Pellet Olimp – producent, opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet Olimp - producent ,opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena (1)

W obecnej sytuacji geopolitycznej Polacy coraz częściej zmuszeni będą do poszukiwania alternatywnych źródeł opału. Czy pellet Olimp może być jednym z nich? Jakie opinie mają kupujący, decydujący się na zakup pelletu? Czym różni się on od innych marek Olimp? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej. 

W najprostszych słowach pellet jest paliwem pod postacią granulatu o kształcie kilkucentymetrowych wałków. Pellet jest produkowany m.in. z biomasy – produktów, odpadów i pozostałości produkcji rolnych sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Wielu Polaków zadaje sobie pytania czy jest to lepsze rozwiązanie niż klasyczny węgiel kamienny? Zagadnienie pelletu przedstawimy szerzej w dalszej części artykułu. 

Pellet Olimp – opinie na forum 

Zatem, jakie pojawiają się opinie na forum odnośnie pelletu Olimp? Obecnie na rynku możemy znaleźć wielu producentów pelletu, a zatem rynek paliw opałowych jest pełen konkurencyjnych ofert i trudność polega na tym, aby wybrać ten najlepszy. Wychodzimy naszym Czytelnikom na przeciw i podpowiadamy jak rozpoznać dobrej jakości pellet i czy pellet Olimp jest jednym z nich? Naszych Czytelników zapoznajemy już poniżej z opiniami znalezionymi na forum. 

Oczywiście, musimy pamiętać, iż opinie forumowiczów to tylko ich personalne obserwacje, więc należy brać to pod uwagę przy potencjalnych zakupach. Wydaje się, iż pellet Olimp cieszy się sporym zainteresowaniem w internecie, a opinie na jego temat są w przeważającej części pozytywne. Jest to polski produkt wytworzony w Polsce, a ta odmiana jest jedną z popularniejszych. Forumowicze podkreślają przede wszystkim jego wysoką kaloryczność, jakość produktu, ekologiczność oraz jego świetne pozostałe parametry. 

Opinie na forum odnośnie pelletu Olimp dość często wskazują, że jest to pellet porównywalny do pelletu Barlinek. Analizując poszczególne opinie, jakie pojawiają się na forach poświęconym tematyce grzewczej możemy jednogłośnie stwierdzić, że wiele osób bardzo poleca ten pellet nawiązując do dość dobrych parametrów i kaloryczności, dodatkowo użytkownicy podkreślają niski poziom spiekalności i powstawania popiołu.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Pellet Olimp – producent

Co możemy znaleźć w sieci na temat producenta pelletu Olimp? Olimp jest marką należącą do grupy Stelmet, której główna działalność opiera się na wytwarzaniu architektury ogrodowej. Obok tej działalności grupa Stelmet zajmuje się również produkcją ekologicznego materiału opałowego jakim jest m.in. omawiany pellet Olimp, ale też Olimp lava.

Polski producent sprzedaje swoje wytwory do ponad 25 krajów, w tym na największych unijnych rynkach. Firma wskazuje alternatywne źródła opału jako uzupełnienie gamy wytwarzanych przez nią produktów. Siedziba spółki Stelmet S.A. znajduje się w województwie lubuskim, konkretnie w Zielonej Górze. 

Pellet Olimp czy Barlinek?

W sieci pojawia się wiele pytań odnoszących się do pelletu, a jednym z nich jest dylemat pomiędzy pelletem Olimp czy Barlinek. Kolejne istotne pytania stawiane w związku z zagadnieniem pelletu Olimp, to jak marka wypada w porównaniu z innymi markami pelletu dostępnymi na rynku. Czy wyróżnia się czymś szczególnym? Czy pellet Barlinek ma wyższą wartość opałową niż pellet Olimp? Poniżej przedstawiamy co udało nam się ustalić. 

Szczegółowe parametry pelletu Olimp przedstawimy poniżej, lecz teraz wskazać wystarczy, iż kaloryczność tej odmiany pelletu wynosi 19,80 MJ/kg. Za paletę ważącą 975 zł teraz zapłacimy około 2 750,00 zł. Musimy natomiast pamiętać, iż w obecnej sytuacji gospodarczej ceny mogą szybko się zmienić na niekorzyść kupujących. Parametry pelletu Barlinek prezentują się następująco. Jego kaloryczność wynosi około 19,30 MJ/kg, a więc nieznacznie mniej, zaś paleta produktu będzie nas kosztować od około 2 900,00 zł. Po takim podsumowaniu wydaje się, iż to starcie wygrywa pellet Olimp. 

Pellet Olimp – parametry 

Poniżej prezentujemy naszym Czytelnikom parametry produktu jakim jest pellet Olimp. Parametry odnoszą się przede wszystkim do wartości opałowej, która jest kluczową kwestią przy omawianiu jakiegokolwiek tematu związanego z rynkiem surowców opałowych. Pamiętajmy, aby przed jakimkolwiek zakupem dokładnie zapoznać się z jego parametrami. 

Jak wskazaliśmy wyżej, kaloryczność wynosi ok. 19,80 MJ/kg, co jest zdecydowanie dobrym wynikiem, ale warto pamiętać, iż nie tylko kaloryczność będzie wyznacznikiem jakości pelletu. Warto wskazać, iż produkt charakteryzuje się m.in. wilgotnością na poziomie 6,7 %, i niezwykle zawartością popiołu, która wynosi jedynie 0,20%. Producent potwierdza jakość pelletu Olimp certyfikatem ENPlus – A1. 

Sprawdź również – Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?

Pellet Olimp – gdzie kupić?

A więc, gdzie możemy zaopatrzyć się w produkt? Pomimo skomplikowanej sytuacji na rynku paliw opałowych, pellet Olimp jest dość powszechnie dostępny, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. 

Obecnie pellet Olimp możemy kupić zarówno bezpośrednio u producenta lub u autoryzowanych sprzedawców np. w OBI czy Bricomarche. Dostępny będzie on także na lokalnych i regionalnych składach opału. Kolejne o czym warto wspomnieć, to fakt, iż pellet Olimp, ale nie tylko będzie także dostępny w internecie np. na platformie ogłoszeniowej OLX czy serwisie Allegro lub Oferteo. 

Pellet Olimp – cena

Na to pytanie już poniekąd odpowiedzieliśmy poniżej, lecz ustematyzujmy tutaj wiedzę. Jaką kwotę będzie musiał wyłożyć zainteresowany zakupem, aby nabyć produkt? Odpowiadamy już teraz poniżej. 

Cena może się różnić w zależności od miejsca zakupy, lecz cena detaliczna będzie wynosić ok. 2 700,00 zł za paletę ważącą 975 kg. Do uzgodnienia często pozostaje cena hurtowa, lecz należy pamiętać iż okoliczności są dynamiczne, a nie każdy składać będzie zamówienie hurtowe.