Podczas trwającego w Polsce kryzysu energetycznego, który spowodowały m.in. wysoka inflacja, a także rosyjska agresja na Ukrainie, więcej i więcej Polaków szuka alternatywnych metod opału. Czym jest coraz częściej pojawiający się w powszechnej świadomości pellet? Jak na tle innych dostępnych odmian prezentuje się pellet marki Meral? Poniżej przedstawiamy informacje na temat opinii forumowiczów, producenta pelletu Meral, a także jego parametry czy kaloryczność.
Opisując pellet najprostszymi słowami jest on paliwem pod postacią granulatu o kształcie kilkucentymetrowych wałków. Pellet jest produkowany m.in. z biomasy – produktów, odpadów i pozostałości produkcji rolnych sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Wielu Polaków zadaje sobie pytania czy jest to lepsze rozwiązanie niż klasyczny węgiel kamienny? Zagadnienie pelletu przedstawimy szerzej w dalszej części artykułu.
Spis treści
Pellet drzewny Meral – opinie klientów na forum
W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów na forum odnośnie pelletu drzewnego marki Meral? Obecnie na rynku możemy znaleźć wielu dostawców pelletu, ale czy proponowane przez nich towary czymś się różnią? Czym wyróżnia się pellet drzewny Meral? Jak rozpoznać dobrej jakości pellet i czy pellet Meral jest jednym z nich? Poniżej zapoznajemy naszych czytelników z opiniami znalezionymi na forum.
Należy pamiętać, iż opinie forumowiczów są jedynie ich subiektywnymi obserwacjami, więc trzeba brać to pod uwagę przy potencjalnych zakupach. Po szybkiej lekturze wpisów i opinii wydaje się, iż pellet Meral cieszy się sporym zainteresowaniem w internecie, a opinie na jego temat są w dużej części pozytywne.
Ponadto, wielu wskazuje na powszechną dostępność pelletu, w przeciwieństwie do chociażby węgla proponowanego przez polskie kopalnie. Kupujący podkreślają, iż w dobie kryzysu energetycznego pellet, zwłaszcza ten polskiej produkcji będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż importowany węgiel z Indonezji czy Ameryki Południowej.
Na forum pojawia się dość spora liczba opinii o pellecie drzewnym Meral, które najczęściej odnoszą się do dość dobrej kaloryczności i parametrów. Wiele osób wspomina o tym, że pellet drzewny Meral jest tak naprawdę wolny od wszelkiego pyłu, co jest dużym plusem w przypadku osób, które składują taki pellet w piwnicach.
Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena
Pellet Meral – producent
Meral jest polskim producentem wysokiej jakości pelletu drzewnego, ale też pelletu ze słomy dla energetyki zawodowej oraz granulowanych nawozów organicznych. Zakład Granulacji Meral jest polską marką z dużym gronem klientów i siedzibą w Braniewie. Firma prowadzi sprzedaż detaliczną, hurtową oraz dla dostawców energetyki zawodowej.
Firma posiada certyfikowany naturalnie naturalny pellet drzewny. Pellet to paliwo energetyczne, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań opałowych. Granulat z trocin drzew iglasty pozbawiony zanieczyszczeń oraz sprasowanych pod ciśnieniem, który nie zawiera substancji toksycznych. Paliwo uzyskane w ten sposób ma niską zawartość wilgoci, popiołu, a także związków szkodliwych dla środowiska, takich jak związki siarki.
Pellet Meral – parametry
W tym miejscu przedstawimy naszym Czytelnikom parametry produktu jakim jest pellet Meral. Najważniejszym parametrem każdego paliwa opałowego jest oczywiście kaloryczność, która przekłada się na wartością opałową, która jest kluczową kwestią przy omawianiu tego zagadnienia. Pamiętajmy, aby przed jakimkolwiek zakupem dokładnie zapoznać się z jego parametrami.
Profesjonaliści branży jak i producent wskazują, iż pellet Meral spala się czystym płomieniem, czysto i przyjemnie. Bardzo ważne jest również to, że pellet Meral jest produktem krajowym, a w tak ciężkich czasach należy wspierać polską gospodarkę i pilnować, aby pieniądze zostawały w kraju.
Pellet Meral – parametry:
- Wartość opałowa osiąga wartość: 17-18 GJ/t.
- Wilgotność na poziomie około: 7-8 %.
- Zawartość popiołu to: 0.6-0.7 %.
- Zawartość siarki: 0.03-0.04%.
- Rozdrobnienie: 6-8 mm.
Sprawdź również – Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?
Pellet Meral – kaloryczność
Jak omówiliśmy wcześniej, zdecydowanie najważniejszym parametrem jest kaloryczność pelletu Meral. Jego wartość opałowa to lekko ponad 17,9 MJ/kg. Jest to bardzo dobry wynik, ale warto pamiętać, że nie tylko kaloryczność będzie wyznacznikiem jakości pelletu.
Bardzo istotne są też parametry wilgotności czy też zawartości popiołu pellet. W stosunku do powyższych istnieje tylko jedna zasada – im mniejsza będzie ich ilość, tym wyższej jakości produkt i tym lepiej dla kupującego. Pellet Meral ma świetne parametry. Zgodnie z podawanymi przez producenta informacjami poziom wilgotności wynosi około 8%, zawartość popiołu to tylko 0,5%, zaś długość pojedynczym wałków to ok. 40 mm.
Pellet Meral – gdzie kupić?
A więc gdzie możemy zaopatrzyć się w ten świetny produkt? Tak jak przedstawiliśmy naszym Czytelnikom wyżej, w związku z przekraczającym normę zainteresowaniem zakupem wszelkich surowców i produktów do opału, sytuacja na rynku może być dosyć skomplikowana, ale producent wychodzi naprzeciw temu ogromnemu zainteresowaniu.
Obecnie pellet Meral jest oferowany bezpośrednio na stronie producenta, jak i u sprzedawców stacjonarnych. Warto wspomnieć również, iż pellet Meral, będzie także dostępny w internecie np. na platformie ogłoszeniowej OLX czy serwisie Allegro lub Oferteo.
Pellet Meral – cena
A zatem, po podsumowaniu tematu kaloryczności, jak i dostaw pelletu Meral jedyne pytanie, na które pozostaje nam w tym momencie odpowiedzieć naszym Czytelnikom, to ile obecnie wynosi cena za tonę pelletu polskiego producenta. Jaką kwotę będzie musiał każdy wyłożyć zainteresowany zakupem, aby nabyć produkt? Odpowiadamy już teraz poniżej.
Niestety, w związku z trudną sytuacją gospodarczą na świecie materiały opałowe drożeją w błyskawicznym tempie. Cena będzie się różnić w zależności od miejsca zakupy, lecz cena detaliczna będzie wynosić ok. 3 000,00 zł za paletę ważącą 975 kg. Polski producent oferuje jednak cenę do uzgodnienia przy większych zakupach czyli cenę hurtową. Oczywiście nie każdy jest w stanie i potrzebuje składać zamówienie hurtowe.