Pellet z Białorusi – opinie na forum, import i cło, zakaz, cena

Pellet z Białorusi - opinie na forum, import i cło, zakaz, cena (1)

Sytuacja na rynku energetycznym wydaje się na ten moment dosyć bezkompromisowa, na braku odpowiednich paliw, a także na ich wysokich cenach cierpi znaczna część naszego kraju. Problemy mają nie tylko mieszkańcy miast, których ceny ogrzewania wzrosły w ciągu ostatnich lat, a nawet miesięcy kilkukrotnie, ale także często mieszkańcy jednorodzinnych domów, którzy ogrzewają je samodzielnie, z pomocą kotłów i niezbędnego do nich paliwa. Tak krytyczna sytuacja nie oznacza jednak, że zmuszeni jesteśmy do wyboru tylko jednego, konkretnego paliwa – ilość samych opałów jest w wielu przypadkach dosyć ograniczona, jednak ilość ich rodzajów stale się powiększa. 

Na szczęście wciąż mamy wybór w tym, czym powinniśmy ogrzewać nasze domostwa, co dla wielu z nas jest niezwykle ważne. Nie da się zaprzeczyć temu, że wielu z nas woli stawiać na paliwa takie jak węgiel i ekogroszek, które są wysoce kaloryczne i utrzymują ciepło przez bardzo długi czas, jednak jest wiele czynników, które mogą optować za tym, by rozejrzeć się za czymś innym. Jednym z takich czynników jest cena takich opałów, a drugim z kolei ich nie ekologiczność. Świadomości o tym, jak ogromnym zagrożeniem dla środowiska jest dwutlenek węgla wzrosła w społeczeństwie kilkuset krotnie w ciągu ostatnich lat, toteż powstało wiele paliw, które tej szkodliwej substancji nie emitują – jednym z takich paliw jest pellet. Popularny w naszym kraju stał się zwłaszcza pellet z Białorusi, warto jest więc dowiedzieć się o nim więcej.

Pellet z Białorusi – opinie na forum

Opinie na forum, które zyskuje opał jakim jest pellet z Białorusi są raczej podzielone, jednak w sporej części pozytywne, lub też bardzo pozytywne. Kontrowersje, które mogą być związane ze sprowadzaniem tego paliwa do Polski są kompletnie uzasadnione, jednak, kiedy dyskusje prowadzi się na temat jego jakości, nie mogą być brane pod uwagę. Wielu internautów, którzy w ostatnich latach zdecydowali się za zakup paliwa jakim jest pellet z Białorusi, pozostawiło na forum opinie, które mogą nam pomóc zdecydować się, czy jest to produkt dla nas. 

Zawarte w nich informacje o jego kaloryczności, spiekalności, a także o ilości pozostawianego przez niego popiołu to bezcenne źródło wiedzy. Wydaje się, że jeżeli trafimy na dobrego producenta, będziemy zadowoleni ze wszystkich powyższych czynników i nie pożałujemy zakupu tego produktu. Oczywiście mowa jest tu o wątkach i opiniach z czasów, kiedy opał ten był szeroko dostępny na polskim rynku, a jego zakup był możliwy. Podobnie jak każdy inny pellet, pellet z Białorusi nie produkuje dwutlenku węgla, co dla wielu internautów zawsze było jego ogromną zaletą.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet z Białorusi – import i cło, opinie

Opinie sugerują, że pellet z Białorusi jest teraz towarem praktycznie dla nas niedostępnym, dlatego zagadnienia takie jak import i cło cieszą się na ten moment dużym zainteresowaniem. Najwyższe stancje w Unii Europejskiej, w związku z sytuacją na Ukrainie, a także tym w jakim stopniu Białoruś zaangażowana jest w jej przebieg, kategorycznie zakazały dostaw tego typu produktów zza wschodniej granicy, toteż na ten moment brak jest ofert na ten temat. Opinie o pellecie z Białorusi często zagłębiają się w zagadnienia takie jak import i cło na to paliwo, małe jest jednak prawdopodobieństwo, że sytuacja zmieni się w jakikolwiek sposób.

Pellet z Białorusi – parametry

Pellet z Białorusi jest towarem w Polsce obecnie niedostępnym, dlatego jego parametry nie są szeroko znane, czy też dokładnie wiadome. Poprzednie aukcje sugerują, że po tym produkcje mogliśmy spodziewać się całkiem standardowych jak na ten rodzaj paliwa cech – jego kaloryczność mieści się w średniej, podobnie jak ilość zostawianego popiołu, a także wielkość granulek. Parametry pelletu z Białorusi zależne są także od tego, od którego producenta pochodzi paliwo, jak i od tego, o jakiej półce cenowej mowa.

Sprawdź również – Brykiet z trocin – opinie na forum, kaloryczność, gdzie kupić, jak zrobić?

Pellet z Białorusi – zakaz?

Zakaz na pellet z Białorusi, podobnie jak na resztę opałów i paliw z tego kraju jest już informacją dosyć znaną, a to, dlaczego powstał i został nadany, nie powinien nikogo dziwić. Sytuacja wygląda identycznie z opałami z Rosji, nie sposób jest się dowiedzieć, kiedy i czy, zakaz na pellet z Białorusi zostanie wycofany. Do jego wprowadzenia przyczyniły się najwyższe organy w Unii Europejskiej, jest on więc nie tylko bezsprzeczny, ale także bardzo dokładnie egzekwowany. Na ten moment nie sposób jest znaleźć realną ofertę sprzedaży tego paliwa.

Pellet z Białorusi – cena

Pellet z Białorusi jest teraz towarem kompletnie niedostępnym w naszym kraju, jednak jego cena dalej może interesować. Nie ma żadnych konkretnych informacji na temat tego, jakie koszty moglibyśmy ponieść, gdybyśmy teraz zdecydowali się na jego zakup, opierać się możemy więc jedynie na tym, jakie wartości miało to paliwo przed wprowadzeniem zakazu. Cena pelletu z Białorusi wynosiła wtedy ok. 1400 zł za tonę, lub też ok. 40 zł za worek.