Węgiel z kopalni Brzeszcze – opinie na forum, kaloryczność, cena, jak kupić?

Węgiel z kopalni Brzeszcze - opinie na forum, kaloryczność, cena, jak kupić

Tegoroczna zima czeka na nas już za rogiem, a w niektórych regionach w kraju można zauważyć jej pierwsze oznaki. Wraz ze zmieniającą się pogodą, krótszymi dniami i ciemnymi popołudniami, zmieniają się także nastroje Polek i Polaków. Nadchodzący sezon grzewczy będzie szczególny ze względu na sytuację na rynku paliw energetycznych oraz sytuację na arenie międzynarodowej, w szczególności za naszą wschodnią granicą. 

Z ogromną siłą uderzają w nas głosy sceptyków, którzy wskazują, że może zabraknąć czym palić w piecach i ogrzewać nasze domy i mieszkania. Czy to prawda? Wieści o braku dostępności m.in. węgla, sprawiła iż wielu w pośpiechu udało się do lokalnych i regionalnych składów opałowych. To tylko wzmożyło wysokie już ceny i podgrzało i tak rozgrzane już do czerwoności nastroje związane z tegorocznym sezonem cieplnym. 

Wychodząc naprzeciw panującemu popłochowi przedstawiami temat węgla z kopalni Brzeszcze. W poniższym tekście, nasi Czytelnicy będą mogli zapoznać się nie tylko z opiniami na forum o jakości i atrakcyjności węgla z kopalni Brzeszcze, ale też i informacjami o jego kaloryczności oraz cenie. Opiszemy także sposoby zakupu produktu, a ponadto przedstawimy samą kopalnię Brzeszcze. 

Kopalnia Brzeszcze – gdzie jest?

Pochylając się nad zagadnieniem samej kopalni Brzeszcze, wskazać należy iż jej dokładna nazwa to Tauron Wydobycie – Zakład Górniczy Brzeszcze. Ta polska kopalnia węgla kamiennego znajduje się w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym i jest usytuowana pomiędzy rzekami Wisłą i Sołą. Została ona założona w miejscowości Brzeszcze już w roku 1903. Obszar górniczy obejmuje również tereny pobliskich gmin Miedźna i Oświęcim. 

Kopalnia węgla kamiennego w Brzeszczu ma w swojej ofercie szereg produktów. Najpopularniejszy jest węgiel orzech, lecz warto wskazać, iż kopalnia oferuje również alternatywę dla tego paliwa opałowego jakim jest ekogroszek Brzeszcze. 

Sprawdź również – Ekogroszek z Australii – testy, opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena za tonę

Węgiel z kopalni Brzeszcze opinie forum 

Przedstawiając pokrótce co na temat węgla z kopalni Brzeszcze sądzą forumowicze należy wskazać, iż kopalnia ta należy do polskiego TAURONu, a zarząd spółki i jej osoby decyzyjne mają zamiar wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polaków w tym trudnym czasie i zwiększyć wydobycie tego cennego i pożądanego surowca. Czy podniesie to jeszcze bardziej zainteresowanie węglem z kopalni Brzeszcze?

Forumowicze są zgodni, że węgiel z Brzeszcza przyciąga wielu kupujących. Podczas okresu popłochu i paniki, który miał miejsce na początku tego kwartału liczba chętnych do zaopatrzenia się w węgiel była ogromną. Pod większością polskich kopalni tworzyły się kilkunasto kilometrowe kolejki, nie wyłączając kopalni Brzeszcze. Kupujący wskazywali, iż jest to zaufany produkt, sprawdzający się zarówno podczas bardziej i mniej surowych zim. Węgiel z kopalni Brzeszcze długo się pali, utrzymując wysoką temperaturę w piecach i kotłowniach. 

Jak kupić węgiel bezpośrednio z kopalni Brzeszcze?

Na chwilę obecną każda z kopalń należących do Tauronu, w tym kopalnia Brzeszcze, prowadzi dwie formy sprzedaży węgla. Węgiel można zakupić przez internet, jak i bezpośrednio w zakładach górniczych – punktach obsługi klienta. Wielu producentów preferuje kontakt i sprzedaż on-line, ale nie znaczy to, iż nie można zakupić go bezpośrednio poprzez wpisanie się na listę oczekujących prowadzoną przez kopalnię. Pamiętajmy, iż to kupujący odpowiada za transport i jego koszty z kopalni. 

Czy można kupić węgiel z kopalni Brzeszcze? 

Odpowiadając wprost, oczywiście że można, w dniu dzisiejszym producent czyli Tauron opublikował nowe cenniki na sprzedawany przez Zakład Górniczy Brzeszcze węgiel orzech i ekogroszek. Podane ceny dotyczą sprzedaży detalicznej, z którą wiąże się odbiór własnym transportem samochodowym. 

Sprawdź również – Uniwersalny piec na pellet i ekogroszek – testy, opinie klientów na forum, który lepszy?

Węgiel z kopalni Brzeszcze – kaloryczność

Poniżej prezentujemy naszym Czytelnikom parametry produktu jakim jest węgiel z kopalni Brzeszcze. Parametry odnoszą się przede wszystkim do wartości opałowej, która jest kluczową kwestią przy omawianiu jakiegokolwiek tematu związanego z rynkiem surowców opałowych. Jaka jest zatem jego kaloryczność? To zagadnienie jest szczególnie ważne dla każdego potencjalnego kupującego. Poniżej przedstawiamy zebrane informacje.

Kaloryczność węgla z kopalni Brzeszcze wynosi w granicach 28 MJ/kg, co jest bardzo dobrym wynikiem. Produkt charakteryzuje się niską zawartością popiołu, która wynosi max do 9%. Niezwykle istotną kwestią jest także zawartość siarki, która w przypadku węgla z kopalni Brzeszcze wynosi wyjątkowo niskie 0,6%. Niski jest również poziom wilgoci – do 7%. 

Węgiel z kopalni Brzeszcze – cena

Tak więc jedyne pytanie, na które pozostaje nam odpowiedzieć, to ile kosztuje tona węgla ze śląskiej kopalni w Brzeszczu. Wszyscy planujący zakup muszą uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, gdyż to poziom zainteresowania produktem jest bardziej przytłaczający niż sama jego cena detaliczna. 

Za tonę węgla z kopalni Brzeszcze, zgodnie z nowym cennikiem, zapłacimy obecnie w 1 899,00 zł. Dodatkowych utrudnieniem w całym przedsięwzięciu jest oczywiście transport, który należy zorganizować we własnym zakresie.