Węgiel z kopalni Bytom – opinie klientów na forum, parametry, kaloryczność, cena

Węgiel z kopalni Bytom - opinie klientów na forum, parametry, kaloryczność, cena (1)

Zima już za oknem, a coraz to mroźniejsze temperatury wydają się pukać do drzwi. Wszyscy zaczynamy już polegać na źródłach, które mogą dostarczać nam ciepło, a w coraz to chłodniejsze dni i noce, dostarczają one nie tylko komfortu, ale także chronią nasze zdrowie i życie. Sezon niskich temperatur jest okresem w roku, kiedy najłatwiej jest nam zachorować, czy to przez mroźne wiatry, czy po prostu niskie temperatury, zmuszeni więc jesteśmy zadbać o to, by się przed nimi chronić. Wielu z nas posiada kotły, czy też kominki, które stanowią nasze główne źródła ciepła, toteż często martwimy się o to, jakie paliwo nadaje się do nich najbardziej. Idealnym paliwem jest takie, które jest wysoko kaloryczne, pali się długo i kosztuje możliwie jak najmniej. 

Opały takie jak zwykłe drewno mogą okazać się niewystarczające w walce z zimnem, zwłaszcza w ciągu nocy, kiedy temperatury są bez porównania najniższe, dlatego, mimo że drewno może nam się sprawdzać przez resztę roku, zimą często musimy zastanowić się nad czymś innym. Oczywistym dla wielu wyborem staje się węgiel, który jest jednym z najbardziej popularnych opałów, z resztą z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że węgiel posiada właściwość utrzymywania ciepła przez niesamowicie długie okresy, wyprzedzając w tej kategorii wiele innych rodzajów opałów, o całkiem spore wartości. Oczywiście nie można mówić, że węgiel jest opałem idealnym, bo do tego brakuje mu wiele, jednak nie da się wykluczyć, że istnieją powody, dla których jest on tak popularny. Warto jest jednak pamiętać, że węgiel jest opałem bardzo szkodliwym dla środowiska i to właśnie jego opary są głównym składnikiem smogu, z którym tak uparcie walczymy. 

Jego nieekologiczność sprawia, że rezygnuje z niego coraz więcej osób, a sama Unia Europejska opracowała nawet plan, który ma na celu uniezależnienie ludzi od tego paliwa do 2050 roku. Na ten moment jednak wciąż mamy możliwość, na ten moment dosyć ograniczoną, by zakupić tzw. czarne złoto. W tych czasach warto jest upewniać się co do jakości produktu, dlatego wielu z nas przegląda strony internetowe, na których znajdują godne polecenia produkty. Jednym z nich, przynajmniej według ocen internautów, wydaje się być węgiel Bytom.

Węgiel z kopalni Bytom – opinie na forum

Węgiel z kopalni Bytom jest stosunkowo popularnym opałem, dlatego opinie na forum, jakie wystawiają mu internauci nie są trudne do znalezienia. Można wśród znaleźć głosy, które bardzo cenią sobie ten opał, stosując go od lat. Wydaje się, że mimo sporej ilości popiołu, który on produkuje, nieczęsto można doszukać się mniejszych czy większych spieków. Opinie na forum, które internauci wystawiają opałowi, jakim jest węgiel z kopalni Bytom, są w dużej mierze pozytywne, zwracają też uwagę na to, że jest to produkt polski, a jak wiadomo nasz rodzimy węgiel jest paliwem całkiem dobrej jakości. Oczywiście ciężko jest stwierdzić na ile może się on sprawdzić nam, jeżeli sami nie spróbujemy nim palić, jednak wydaje się, że daje on powody do zadowolenia.

Sprawdź również – Węgiel z kopalni Brzeszcze – opinie na forum, kaloryczność, cena, jak kupić?

Ekogroszek Bytom luzem – opinie

Ekogroszek Bytom luzem to bardziej ekologiczny zamiennik tamtejszego węgla, przez co on także cieszy się popularnością. Opinie o nim są równie dobre co o węglu – jest on według nich odpowiednio kaloryczny, produkuje dużo ciepła, a ilość spieków po nim jest niemal minimalna. Jego przewagą nad węglem jest dla niektórych to, że jest to rozwiązanie o wiele lepsze dla środowiska niż zwyczajny węgiel. Koszt jego zakupu jest bardzo porównywalny do wielu innych ekogroszków jego klasy, toteż niewielu narzeka na jego cenę. Opinie o ekogroszku Bytom luzem są zgodne w tym, że jakość i cena tego produktu idą ze sobą w parze, nie ma więc dużego niebezpieczeństwa w kupowaniu go.

Węgiel Bytom – parametry

Parametry to najważniejszy czynnik, na jaki powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie opału, w tym węgla. To właśnie one decydują o tym, czy taki zakup jest opłacalny i czy warto się nad nim nawet zastanawiać. Parametry paliwa jakim jest węgiel Bytom są zachęcające, ale też nie nadzwyczajne. Wielkość poszczególnych ziaren waha się w granicach od 25 do 80 mm, a jego kaloryczność wynosi między 28 a 32 Mj/kg, co jest wartością zdecydowanie powyżej przeciętnej. Spiekalność także utrzymuje się w dobrych wartościach, dlatego wydaje się, że jest to opał warty zakupu. Parametry węgla Bytom zachęcają wielu kupców, czemu nie można się dziwić, bo wydaje się on solidnym rozwiązaniem, zwłaszcza w chłodne zimowe wieczory.

Sprawdź również – Węgiel z kopalni Jankowice – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?

Węgiel Bytom – kaloryczność

Kaloryczność to kluczowa cecha opałów, dlatego też kaloryczność węgla Bytom jest najważniejszym elementem, który powinniśmy brać pod uwagę, kiedy zastanawiamy się nad jego zakupem. W przypadku tanich węgli, kaloryczność wynosi nie więcej niż 24 Mj/kg, podczas gdy średnia wartość to przedział między 24-26 Mj/kg. Kaloryczność węgla Bytom wynosi między 28 a 32 Mj/kg, co może robić wrażenie i zachęcać do zakupu.

Węgiel Bytom – gdzie kupić?

To, gdzie kupić węgiel Bytom jest kluczowym pytaniem. Najprostszym sposobem jest zaglądanie na strony internetowe typu OLX czy Allegro, gdzie tego typu ogłoszenia wystawiane są najczęściej. Kiedy zastanawiamy się, gdzie kupić węgiel Bytom, pod uwagę musimy brać fakt, że na ten moment istnieje problem, który wpływa na dostępność węgla w całej Polsce, a jego ilość jest ograniczona.

Węgiel Bytom – cena

Cena węgla Bytom nie różni się zbytnio od cenny innych produktów tego rodzaju, ale możemy spodziewać się, że będzie ona wzrastać zwłaszcza teraz, w okresie jesienno – zimowym. Cena opału węgiel Bytom waha się w granicach 2000 zł za tonę.