Pellet Olczyk – testy, opinie klientów na forum, parametry, gdzie kupić?

Pellet Olczyk - testy, opinie klientów na forum, parametry, gdzie kupić (1)

Biorąc pod uwagę to, jak ciężka sytuacja panuje na rynku, jakie podwyżki nas czekają, oraz to jak drogi jest opał, nie możemy się dziwić, że wiele osób szuka jakichkolwiek alternatyw. Coraz większa ilość ogłoszeń pojawia się w Internecie, a dotyczą one wielu rodzajów paliw, mniej czy też bardziej popularnych, podzielonych na różne kategorie. Przy wyborze odpowiedniego opału, zwłaszcza kiedy potrzebny jest on na okres zimowy, każdy z nas ma swoje własne wytyczne, które dane paliwo musi spełnić. Niektórzy zwracają uwagę przede wszystkim na cenę danego opału, czemu nie można się dziwić, biorąc pod uwagę to jaka sytuacja ma obecnie miejsce na rynku. 

Czasami patrzenie głównie na ocenę produktu i opinie na forum nie jest tylko wyborem, ale i koniecznością, dlatego wiele osób niestety nie ma szerokiego wyboru. Często zwraca się też uwagę na jakość i wydajność danego opału, które zapewniają długotrwałe palenie i uwalnianie ciepła. Parametry, kaloryczność i poziom dawania ciepła to niezwykle ważne czynniki, kiedy szukamy odpowiedniego dla siebie paliwa; Dla wielu liczy się też to, czy dany sposób palenia wymaga dużej ilości naszego czasu, oraz Czy kocioł może być pozostawiony sam sobie przez dłuższą ilość czasu, bez konieczności ciągłego pilnowania i dokładania opału. Kolejnym istotnym czynnikiem, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilkunastu lat, jest aspekt ekologiczny paliw, a w tym to jaki wpływ mają one na środowisko. Wielu z nas woli postawić na opały, które wydzielają jak najmniejszą ilość szkodliwych substancji, albo chociaż na tyle niską, byśmy nie musieli martwić się tym, jaki ślad węglowy pozostawiany. Wszystkie te aspekty wydają się być na plusie w jednym konkretnym rodzaju paliwa, jakim jest pellet. 

Chociaż spopularyzował się on dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat, spora ilość osób w Polsce decyduje się na to, by to właśnie tym materiałem ogrzewać swoje mieszkania i domy. Warto, jest zastanowić się nad tym, dlaczego tak duża ilość osób podjęła decyzję, by to właśnie tego opału używać, a także sprawdzić, czy jest to produkt odpowiedni dla nas i naszych warunków. Jednym z popularniejszych rodzajów pelletów sprzedawanych w Polsce jest pellet Olczyk, który zyskuje dość dobre opinie na forum. Marka ta jest ceniona przez kupujących, a w Internecie możemy znaleźć dużo informacji na temat produktów, które sprzedaje.

Sprawdź również – Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?

Pellet Olczyk – opinie na forum

 Opinie o produkcie Pellet Olczyk, które możemy znaleźć na forum, są bardzo pochlebne, oraz zachęcają do tego, by ten produkt nabyć. Według głosów wielu klientów tej marki, jedną z największych zalet opału jest jego kaloryczność, zapewniająca długotrwałe palenie się i wytwarzanie dużej ilości ciepła. W tym paliwie cenie się także niską zawartość popiołu, co wpływa na to, że kotły, w których pali się tym opałem są łatwe do czyszczenia. Zapach tego produktu nie jest odrzucający, jak w przypadku wielu innych paliw, co wiąże się z komfortem dla wielu z nas. Opinie o produkcie pellet Olczyk, które widnieją na forum podają też inną zaletę tego materiału, a mianowicie fakt, że może on służyć za bardzo dobry nawóz do ogrodów.

Pellet Olczyk – parametry

 Parametry pelletu Olczyk dostępne są na stronie producenta, gdzie cała ich lista pokazuje nam wszystkie informacje, których moglibyśmy oczekiwać. Według wielu osób, a także porównując ten produkt do innych tego rodzaju, parametry techniczne pelletu Olczyk są bardzo zadowalające; wskazują wysoką kaloryczność, wilgotność maksymalną do góra 10%, a zawartość popiołu jest niezwykle niska, co oznacza, że produkt bardzo dobrze się wypala i możemy liczyć na jego wydajność. Parametry pokazują nam także, że paliło to może zadowolić osoby, które zwracają szczególną uwagę na ekologię. Wydzielanie szkodliwych substancji przez ten produkt jest bardzo nikłe.

Pellet Olczyk – kaloryczność

Kaloryczność pelletu Olczyk to ważne zagadnienie, nad którym zastanawia się każdy, kto planuje zakup tego paliwa. Jest to też najważniejszy z parametrów, często decydujący o tym, czy zdecydujemy się na konkretny zakup. Dobry produkt rozpoznaje się po wysokiej kaloryczności, nie jest to tajemnicą, dlatego zawsze powinniśmy zwracać na ten aspekt uwagę. Kaloryczność pelletu Olczyk wynosi 16.500 MJ/kg, co nie jest najwyższą wartością wśród opałów, ale należy pamiętać, że pellet zrobiony jest z drewna i nie będzie tak kaloryczny jak chociażby węgiel.

Pellet Olczyk – gdzie kupić?

Gdzie kupić pellet Olczyk? Produkt możemy zamówić na oficjalnej stronie, a producent oferuje dostawę na terenie całej Europy. Również inne strony, takie jak allegro oferują sprzedaż tego paliwa, nie ma więc problemu z nabyciem go, a między cenami możemy przebierać. To, gdzie kupić pellet Olczyk to ważne pytanie, zwłaszcza w tych czasach, kiedy niektóre opały są tak trudno dostępne; na szczęście, ofert jest wiele i o to konkretne paliwo raczej nie musimy się martwić.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet Olczyk – cena

Cena pelletu Olczyk różni się w zależności od ilości produktu, jaką planujemy nabyć. Sprzedawany jest on w workach po 15 kg, które kosztują w granicach 40 zł za sztukę. Cena pelletu Olczyk jest oczywiście znacznie wyższa, kiedy mowa jest o ilościach paliwa liczonych w tonach. W tym przypadku produkt kupimy za około 3500 zł.