Ekogroszek Diablo Gold i Premium – test, opinie na forum, parametry, kaloryczność

Ekogroszek Diablo Gold i Premium – test, opinie na forum, parametry, kaloryczność (1)

Obecnie trwające zawirowania na rynku surowców opałowych przyczyniają się do powstających problemów z samą dostępnością węgla i ekogroszku. Ludzie rozpaczliwie poszukują różnych alternatyw, aby być już przygotowanym na nadchodzącą zimę, bo choć wiele się o niej mówi, przewidywania meteorologów nie są jednoznaczne. Wiele analityków ds. pogody przedstawia jasno swoją wizję, która mówi o tym, że nadchodząca zima może być ciężką, natomiast pojawiają się głosy, które dementują te doniesienia wskazują, że nadchodzi łagodna zima.

Wbrew temu co mówią, wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie ważne, czy zima będzie łagodna czy nie, temperatura za oknem będzie wynosić z pewnością poniżej 0 stopni Celsjusza i wymagać będzie to od nas ogrzewania naszego gospodarstwa domowego. Mimo, że węgiel kamienny jest obecnie najpopularniejszy, to wskazuje się, że kaloryczność węgla brunatnego nie jest również taka zła, choć należy mieć na uwadze fakt, że jest to węgiel, który posiadał zakaz palenia, a to głównie przez to, że wytwarzał wiele nieprzyjaznych toksyn.

Wracając do ekogroszków, są one obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych surowców opałowych w Polsce i zyskują one dość przychylne opinie klientów na forum. Najczęściej na rynku spotkać można ekogroszki pakowane w worki 25 kg, w niektórych składach opałowych występują 30 kilogramowe worki, najczęściej jest to zależne od producenta i tego, ile one kosztują. My w ramach dzisiejszego wpisu, postanowiliśmy przygotować artykuł o ekogroszku Diablo Gold i Premium, a następnie przedstawimy to, jakie pojawiają się opinie na forum o tym produkcie. Kolejno również wymienimy parametry i sprawdzimy , kto jest producentem tego opału. Zapraszam zatem do dalszej części wpisu.

Ekogroszek Diablo – opinie na forum

W takim razie, co wskazują opinie klientów na forum o ekogroszku Diablo, skąd wzięła się w ogóle taka nazwa? Przede wszystkim zanim przejdziemy do omówienia kwestii związanej z tym, jakie opinie pojawiają się na forum o ekogroszku Diablo, warto wyjaśnić to, że ten surowiec opałowy zaliczany jest to opału ekologiczne i wyróżnia się dość dobrymi parametrami i spalaniem. Tak przynajmniej podkreśla producent na swojej stronie internetowej. Jak jest w rzeczywistości? Natomiast sama nazwa nawiązuje do patronatu, którym przewodzi znany i lubiany bokser- Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Przede wszystkim, aby przedstawić Wam pojawiające się opinie na forum o ekogroszku Diablo, przeanalizowaliśmy kilka najpopularniejszych for internetowych poświęcone tematyce ogrzewania gospodarstw domowych. Najczęściej opinie odnosiły się do dość dobrych parametrów ekogroszku Diablo Premium i Gold i podczas palenia tym ekogroszkiem znikały klasyczne problemy ze spiekami, a u niektórych problem ten całkowicie zniknął.

Inne opinie z kolei sugerują, że ekogroszek Diablo dzięki swoim wysokim parametrom i kalorycznością jest odpowiedni do wykorzystywania mieszanek 50/50. Jedni wskazują, że łączą ten ekogroszek z takimi surowcami jak Zagórski czy Sibugol i rozwiązanie to jest idealne w przypadku tęgich mrozów za oknem. Tak czy inaczej opinie na forum o ekogroszku Diablo są w przeważającej części dobre. Choć wiadomo, że zawsze gdzieś znajdą się wyjątki w postaci negatywnych opinii, natomiast najczęściej odnoszą się one do tego, że ktoś w zły sposób rozpala w swoim piecu ten ekogroszek i tworzą się spieki.

