Pellet Barlinek – testy, opinie na forum, spalanie, parametry, gdzie kupić, cena za tonę

Pellet Barlinek - testy, opinie na forum, spalanie, parametry, gdzie kupić, cena za tonę

Pellet jest coraz popularniejszym paliwem opałowym w naszym kraju. Poprzez jego wartości opałowe, mniejsze zanieczyszczenia środowiska oraz atrakcyjną cenę, ludzie decydują się na zakup. 

Pellet jest produkowany z kilku surowców, do najpopularniejszych należą m.in. trociny oraz elementy drzewne, słoma, łuski słonecznika. Nie każdy kupiec jest w stanie określić, czy upatrzony przez niego pellet jest jakościowo dobry. Aby wam ułatwić podjęcie decyzji, w poniższym artykule przedstawiamy opinie na forach o pellecie Barlinek, odpowiemy na pytanie, kto jest producentem pelletu Barlinek, zaprezentujemy parametry oraz spalanie pelletu Barlinek. Sprawdzamy pellet Barlinek czy Olczyk. Zdradzamy jeszcze gdzie kupić pellet Barlinek oraz jaka jest jego cena. 

Pellet Barlinek – opinie klientów na forum

Każdy opał należy dobrze sprawdzić, żeby nie okazało się, że dokonaliśmy zakupu paliwa grzewczego niskiej jakości. Jeżeli nie znacie wybranego przez was surowca, warto, jest sprawdzić opinie na forach, ponieważ użytkownicy mówią szczerze, jaka jest wartość opałowa oraz jakość. 

Obserwują pellet Barlinek, opinie na forach o tym produkcie są dobre, jak możecie przeczytać, wartość opałowa jest zachowana na odpowiednim poziomie, wilgotność oraz zawartość popiołu nie są na wysokich poziomach. 

Na forach opinie o pellecie Barlinek potwierdzają prawidłowe spalanie się tego surowca. Brak czarnych nalotów potwierdza dobry skład pelletu Barlinek. Ten produkt nie powoduje także zadymienia oraz nie przygasa. 

Sprawdź również – Ranking pelletu drzewnego 2022 – co wybrać? Najwięksi producenci pelletu w Polsce

Barlinek pellet – producent

Poprzez tak dobre opinie o pellecie Barlinek pojawiają się pytania, kto jest producentem tego surowca. Firma odpowiedzialna za produkcję pelletu Barlinek jest bardzo dobrze znana na krajowym oraz światowym rynku w dziedzinie drewnianych podłóg. 

Produkcją pelletu Barlinek zajmuje się Grupa Barlinek. Producent jest przodującym przedsiębiorstwem w produkcji drewnianych podłóg. Swoją działalność prowadzi na 6 kontynentach oraz w 75 krajach. Podłogi Barlinek są dobrze znane w różnych przedsiębiorstwach, firmach, hotelach oraz wielu innych obiektach publicznych. Dodatkowo są bardzo często wybierane do domów indywidualnych odbiorców. 

Pellet Barlinek – spalanie, parametry

Spalanie pelletu Barlinek jest bardzo często opiniowane na forach, ponieważ podczas palenia tym produktem nie są zauważalne smoliste naloty na ściankach pieca. Świadczy to o dobrej jakości oraz braku dodatków, które mają podnosić wagę pelletu. 

Sprawdzając jeszcze parametry pelletu Barlinek, utwierdzamy się w naszych domysłach. Wartość opałowa pelletu Barlinek jest na dobrym poziomie, kaloryczność pelletu wynosi 18 MJ/ kg. Granulacja jest zachowana zgodnie z normami, ponieważ jest w granicach 6 mm. 

Pellet Barlinek jest znakomitym produktem dla naszego środowiska, ponieważ nie zawiera siarki, a ilość popiołu jest na poziomie 0,3-0,5%. Wilgotność jest poniżej 10%. Pellet Barlinek jest czystym produktem, który nie powoduje zabrudzenia pieca, ilość spiekot jest zerowa. 

Sprawdź również – Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?

Pellet Barlinek czy Olczyk?

Zastanawiając się, który produkt wybrać Barlinek czy Olczyk warto sprawdzić parametry obu produktów. Parametry pelletu Barlinek, są bardzo dobre. Sprawdzając opis pelletu Olczyk, zasadniczo nie mamy się do czego przyczepić. Wartość opałowa tego surowca jest dobra, wszystkie podawane wskaźniki świadczą o jakościowo dobrym pellecie. 

Zarówno pellet Barlinek, jak i Olczyk nie zawiera w swoim składzie substancji szkodliwych, poziom siarki jest zerowy. Oba produkty są godne polecenia.

Jeżeli będziecie się zastanawiali, który pellet wybrać, spokojnie możecie wybierać Barlinek lub Olczyk. Będziecie zadowoleniu z obu produktów, ponieważ jakość Barlinka oraz Olczyka jest na podobnym poziomie. Podczas testów zachowują się podobnie, nie zawierają dodatków oraz wypełniaczy, co jest ważną informacją. 

Pellet Barlinek – gdzie kupić?

Przeszukując miejsca, w których możecie kupić pellet Barlinek opcji wyboru macie kilka. W pierwszej kolejności możecie dokonać zamówienia za pośrednictwem strony internetowej producenta, berlinek.com.pl, znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje. 

Gdzie jeszcze kupić pellet Barlinek? Oczywiście możecie to zrobić, korzystając z popularnych platform zakupowych, takich jak Allegro, OLX, sprzedajemy.pl, ecowegiel.pl. Pellet Barlinek jest także dostępny w składach opału, jednak bardzo rzadko.  

Pellet Barlinek – cena za tonę 2022

Przed zakupem pelletu warto sprawdzić aktualne ceny, ponieważ te z zeszłego roku są już dawno nieaktualne. Nawet jeżeli kupiliście pellet Barlinek na początku roku, teraz jego cena za tonę będzie inna. 

Aktualna cena za tonę pelletu Barlinek w 2022 roku to 2940 złotych brutto. Zawsze sprawdzajcie, czy ceny podawane są z podatkiem, czy bez. Dodatkowo upewniajcie się, czy koszt dostawy został uwzględniony, ponieważ czasami możecie się niemiło zdziwić.