Soda oczyszczona na pluskwy – czy warto stosować?

Soda oczyszczona na pluskwy - czy warto stosować

Każda Pani domu ma swoje niezastąpione sposoby na niektóre zabrudzenia czy walkę z domowymi problemami w konserwacji powierzchni. Wiele sposobów przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie. Nasze babcie stosowały poszczególne rozwiązania, nasze mamy i również my. Te sposoby są nie tylko niezawodne, ale również zdrowsze i tańsze. Weźmy pod lupę np. ocet. Jest świetny w myciu okien, czyszczeniu lodówki czy usuwanie kamienia z żelazka. 

Porównując efekty sprzątania octem do płynów dostępnych w sklepach, różnice są duże. Przede wszystkim cena. Płyn do czyszczenia będzie o dwa lub trzy razy droższy od butelki octu. Wykorzystanie łupinek z ugotowanych jajek do mycia przypalonych garnków, fusy z kawy do podlewania kwiatów, cola do czyszczenia toalety, papka z proszku do pieczenia do prania. Takich metod jest wiele. Szkoda tylko, że w dzisiejszych czasach wiele młodych kobiet zapomina o tych fenomenalnych metodach. 

Kolejne tajne metody to kilka kropli soku z cytryny w połączeniu z oliwą z oliwek i mamy świetny środek do polerowania mebli. Pasta do zębów do czyszczenia fug w łazience oraz do mycia białych butów. Kolejnym złotym środkiem jest soda oczyszczona. Soda oczyszczona posiada właściwości czyszczące, zabija nieprzyjemne zapachy, perfekcyjnie czyści piekarnik, fugi, grilla, ślady z rdzy, czajnik, biżuterie. Soda ma jeszcze jedno zastosowanie. Walka z pluskwami. Zapoznajmy się z tym tematem bliżej i sprawdźmy, czy soda oczyszczona na pluskwy to dobry pomysł. 

Soda oczyszczona na pluskwy – czy to skuteczny sposób?

W takim razie, czy warto stosować sodę oczyszczoną na pluskwy? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, soda oczyszczona ma wiele zastosowań. Oferuje nam mnóstwo sposobów na utrzymanie naszego do domu w czystości. Co więcej, soda oczyszczona jest tania i wydajna. Oprócz zastosowania w porządkach soda oczyszczana zbiera pozytywne opinie w walce z pluskwami. Przedstawiamy Państwu zastosowanie sody oczyszczonej na pluskwy. 

Nawet w idealnie zadbanych domach czasami pojawiają się pluskwy. Mitem jest, że pluskwy pojawiają się z brudu. Te małe pasożyty żywią się krwią człowieka. Dlatego mogą być groźne dla nas. Pojawiają się najczęściej w transporcie mebli nowych z używanymi, możemy, je przywieźć z podróży, jeżeli występują w hotelu. Możemy je również przenieść z komunikacji miejskiej. Niestety pluskwy ciężko jest zlokalizować, ich kształt jest płaski, dlatego mogą ukryć się dosłownie wszędzie. Szukając pluskiew, musimy sprawdzić wszystkie miejsca w domu. Rozkręcić gniazdka, łóżko, usunąć dywany. Dokładnie sprawdzić wszystkie książki, żaluzje, ramy obrazów, listwy przypodłogowe. 

Soda oczyszczona na pluskwy - czy warto stosować

Jednym słowem, konieczne jest przejrzenie całego domu ze szczególną dokładnością. W momencie odkrycia gniazda pluskwy – podejmujemy walkę. Środki chemiczne nie zawsze będą dobrym rozwiązanie, często w domu mamy zwierzęta. Warto wtedy sięgnąć po sodę oczyszczoną. Będzie to darmowy i bezpieczny sposób, a jednocześnie soda oczyszczona na pluskwy jest świetnym rozwiązaniem. Pluskwy nie lubią sody oczyszczonej. Jeśli posypiemy gniazdo pluskwy sodą oczyszczoną, pluskwy bardzo szybko się wyniosą.


Pamiętajmy jednak, żeby posypać sodą wszystkie miejsca w naszym domu, w których pluskwy mogą zamieszkać, uciekając z poprzedniej kryjówki. Soda oczyszczona na pluskwy to złoty środek, ponieważ pasożyty jej nie cierpią. Tak więc sami oceńcie czy nie zrobicie zapasu sody oczyszczonej w swoich domach. Nie koniecznie do walki z pluskwami, ale do domowych porządków.