Ekogroszek Diablo Gold i Premium – opinie

Jak sytuacja wygląda w przypadku wersji ekogroszek Diablo Gold i Premium? W tym przypadku najczęściej różnica polega na tym, że wersja Diablo Gold i Premium charakteryzują się całkiem innymi parametrami kalorycznością. Mimo wszystko jest to produkt, który cieszy się dobrą opinią na forum i jest chętnie stosowanym ekogroszkiem w gospodarstwach domowych. Ile dokładnie kosztuje i jakie ma parametry i kaloryczność?

Przede wszystkim opinie o ekogroszku Diablo Gold i Premium nawiązują do tego, że spalanie tym ekogroszkiem w dedykowanym do tego celu kotle, wytwarza niezwykle niską zawartość sadzy i wszelkich innych substancji smolistych co jest dużą zaletą w tym przypadku. Kolejną zaletą chętnie wymienianą przez użytkowników jest fakt, że ekogroszek Diablo Gold i Premium wyróżniają się niską zawartością siarki, które obecnie wynosi 1%.

Ekogroszek Diablo – producent

W sieci pojawia się wiele zapytań, które odnosi się do tego, kto jest producentem ekogroszku Diablo? Wiemy do tej pory, że patronem tego surowca jest popularny pięściarz – Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. W sieci odnośnie producenta znaleźć można informacje o tym, że przedsiębiorstwo o nazwie „Zagórski – składy opałowe” zajmuje się kompleksową sprzedażą surowców opałowych i różne informacje pojawiające się na forum odnoszą się do tego, że to właśnie oni są producentem tego ekogroszku.

Sprawdź również – Sklep internetowy PGG – opinie na forum, sprzedaż węgla, logowanie, godziny otwarcia

Ekogroszek Diablo – parametry, kaloryczność

Jakie parametry i kaloryczność posiada ekogroszek Diablo? Oczywiste jest to niezwykle ważne pytanie z punktu widzenia właścicieli kotłów i pieców na ekogroszek. Dzięki parametrom i kalorycznością są oni w stanie obliczyć to, jak dużo ekogroszku potrzebują do tego, aby ogrzać swoje gospodarstwa domowe. Na stronie oficjalnej producenta ekogroszku Diablo udało nam się dotrzeć do tych informacji.

Ekogroszek Diablo – parametry i kaloryczność:

  • Kaloryczność – 24MJ/kg.

  • Siarka – 1%.

  • Uziarnienie – 8-25mm.

  • Wartość opałowa – 26 MJ/kg.

  • Zawartość popiołu po spalaniu – 5%.

Jak można zauważyć i kaloryczność ekogroszku Diablo jest na całkiem zadowalającym poziomie. Oczywiście decyzja o tym, czy warto kupić ten ekogroszek jest zazwyczaj kwestią indywidualną, natomiast warto kierować się na podstawie pojawiających się opinii na forum.

Ile kosztuje ekogroszek Diablo?

Ile kosztuje ekogroszek Diablo? W tym przypadku niestety cena odgrywa istotną rolę. Przed wybuchem konfliktu na Ukrainie ceny ekogroszku za tonę wahały się w okolicach 1000 złotych. Niestety cały rynek zmienił się po wybuchu wojny i zamieszaniem na rynku, ceny niestety mocno poszybowały w górę, co konsekwentnie odczuwamy to po kieszeniach. Aby przygotować pełne zestawienie, przeanalizowaliśmy dostępne oferty na rynku.

Ile kosztuje ekogroszek Diablo?     

  • Obecnie cena za tonę kształtuje się na poziomach 3500-3800 złotych. Przede wszystkim cena jest uzależniona od kupowanej ilości i od składu opałowego. Niestety cena może ulec zmianie.