Podjazd naszego domu czy też wjazd do firmy to jedna z głównych wizytówek tych miejsc. Wyobraźmy sobie, że zapraszamy gości do naszego domu, a nasz podjazd jest nierówny, pełen kałuż czy ten ubłocony. Brakuje mu odpowiedniego wyłożenia, co poprawia wygląd i zachęca gości do wejścia do domu. Bo jak wyobrazić sobie wnętrze budynku, jeżeli na samym początku widzimy nieporządek.
Tak samo wygląda kwestia dojazdu do firmy, jaką można wystawić opinie jeżeli próbując wejść do środka budynku, nasze buty zostają ubłocone. W związku z tym dobieramy idealnie pasujące rozwiązanie do naszej budowli. Może to być kostka brukowa, płyty betonowe, kafle zewnętrzne, kamieniarstwo budowlane, które są dodatkowo elementem dekoracyjnym. Jest jeszcze jedna świetna metoda – kamienny dywan. Brzmi ciekawie i nieco tajemniczo. Bo jak można zrobić kamienny dywan? W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu to nowoczesne rozwiązanie, wyjaśnimy, co to jest kamienny dywan, jakie ma wady, jak go położyć, ile kosztuje oraz jakie ma opinie na forum.
Spis treści
Kamienny dywan – jak zrobić samemu?
Jak zrobić samemu kamienny dywan, jakie posiada opinie na forum? Kamienny dywan zaczyna dopiero pojawiać się na naszym rynku. Nie jest dobrze znany, jak dotychczasowe rozwiązania, takie jak kostka brukowa. Kamienny dywan to połączenie kruszywa z żywicą epoksydową. Ten materiał jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, pogodowe oraz chemiczne. Dodatkowo wygląda bardzo gustownie i zyskuje dość przychylne opinie na forum, a czasami jego cena wykonania jest przystępna. Jak położyć kamienny dywan samodzielnie? Już wyjaśniamy.
Kamienny dywan stosowany jest na zewnątrz, jak i również w pomieszczeniach. Do samodzielnego zrobienia kamiennego dywanu potrzebujemy: żywicę i kruszywo, profile do szalunku, papier ścierny, odkurzacz, miotłę, szpachelkę, pędzel lub wałek, grunt, hydroizolację w płynie, poziomicę, pojemnik do wymieszania żywicy z kruszywem oraz żywicy, rękawice ochronne. Kolejnym ważnym punktem jest pogoda w przypadku prac wykonywanych na zewnątrz.
O czym warto wiedzieć nt. tego, jak zrobić samemu kamienny dywan? Przede wszystkim przy samodzielnym układaniu kamiennego dywanu nie może padać. Podczas opadów masa z żywicy nie będzie miała odpowiednich warunków do wyschnięcia. Sprawdzając opinie na forum, należy pamiętać o tym, że robiąc kamienny dywan samemu, nigdy nie zapomnij o przygotowaniu podłoża. Odpowiednim podkładem będzie beton lub inny, szorstki i twardy fundament.
Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni najlepiej odkurzaczem nakładamy warstwę gruntu. Tak przygotowane podłoże zostawiamy na 48 godzin. Następnie musimy zmatowić nasze podłoże papierem ściernym, i ponownie odkurzyć. Po wykonaniu powyższych czynności pora na sprawdzenie pogody. Kamienny dywan samodzielnie układamy w temperaturze od 5℃ do 30℃ przy wilgotności powietrza niższej niż 80%. Jeżeli nasz kamienny dywan układamy na zewnątrz, zabezpiecz podłoże podwójną warstwą hydroizolacji. Następnie porozkładaj szalunki do estetycznego ułożenia kamiennego dywanu.
Po upewnieniu się, że nasze szalunki zostały poprawnie rozłożone, pora na wymieszanie żywicy z kruszywem. Stosuj się do zaleceń producenta, aby masa wyszła poprawna. Po dokładnym wymieszaniu czas na samodzielne rozkładanie kamiennego dywanu. Stosujemy metodę mokre na suche, czyli jedna warstwa musi wyschnąć, aby położyć następną. Aby nasz kamienny dywan nie przepuszczał wody, zabezpieczamy go kolejną warstwą żywicy.
Po skończeniu musimy poczekać, aż nasz cudowny kamienny dywan wyschnie. Do uzyskania twardości potrzebuje 24 godziny, jednak całkowity czas trwa do tygodnia. Schnięcie to ostatni etap i jak sami widzicie uzyskanie zadziwiającej powierzchni, jakim jest kamienny dywan, nie jest trudne. Dodatkowo samodzielnie wykonanie kamiennego dywanu pobudza w nas dumę. Ciekawe, jakie informację i opinie o kamiennym dywanie możemy znaleźć na forum, jakie ma wady i jaka jest jego cena?
Kamienny dywan – opinie, forum
Na forach dyskusyjnych szukając informacji i opinii o kamiennym dywanie, możemy spotkać pomocne rady i wady, oraz jak go układać i zrobić samemu. Osoby, które już wykonały samodzielnie kamienny dywan, na forum służą radą i opinią. To miłe z ich strony i pomocne dla osób, które zamierzają podjąć się wykonaniu kamiennego dywanu. Nie jest to dla nas zaskoczenie, że czasami postępując zgodnie z zaleceniami producentów, nasze projekty nie do końca odzwierciedlają planowany efekt.
Na forum właściciele kamiennych dywanów dodają również filmy, na których pokazują dokładnie, jak powinniśmy postępować. Jednak takie miejsca są bardzo pomocne i niekiedy rozwijające, ponieważ osoby wypowiadające się na forach mają już doświadczenie w danym temacie. Oprócz pomocnych rad dodają również opinie. Przekonajmy się, co piszą o kamiennych dywanach.
Opinie wystawiane przez inne osoby często pomagają nam w podjęciu słusznej decyzji. Jakie opinie możemy przeczytać o kamiennym dywanie, jakie ma wady, jaka jest jego cena? Jest tego dużo, ponieważ, nie każdy zna takie rozwiązanie. Wiele opinii jest wprost wzorowych. Opinie o kamiennym dywanie zdecydowanie zachęcają do posiadania takiego podłoża. Wykonanie kamiennego dywanu jest pozytywnie opiniowane, dalsze użytkowanie, odporność na uszkodzenia, efekt końcowy. Wszystkie wymienione punkty zbierają dobre wypowiedzi. Nawet cena kamiennego dywanu nie jest krytykowana. Zobaczmy zatem, ile to kosztuje, i jakie ma wady.
Kamienny dywan – cena
W takim razie, jaka jest cena kamiennego dywanu? Decydując się na wykonanie kamiennego dywanu, zrób w pierwszej kolejności kosztorys, aby oszacować cenę. Koniecznie wypisz wszystkie potrzebne narzędzia oraz przelicz dokładnie powierzchnię. Cena kamiennego dywanu waha się od 250 zł do 350 zł za metr kwadratowy. Zwracajmy, jednak uwagę, na wybrany kolor kruszcu, to jest ważny element w cenie kamiennego dywanu. Nie jest to wygórowany koszt, biorąc pod uwagę pozytywne cechy kamiennego dywanu. Czy może kamienny dywan ma jakieś wady?
Kamienny dywan – wady
Przeszukując wypowiedzi osób, które miały już do czynienia z kamiennym dywanem – wady tego produktu są znikome. Spójrzcie sami, pierwsza wada kamiennego dywanu to trudność w jego usunięciu w przyszłości. Jeżeli zmienimy zdanie, bardzo ciężko jest się go pozbyć. Taki paradoks – wada, ale jednocześnie zaleta. Jeżeli zaczynamy kłaść kamienny dywan, ważne jest, aby cała praca od początku do końca była wykonana idealnie, ponieważ poprawki są ciężkie do zrobienia.
Interesująca jest kolejna wada kamiennego dywanu. Mała ilość specjalistów, którzy się tym zajmują zawodowo. To może trochę utrudnić realizację naszych planów, jednak sami zdążyliście się przekonać o łatwości w samodzielnym wykonaniu takiego dywanu. Kamienny dywan to świetne rozwiązanie na aranżacje naszych powierzchni, które zyskuje dość przychylne opinie na forum.