Ekogroszek z Bogdanki – opinie na forum, cena,  jak kupić i gdzie?

Ekogroszek z Bogdanki - opinie na forum, cena,  jak kupić i gdzie (1)

W obecnej sytuacji geopolitycznej Polacy coraz częściej zmuszeni będą do poszukiwania alternatywnych źródeł opału. Czy ekogroszek może być jednym z nich? Jakie opinie mają kupujący, decydujący się na zakup ekogroszku z Bogdanki? Czym różni się on od innych odmian ekogroszku proponowanych na rynku? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej. 

Ekogroszek to jedna z najpopularniejszych alternatyw dla klasycznych źródeł opału. Dodatkowo, warto wskazać, iż technika palenia ekogroszkiem może zaoszczędzić nam sporo pieniędzy. Jego niska cena, jak również fakt, iż ekogroszek jest znacznie lżejszy sprawia, iż objętościowo zyskujemy go więcej. Producenci zapewniają, iż wystarczy odpowiedni piec (zwykły, kaflowy, miałowy) i wyliczenie zapotrzebowania na sezon cieplny, aby łatwo zaoszczędzić pieniądze, a także zapewnić sobie ciepły dom na nadchodzące miesiące. Czy jest to prawda? Odpowiedzi szukamy w artykule, biorąc pod lupę odmianę ekogroszku z Bogdanki. 

Czy Bogdanka produkuje ekogroszek?

Rozwiewamy wątpliwości naszych Czytelników i wskazujemy wprost, że Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. nie produkuje i nie prowadzi obecnie sprzedaży węgla w sortymencie Ekogroszek. W aktualnej ofercie kopalni znaleźć możemy sortyment węgla orzech oraz groszek. Ciężko określić co skłoniło władze spółki do zaprzestania produkcji tego alternatywnego źródła opału. Jednakże, wcześniej wyprodukowany ekogroszek z bogdanki nadal można znaleźć na rynku. 

Sprawdź również – Węgiel z Bogdanki – jakiej jest jakości, opinie na forum, parametry, gdzie kupić?

Ekogroszek z Bogdanki opinie forum

Przed jakimkolwiek zakupem warto zadać sobie jednak pytanie, czy warto zdecydować się na ekogroszek jako paliwo na tą zimę? Na forum cały czas pojawiają się nowe opinie na jego temat. Warto pamiętać, iż rynek w kraju, a także za granicą proponuje szeroką gamę gatunków ekogroszku, jednak największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się  ekogroszek z węgla brunatnego. Ten rodzaj ekogroszku cechuje się dosyć wysoką kalorycznością, a także atrakcyjną dla klienta ceną. 

Według kupujących, ekogroszek pozostaje nadal jedną z lepszych propozycji dla tych, którzy poszukują produktu w niskiej cenie. Analizując dostępne na forum opinie można wywnioskować, iż obok zwolenników ekogroszku z węgla brunatnego pojawiają się również przeciwnicy wskazujący m.in. na problem z sadzą czy pyłem po paleniu ekogroszkiem w piecu. 

Odnosząc się do pojawiających się opinii klientów na forum o ekogroszku z Bogdanki pojawia się masę wpisów, że ten groszek jest naprawdę dobrej jakości i charakteryzuje się dość dobrą kalorycznością. Wiele osób podkreśla w swoich opiniach, że ekogroszek pochodzący z kopalni Bogdanka generuje niski poziom popiołu po spalaniu.

Jak kupić ekogroszek z Bogdanki? 

Niestety, jak wspomnieliśmy wyżej, Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie ekogroszek. Warto mimo wszystko zapoznać się z aktualną ofertą polskiego producenta. Pamiętajmy, iż w tak kluczowym czasie, w dobie panującego kryzysu energetycznego wsparcie polskiego surowca jest wsparciem polskiej gospodarki, jak i waluty.

Bogdanka wprowadza nowy cennik detaliczny sortymentów węgla od 15 listopada 2022 r. Gospodarstwa domowe będą mogły zaopatrzyć się w węgiel orzech lub groszek, oba w cenie 2 000,00 zł brutto za tonę. Pozostali finalni nabywcy węglowi mogą liczyć jedynie na węgiel groszek, za to w atrakcyjnej cenie 1 899,99 zł brutto za tonę. Kopalnia zaopatrza również finalnych nabywców w miał węglowy, po cenie 1 600,00 brutto za tonę. 

Sprawdź również – Węgiel z kopalni Piast – test, opinie na forum, kaloryczność, transport

Groszek z Bogdanki do pieca z podajnikiem

Według przeważającej ilości forumowiczów, najlepszym piecem do palenia ekogroszkiem jest bez dwóch zdań piec z podajnikiem na ekogroszek. Ten rodzaj pieca staje się powoli najpopularniejszym sposobem ogrzania domu. Ekogroszek jest bowiem dużo mniej szkodliwy dla środowiska niż np. miał węglowy czy węgiel kamienny czy brunatny w tradycyjnej postaci. Wszystko to okrasza fakt, iż ekogroszek nawet w obecnym roku pozostaje stosunkowo tani i wydajny. 

Na rynku znajdziemy wiele pieców oraz kociołów na ekogroszek. Będą się one różniły ceną, jak i parametrami. Obecnie ceny rozpoczynają się w okolicach 3 000,00 zł, a sięgnąć mogą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych przy bardziej profesjonalnych i rozbudowanych modelach. 

Ekogroszek z Bogdanki – cena

Jak wspominaliśmy powyżej, Bogdanka nie prowadzi obecnie sprzedaży ekogroszku, a więc to pytanie pozostanie na razie bez odpowiedzi. Możemy natomiast wskazać, iż cena ekogroszku jest niezwykle istotna, gdyż to ona czyni go tak atrakcyjnym źródłem opału. Ubiegłej zimy cena ekogroszku z tonę wynosiła w granicach od 500 do 700 zł. jednak od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę cena tego surowca, jak i wszystkich innych, znacznie urosła. 

W trzecim kwartale tego roku cena za tonę ekogroszku oscyluje w granicach od 1 900 do nawet 3 500 zł. Mimo tego, ekogroszek pozostaje stosunkowo tanim surowcem opałowym. Co w połączeniu z jego powszechną dostępnością oraz stosunkowo wysoką kalorycznością czyni go wyjątkowo atrakcyjnym surowcem opałowym. 

Pomimo, iż Lubelski węgiel Bogdanka nie oferuje nam w tym sezonie grzewczym ekogroszku, pozostaje on bardzo łatwo dostępnym towarem na rynku. Pamiętaj, aby kupować ekogroszek jedynie ze sprawdzonych źródeł! Takim sposobem zagwarantujesz sobie świetnej jakości towar od sprawdzonego dostawcy.