Murek oporowy – jaka cena? Z czego najtaniej?

Murek oporowy - jaka cena Z czego najtaniej

Nasze ogrody zdobią teren wokół naszego domu. Starannie dobieramy rośliny, tworząc przepiękne kwiatostany. Uwielbiamy tworzyć piękne mozaiki naszych podjazdów z kostki. Te rozwiązania są tylko nasze, ponieważ sami planujemy ułożenie kostek. Wielokrotnie, mieszkając na osiedlu domków, ścigamy się z naszymi sąsiadami, który ogród będzie ładniejszy. 

Za każdym razem sami się śmiejemy z tego, jednak patrząc na sadzącego kwiaty sąsiada, pragniemy zrobić to samo, aby nasz ogród nie odbiegał wyglądem od ogrodu sąsiada. Taka już nasza natura. W ogrodzie uwielbiamy spędzać wolny czas, rozpieszczając tym samym nasze rośliny naszą obecnością i opieką nad nimi. Wiele osób coraz częściej decyduje się na aranżacje skalniaków. Różnego rodzaju wzniesienia, mają swój czas. 

Kiedyś modne były płaskie powierzchnie, teraz trendy w modzie ogrodowej idą w skalniaki, wzniesienia, schodki, kamienny dywan, murki oporowe. Zdobimy nasze konstrukcje w wyszukane kwiaty oraz małe krzewy. Cieszy to nasze oczy oraz serca. W związku z tym skupmy się na temacie murków oporowych. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jaka jest cena murków oporowych, jaki kamień na murek oporowy wybrać, i z czego najtaniej go wykonać

Murek oporowy – cena 

W takim razie, jaka jest cena murków oporowych? Kupując działkę pod budowę domu, skupiamy się na zagospodarowaniu terenu pod dom. Ostatnim krokiem jest szczegółowe planowanie ogrodu. Teren wybieramy wcześnie, to oczywiste, ale co w sytuacji, kiedy nasz grunt okazuje się zbyt pagórkowaty?

Murek oporowy - jaka cena Z czego najtaniej

Możemy prostować teren, jednak może okazać się to bardzo kosztowne. Dodatkowo jest to czasochłonne. W takie sytuacji świetnym rozwiązaniem będzie murek oporowy, którego wykonanie niekiedy jest w przystępnej cenie. Przejrzeliśmy oferty oraz ceny murków oporowych. Murki oporowe są fenomenalnym rozwiązaniem dla nierównych terenów. Doskonale sprawdzają się również jako wzmocnienie skarpy. Jest to konstrukcja z kamieni, nierówno ułożona, tworząc spójną konstrukcję.

Zobaczmy, jaka jest cena murka oporowego, który z pewnością odmieni nasz ogród. Cena murka oporowego zależy oczywiście od materiału, z jakiego go wykonamy. Materiał to główny czynnik, który kształtuje cenę murka obrotowego. Materiały, jakie możemy wykorzystać to beton, cegła, kamień, bloczki z fakturowanego, barwionego betonu lub pustaki. Możemy wykorzystać również żelbeton. Jaka jest cena murków oporowych?

Cena murku oporowego za m² kształtuje się od 100 do 130 zł za klasyczny, dostępny kolor do 200-250 zł za nietypowe kolory. Murki oporowe mogą być również droższe. To zależy od kamieni, jakie wybierzemy. Jaki kamień na murek oporowy wybrać? Zapoznajmy się z tymi cenami. 

Kamień na murek oporowy – cena

Cena murka oporowego zależy jedynie od kamienia, z jakiego planujemy wykonać dekorację naszego ogrodu. Materiał jest bardzo ważny. Możemy wybrać np. piaskowiec, który jest powszechnie dostępny, a jego cena to ok. 255 zł/ m². Konglomerat będzie tańszy, bo kamień na murek oporowy będzie kosztował ok. 125 zł/m ².

Murek oporowy - jaka cena Z czego najtaniej

Możemy również zdecydować się na kamień murku oporowego w cenie od 400 zł do 600 zł. Takie murki wykonujemy z kamieni szlachetnych np. z marmuru. Granit z kolei możemy kupić za 13 zł, ale za jedną sztukę. Nasza tradycyjna cegła będzie kosztowała od 75 zł/m² do 115 zł/m². W dalszej części wpisu sprawdzimy, z czego najtaniej wykonać murek oporowy.

Murek oporowy – z czego najtaniej?

Z czego najtaniej wykonać murek oporowy? Za każdym razem, planując wydatki, porównujemy ceny, szukamy najlepszych ofert. Jak wygląda cena najtańszego murka oporowego?

Powyżej wymienione materiały na murek oporowy możemy kupić w różnych cena w zależności od regionu. Może się wydawać, że najtańszym materiałem będzie konglomerat, to koszt za m² to ok. 125 zł. Po wnikliwej analizie najtaniej będzie wykonać murek oporowy z granitu. Możemy go kupić bezpośrednio u kamieniarzy na tony. To jest najkorzystniejsze rozwiązanie. Jak widzicie, przy tego typu pracach warto, jest dobrze przeszukać rynek i dobrze sprawdzić jak najtaniej kupić materiały.