmuje się aranżacją, projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Większość swojego życia spędził wśród roślinności, w ogrodzie. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie pielęgnacji i zakładania ogrodów, obecnie pragnie dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy chcą założyć swój ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *