Pellet z Mrówki – opinie na forum, kaloryczność, parametry, czy jest dobry?

Pellet z Mrówki - opinie na forum, kaloryczność, parametry, czy jest dobry (1)

W czasach, kiedy ryzyko kryzysu energetycznego jest bardzo wysokie, wielu z nas nie ma wyjścia i musi się skupić na tym, by zadbać o opał, który jest nam niezbędny zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy pogoda nam nie sprzyja, a temperatury osiągają czasem bardzo niskie wartości. Wiele osób, które stanęły w tym roku przed zadaniem, jakim jest znalezienie dobrego opału mogą zaświadczyć o tym, że jest to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę to, jak wysokie są ceny paliw oraz jak wygląda sytuacja ze sprowadzaniem ich do kraju. 

Problemy mamy zwłaszcza z węglem, który wykupywany jest bardzo szybko, a jego ceny wzrosły kilkukrotnie, w porównaniu do cen sprzed zaledwie dwóch czy trzech lat. Sprawia to, że coraz częściej szukamy alternatyw dla tego paliwa, chcąc znaleźć coś bardziej dostępnego, oraz kosztującego mniej. Od lat wiele osób powtarza, że jednym z najlepszych zastępstw dla węgla jest pellet, który mimo tego, że znacznie różni się od węgla, ma wiele zalet, które sprawiają, że jest on bardzo popularnym opałem, coraz częściej wykorzystywanym w polskich gospodarstwach. 

Warto jest dowiedzieć się, czym jest pellet, jak powstaje oraz którą markę powinniśmy wybrać. Jednym z najpopularniejszych sklepów budowlanych jest Mrówka, którą możemy znaleźć w całej Polsce. Mrówka, jak wiele sklepów tej kategorii ma w ofercie pellet, który jest dosyć popularny na rynku, w dużej mierze ze względu na popularność sklepu. Warto jest dowiedzieć się, czy jest to produkt warty zakupu i swojej ceny, a także czy inni kupujący są z niego zadowoleni.

Pellet z Mrówki – opinie na forum

Opinie, które możemy znaleźć o pellecie z Mrówki, które możemy znaleźć na forum sugerują, że jest to opał godny polecenia. Jedną z jego największych zalet jest to, że nie zostawia on spieków, a zawartość popiołu jest niezwykle niska, niższa nawet niż ta w większości innych pelletów. Jego kaloryczność jest nieco niższa od preferowanej, jednak są to wartości ledwo zauważalne. 

Opinie na forum, oceniające pellet z Mrówki wydają się cenić też cenę tego opału, niższą niż u wielu jego odpowiedników. Kolejną z zalet tego opału jest jego dostępność, która w dzisiejszych czasach jest bezsprzecznie jedną z cech, które mają największy wpływ na to, czy zdecydujemy się na zakup konkretnego paliwa. Fakt, że sklepy Mrówka są tak popularne i można znaleźć je niemal wszędzie, bez wątpienia jest jednym z czynników, które wpływają na to, że oferowany przez nie pellet jest tak ceniony i szeroko używany.

Pellet z Mrówki – parametry

Pellet jest opałem, który powstaje ze sprasowanych pozostałości po drewnie, takich jak wióry czy trociny. Parametry pelletu z Mrówki to bardzo ważne zagadnienie, które powinno pomóc nam zdecydować o tym, czy chcemy się zdecydować na jego zakup. Jego wartość opałowa wynosi >18,3 MJ/kg, co jest wartością nieco niższą niż preferowane 18,4 MJ/kg, ale nadrabia to zawartość popiołu, która wynosi zaledwie 0,5-0,6%. Producent nie podaje wielkości granulek, jednak możemy oczekiwać, że mieści się ona w przeciętnej wielkości granulek pelletu. Parametry pelletu z Mrówki nie odbiegają więc zbytnio od średniej, co dla niektórych jest samo w sobie zaletą.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet z Mrówki – kaloryczność

Kaloryczność pelletu z Mrówki to bez wątpienia jego najważniejsza cecha. Im większa kaloryczność, tym lepiej – ta zasada dotyczy większości opałów. Oczywistym jest, że wartość opałowa paliw takich jak pellet czy drewno nie jest tak wysoka jak ta w węglu, czy w ekogroszku, jednak nie jest ona wcale tak niska. Kaloryczność pelletu z Mrówki ma wartość >18,3 MJ/kg, co niekoniecznie jest jego zaletą. Bez wątpienia możemy znaleźć pellet o niższej kaloryczności, jednak musimy zauważyć, że preferowana wartość opałowa w tym rodzaju paliwa jest nieco wyższa.

Pellet z Mrówki – czy jest dobry?

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem opału jakim jest pellet z Mrówki oraz tym czy jest dobry, pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim jego parametry. Jeżeli oczekujemy wysokiej kaloryczności, nie jest to produkt dla nas, jednak ma wiele zalet, które to wynagradzają. Jest to paliwo bardzo ekologiczne, nie produkujące szkodliwych substancji. Ponad to, jego ogromną zaletą jest niska zawartość popiołu oraz bardzo przystępna cena. Wybierając pellet z Mrówki, kiedy zastanawiamy się nad tym czy jest dobry, warto jest pamiętać o tym, że każdy z nas ma inne preferencje i zwraca uwagę na coś innego.

Ile kosztuje pellet z Mrówki? Cena

To, ile kosztuje pellet z Mrówki jest ważnym zagadnieniem, a jego cena często decyduje o tym, czy opłaca się go zakupić. Opakowania tego produktu ważą 15 kg, a cena pelletu z Mrówki waha się wartościach od 35 do 55 zł za opakowanie. To, ile kosztuje pellet z Mrówki zależy od tego, na jakiego producenta postawimy i który konkretnie produkt kupujemy. Wszystkie dostępne produkty i ich ceny znajdziemy na stronie internetowej sieci sklepów Mrówka, gdzie sprawdzimy także parametry opałów.