Pellet Premium Selection – opinie na forum, parametry, cena, czy warto kupić?

Pellet Premium Selection - opinie na forum, parametry, cena, czy warto kupić (1)

Pellet jest promowanym opałem przez wiele organizacji wspierających środowisko, oczywiście jak wszystkie opały palne, emituje cząstki stałe do atmosfery, jednak w dużo mniejszym stopniu niż np. węgiel czy ekogroszek. Na rynku jest wiele rodzai pelletu z różnych surowców, możecie spotkać pellet z węgla, drewna, słomy oraz łusek słonecznika. W zależności od preferencji wybór należy do każdego indywidualnie. 

Fora, które są poświęcone tematyce grzewczej, w ostatnich miesiącach są często odwiedzane przez osoby, które poszukują opału, ponieważ wiele rodzai znanych surowców jest niedostępnych. 

Z chęcią pomożemy wam w znalezieniu idealnego produktu, dlatego w poniższym artykule opisujemy pellet Premium, przedstawiamy opinie na forach o pellecie Premium, opinie o pellecie Selection. Zdradzamy najważniejsze informacje o pellecie Premium, czyli parametry. Sprawdzamy, czy warto kupić pellet Premium, jak wskazują opinie, na koniec przybliżamy cenę pelletu Premium.

Sprawdź również – Ferroli BioPellet – testy, opinie na forum, PRO 18 kW, serwis, instrukcja, co to jest?

Pellet Premium – opinie na forum 

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o pellecie Premium? Opinii o materiałach opałowych jest cała masa. Każdy posiadacz pieca wystawia komentarz do produktu, który kupił. Nie wszystkie są dobre, dlatego warto zapoznać się z takimi opiniami, wtedy unikniecie nietrafionego zakupu opału. 

Opinie o pellecie Premium są dobre. Produkt jest produkowany w 100% z trocin drzewnych, przez co emisyjność tego produktu jest niewielka. Opinie na forach wskazują, że wartość opałowa jest na dobrym poziomie, ilość oddawanego ciepła zaspokaja potrzeby.

Pellet Premium nie jest produktem, który sprawia problemy, zarówno podczas palenia, jak i podczas rozpalania. Wszyscy posiadacze pelletu Premium opiniują, że ogień jest utrzymywany na stałym poziomie, ilość zużytego surowca bardzo często jest mniejsza, niż przy spalaniu innych produktów. 

Pellet Premium nie powoduje dymienia oraz duszenia pieca, ponieważ jego wilgotność jest na niskich poziomach, co potwierdzają opinie na forach. 

Pellet Premium Selection – opinie klientów

Pellet Premium występuje także jako Selection. Ten rodzaj surowca jest jedną z lepszych biomas dostępnych na rynku. 100% zawartość drewna w pellecie Premium Selection gwarantuje znakomite spalanie oraz osiągi, poprzez brak zanieczyszczeń oraz dodatków kory i drzewnych odpadów, zabrudzenia oraz osady w piecu nie są zauważalne. Produkty produkowane ze słabych jakościowo surowców już po jednym paleniu powodują spore zanieczyszczenia pieca, pellet Premium Selection nie sprawia takich problemów. 

Producent potwierdza swój skład produktu podawanymi parametrami oraz gwarancją naturalności produktu. 

Opinie o pellecie Premium Selection potwierdzą deklarowane wartości, wiele osób z zadowoleniem poleca ten opał, ponieważ jakościowo jest bardzo dobra cena pozwala na zakup większej ilości. 

Sprawdź również – Pellet węglowy Varmo – testy, opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet Premium – parametry

Sprawdzając wszystkie opinie o pellecie Premium, postanowiliśmy przyjrzeć się parametrom tego produktu. Czy wszystkie informacje podawane na forach odzwierciedlają deklarowane wartości przez producenta?

Parametry pelletu Premium są podawane na każdym opakowaniu, nie zawierają żadnych niejasnych danych, dlatego każdy może spokojnie zapoznać się z tymi informacjami. 

Wartość opałowa jest utrzymywana na wysokim poziomie, jak deklaruje producent kaloryczność pelletu Premium, jest na poziomie 18,3 MJ/ kg. Z tego względu oddawane ciepło jest na takim dobrym poziomie. Granulacja zachowana jest na wzorowym współczynniku, ogólna wartość to 6 mm, gęstość nasypowa utrzymywana jest na >650 kg/m³. 

Pellet Premium jest czystym oraz wyselekcjonowanym produktem, ilość pyłu jest mniejsza niż 0,5%, co pozwala na efektowne oraz ekonomiczne spalanie. Zawartość popiołu w pellecie Premium wynosi < 0,6%. Jego wytrzymałość mechaniczna jest wysoka, ponieważ zachowana oraz deklarowana jest na poziomie 98,5%. 

Zawartość wilgotności w pellecie Premium jest niska, dlatego produkt nie powoduje dymienia oraz duszenia cugu, ilość wilgotności jest poniżej 10%. 

Pellet Premium – czy warto?

Na forach wiele osób pyta, czy warto kupić pellet Premium. Opinie tym produkcie są bardzo dobre, klienci w podsumowaniu procesów spalania pelletu Premium nie mają żadnych negatywnych uwag. Wiele osób jasno odpowiada na takie pytania, czy warto kupić pellet Premium, że to jest indywidualna decyzja każdego, jednak surowiec jakościowo jest bardzo dobry. Wszystkie parametry oraz wartości nie odbiegają od innych droższych surowców opałowych. 

Pellet Premium – cena

Cena opału w czasie światowego kryzysu jest najczęściej omawianą kwestią, nie tylko w naszym kraju, ponieważ w wielu krajach w Europie, tak samo, jak u nas brakuje opału, przez co ceny są stale podnoszone. 

Cena pelletu Premium nie jest jeszcze tak wygórowana, jak niektóre bardziej popularne paliwa stałe. Za tonę pelletu Premium należy zapłacić 2200 złotych brutto, koszt dostawy jest wliczony w cenę pelletu.