Pellet Gold Premium – opinie klientów na forum, kaloryczność, cena

Pellet Gold Premium - opinie klientów na forum, kaloryczność, cena

Gdy nadchodzi sezon zimowy, temperatury zaczynają znacznie spadać, a chłodne noce wydłużają się, sprawa ogrzewania naszych mieszkań i domów staje się pierwszorzędna. Jesień i zima są dla wielu ciężkimi miesiącami, czasem po prostu nie komfortowymi, a czasem nawet groźnymi, zwłaszcza dla pewnych grup osób. Ochrona przed zimnem jest absolutnym priorytetem, dlatego ocieplanie i ogrzewanie przestrzeni w których przebywamy, często staje się tematem naszych rozważań, a także powodem, dla którego musimy podejmować czasem trudne decyzje. Jedną z takich decyzji jest ta, czym właściwie powinniśmy palić w naszych kotłach, piecach czy kominkach, a także na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, przy wyborze odpowiedniego dla nas opału. Kiedy już mamy jakiekolwiek kotły czy też piece, sprawa jest nieco łatwiejsza, gdyż opcje do wyboru są wtedy ograniczone. 

Jeśli natomiast musimy się zdecydować na to, w jaki sposób, a także czym powinniśmy ogrzewać, sprawy komplikują się. Przy podejmowaniu tak kluczowych dla nas decyzji, pod uwagę musimy wziąć wiele czynników, które zadecydować powinny o tym, na co powinniśmy się zdecydować. Kwestie preferencji, indywidualnego spojrzenia na środowisko, a także kwestie finansowe, muszą być brane pod uwagę w równym stopniu. Kiedy już zdecydujemy się na to, jaka forma ogrzewania naszych mieszkań i domów jest najlepsza, przychodzi kolejna zagwozdka, a mianowicie to, czy właściwie powinniśmy palić. Na rynku dostępna jest masa różnych opcji, a do tego wciąż powstają coraz nowsze. Oczywistym jest to, że nie w każdym kotle czy kominku sprawdzą się te same paliwa, jednak w obu tych rodzajach opcji opału jest bardzo wiele, a osoba niewprawiona w temat, może stanąć przed nie lada wyzwaniem. 

Na szczęście dla tych, którzy potrzebują profesjonalnych opinii na ten temat, forum internetowe aż zalewają wątki poświęcone tym zagadnieniom. Jednym z często polecanych paliw jest pellet, będący opałem tworzonym z drewna, ale o wiele bardziej od niego wydajnym. Na rynku jest wiele marek zajmujących się produkcją i sprzedażą pelletu, a jedną z dosyć znanych jest firma Pellet – Kłodzko, której markowym produktem jest Pellet Gold.

Sprawdź również – Pellet Premium Selection – opinie na forum, parametry, cena, czy warto kupić?

Pellet Gold Premium – opinie na forum

Opinie o Pellecie Gold Premium, które możemy znaleźć na forum, w dużej części są pozytywne, a wiele osób, które zdecydowały się na jego zakup, wydaje się być z niego zadowolonych. Wysoka jak na pellet wartość opałowa sprawia, że jest to paliwo bardzo wydajne, utrzymujące wysoką temperaturę przez długi czas. Kolejną pozytywną cechą pelletu Gold Premium, która uwydatniona została przez opinie na forum, jest fakt, że jest to paliwo ekologiczne, niewydzielające na zewnątrz szkodliwych substancji. 

Jest to szczególnie ważne dla osób, które zainteresowane są ochroną środowiska, a poszukują opałów o wysokiej wartości opałowej. Kolejnym z plusów pelletu Gold Premium, jest niewielka zawartość popiołu, dzięki czemu wypala się jego zdecydowana większość, co sprawia, że pali się on przez długi czas. Cena tego paliwa nie jest również zawyżona, zdecydowanie warta jakości tego pelletu, dlatego według wielu internautów, jest on opałem godnym polecenia.

Pellet Gold – parametry

Parametry produktu Pellet Gold są jednymi z wyższych parametrów jakościowych dla rodzaju opału jakim jest pellet, które możemy znaleźć na rynku. Wartość opałowa tego produktu jest wysoka, nieco wyższa niż przy większości pelletów, które możemy znaleźć na rynku. Wilgotność wynosi równo 10%, bądź też mniej, co jest bez wątpienia bardzo pozytywną cechą. Zawartość popiołu jest zauważalnie niższa, niż ta, którą możemy spotkać w dużej ilości podobnych produktów, które możemy znaleźć w sklepach. Parametry opału jakim jest Pellet Gold są zgodne z przyjętymi ustawami i zaleceniami.

Pellet Gold – kaloryczność

Kiedy decydujemy się na to, by kupić opał taki jak pellet, musimy zwracać uwagę na kilka bardzo ważnych, szczególnych cech i parametrów. Jedną z nich jest kaloryczność, która w przypadku pelletu Gold jest wysoka, zadowalająca dla wielu osób, którzy decydują się na używanie tego opału. Kaloryczność pelletu Gold wynosi 18,17 MJ/kg, czyli w przeliczeniu 5,0 kWh/kg, co jest wartością wyższą od ogólnej średniej. Sprawia to, że produkt ten jest popularny i ceniony wśród kupujących.

Pellet Gold – cena

Cena pelletu Gold waha się w zależności od wielkości opakowania, w którym chcemy kupić to paliwo. Towar ten jest dostępny w małych workach po kilkanaście kilogramów, jednak zazwyczaj preferuje się kupowanie jego sporych ilości. Cena pelletu Gold wynosi około 3000 zł za tonę, co, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie fakty, czyni go bardzo opłacalnym opałem. Nie wiadomo, czy w tym sezonie ceny ulegną znacznym zmianom, ale trzeba się na to przygotować. Faktem jest, że wzrosły one od zeszłego roku o bardzo zauważalną kwotę.