Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?

Pellet ze słomy - opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić (1)

Pellet oraz wszystkie inne produkty opałowe w ostatnim czasie są bardzo pożądanymi produktami. Głównie za sprawą zbliżającej się zimy, ponieważ sezon jesienny już do nas zawitał i nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, a jak prognozują synoptycy, zima ma być mroźna. Dostępność materiałów opałowych jest niestety ograniczona, ponieważ przestaliśmy importować węgiel z Rosji, co przełożyło się na poważne problemy z dostępnością tego surowca oraz innych produktów produkowanych z węgla. 

Niektórzy decydują się na zmianę surowca z ekogroszku na pellet, dlatego ten produkt nabiera tak dużego zainteresowania. Firm sprzedających pellet jest dosyć dużo, jednak przed zakupem zawsze sprawdzajcie opinie na forach o firmie oraz produktach, jakie oferuje. 

W poniższym artykule prezentujemy opinie na forach o pellecie ze słony, sprawdzamy, jak wygląda produkcja pelletu ze słomy. Przedstawimy także wady pelletu ze słomy, kaloryczność oraz spalanie pelletu ze słomy. 

Zdradzamy gdzie kupić pellet ze słomy oraz jaka jest cena pelletu ze słomy. 

Pellet ze słomy – opinie na forum

Pellet jest produktem produkowany z drzewna, trocin, łusek słonecznika oraz ze słomy. Poprzez ogromne zainteresowanie wszystkimi surowcami pojawia się sporo zapytań o pellet ze słomy. Opinie na forach o tym produkcje wskazują, że pellet ze słomy nie jest złym produktem. Z całą pewnością ten rodzaj paliwa jest znakomitym rozwiązaniem dla naszego środowiska, podczas spalania nie zostają emitowane żadne substancje smoliste. 

Opinie na forach o pellecie ze słomy mówią wprost, że jego wartości opałowe nie są takie jak węgla, czy ekogroszku, jednak ze spokojem możecie ogrzewać swoje domy tym surowcem. Jego cena jest niższa niż ceny węgla lub ekogroszku, więc możecie skorzystać z takiego rozwiązania. 

Kolejnymi argumentami na korzyść pelletu ze słomy jest jego czystość. Produkt nie uwalnia czarnego, brudzącego pyłu, woki są mocne, przez co nie macie problemów z przewożeniem oraz przenoszeniem pelletu ze słony. To wszystko potwierdzają opinie na forach. 

Sprawdź również – Pellet Dankros – testy, opinie na forum, producent, parametry, spalanie, gdzie kupić, cena

Jak wygląda produkcja pelletu ze słomy?

Wiele osób jest zainteresowana produkcją pelletu ze słomy, ponieważ nie wszyscy znają ten produkt. Słoma każdemu kojarzy się raczej z produktem przeznaczonym dla zwierząt hodowlanych. 

Produkcja pelletu ze słomy opiera się o prasowanie pod ciśnieniem pozostałości po zbiorach zbóż. Gotowe bale słomy poddawane są obróbce w maszynach, które prasują surowiec oraz rozdrabniają na niewielkie kawałki w postaci pelletu. 

Produkcja pelletu ze słomy jest jedną z efektywniejszych, ponieważ cały surowiec jest możliwy do przerobienia, nie zostają żadne pozostałości, dodatkowo podczas produkcji pelletu ze słomy nie unosi się pył produkcyjny, dlatego słoma jest wykorzystana w 100%. 

Dodatkowo pellet ze słony poddawany jest termicznej obróbce w temperaturze 90 stopni, co gwarantuje zabezpieczenie przed występowaniem pleśni. 

Pellet ze słomy – kaloryczność, spalanie 

Pewnie zastanawiacie się, jak wygląda spalanie pelletu ze słomy oraz jaka jest jego kaloryczność. Jednak słona nie kojarzy się nam z produktem służącym do ogrzewania domów. 

Tutaj z pewnością was zaskoczymy, ponieważ spalanie pelletu ze słony jest opiniowane na dobrym poziomie. Podczas spalania pelletu ze słony nie emitujecie żadnych substancji szkodliwych, surowiec spala się całkowicie, ilość popiołu w popielniku jest minimalna. 

Kaloryczność pelletu ze słomy jest dosyć ciekawa, ponieważ wykazywana jest na poziomie 14-16 MJ/ kg. Takie wyniki nie powinny nikogo zniechęcać, ponieważ nie są najgorsze. Wartość opałowa każdego surowca jest inna, ekogroszek oczywiście posiada większą kaloryczność, jednak jest znacznie szkodliwszy. Kaloryczność pelletu ze słomy naszym zdaniem jest wystarczająca do ogrzania domu podczas zimy. 

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet ze słomy – wady 

Pellet ze słomy, jak każdy produkt opałowy ma wady i zalety. Niestety każdy rodzaj paliwa opałowego takowe posiada. Zalety już poznaliście, teraz przyszła pora na przedstawienie wad pelletu ze słomy. 

Najczęściej wspominaną wadą pelletu ze słomy jest jego podatność na spore zawilgocenia, które wyłapuje z otoczenia. Wystarczy, że będziecie go przechowywać w miejscu, gdzie wilgotność jest wysoka, a wasz pellet zrobi się wilgotny. 

Pellet ze słomy – gdzie kupić?

Pytania dotyczące zakupu pelletu ze słomy nikogo już nie dziwią. Produkt nabiera na popularności, ponieważ jest świetną alternatywą dla brakujących surowców. 

Miejsca, gdzie kupicie pellet ze słomy to m.in. popularne platformy zakupowe Allegro, OLX, sprzedajemy.pl oraz światopalu.pl. 

W tych sklepach kupicie jakościowo dobry produkt, jednak przed zakupem sprawdzajcie opinie o sprzedającym. 

Pellet ze słomy – cena za tonę

Cena pelletu ze słomy jest atrakcyjna, w porównaniu do innych opałów, można pokusić się o stwierdzenie, że jest ceną promocyjną. Wedle aktualnych stawek cena za tonę pelletu ze słomy trzeba zapłacić 1800 złotych. Takie stawki surowców opałowych są dosłownie rzadkością.