Koszenie trawy – cennik za godzinę, areał, hektar

Koszenie trawy - cennik za godzinę, areał, hektar

Decydując się na budowę domu, planujemy również to, aby zaprojektować ogród. Rozmieszczenie roślin, krzewów, idealnie wyglądająca trawa. Dbamy o najmniejszy szczegół, aby nasze ogrody imponowały innym. Wiele osób zatrudnia do zaprojektowania ogrodu profesjonalnych projektantów, aby pomogli nam zadbać o wszystko, doradzając najlepsze rozwiązania dla naszego ogrodu. Kiedy wszystko jest już gotowe, rozważamy wszystkie opcje pielęgnacji naszych zielonych terenów. Nasza trawa również potrzebuję szczególnej troski. 

Bez odpowiedniej opieki nasza trawa może zrobić się żółta i mało atrakcyjna, czego nigdy nie chcielibyśmy tego doświadczyć. Oprócz dostarczania odżywek naszej trawie konieczne jest regularne koszenie. Do wyboru mamy koszenie naszej trawy samodzielnie co może sprawić problem, ponieważ żyjemy w ciągłym biegu, i nie zawsze znajdziemy na to czas i siły. 

Następną opcją są kosiarki marki NAC, zdalne, sterowane smartfonem lub programowane na konkretne godziny. Możemy również wynajmować kogoś do koszenia trawy, co wiąże się z dodatkowym kosztem. W związku z tym, w dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu, jakie są koszty koszenia trawy, sprawdzimy dokładny cennik, jaka jest cena koszenia trawy za godzinę, za areał i za hektar. 

Koszenie trawy – cennik

W takim razie, jakie są ceny koszenia trawy za godzinę, areał i za hektar? Decydując się na wynajęcie firmy obsługującej zlecenia koszenia trawy, warto zapoznać się z cennikami, a tym samym warto porównać ceny. Cenniki mogą się różnić w poszczególnych miejscowościach. Różnica najczęściej bierze się z ilości firm oferujących takie usługi.

Cennik koszenia trawy najczęściej dotyczy metra kwadratowego skoszonej trawy, tutaj wpływ ma również to, czy koszenie trawy odbywa się na areale czy na hektarze. Zwracajcie uwagę czy cena obejmuje również zebranie trawy. Kolejnym czynnikiem, który kształtuje ceny koszenia trawy to stan naszego ogrodu. Usługa będzie tańsza, jeżeli nasz ogród będzie zadbany, a trawa o długości maksymalnie trzytygodniowej trawy. Cena koszenia trawy będzie dosyć wysoko, dla miejsc, w których trawa jest metrowa lub wyższa. 

Koszenie trawy - cennik za godzinę, areał, hektar

Firmy zajmujące się koszeniem trawy zwracają uwagę również na kształt działki. Jeżeli kształty są nieregularne, cennik koszenia trawy po raz kolejny rośnie. Pamiętajmy, że cena koszenia trawy będzie inna dla kosiarki, która kosi szybko a inna dla kosy spalinowej, która kosi długo, ale precyzyjnie. Ceny wahają się od 0,89 gr do 1,27 zł na m² kosą spalinowa i od 0,43 gr do 0,55 gr za m². Jak sami widzicie ceny koszenie trawy, są zdecydowanie indywidualne. A jak kształtują się ceny koszenia trawy za godzinę, areał i za hektar?

Koszenie trawy – cena za godzinę 

Popularna stawka płacy u nas to stawka godzinowa. W Internecie spotykamy wiele ogłoszeń o pracę ze stawką za godzinę. Jak odnieść się do ceny za godzinę w koszeniu trawy? Taka stawka może budzić kontrowersję. Jak wycenić wykonaną prace koszenia trawy w cenniku godzinowym? Nie mamy odniesienia do skoszonego obszaru, ponieważ nikt go nie podaje. Oczywiście, będąc w domu, możemy śledzić pracę osoby, która podjęła takie zlecenie, ale z drugiej strony mamy wiele innych zajęć. 

Kolejna sprawa – patrzenie dosłownie na ręce wykonawcy nie jest komfortowe dla pracownika, jak i dla nas, takie zachowanie stawia nas w złym świetle. Decydując się na cennik godzinowy koszenia trawy, warto sprecyzować pracownikowi zakres wykonanej pracy. Pierwsze koszenie może być wykonane przez nas i sprawdzenie, jaki obszar kosimy w ciągu godziny. W tej sytuacja najczęściej negocjujemy ceny. A co jeżeli będziemy potrzebowali skoszenia większego obszaru – areału, czy hektara?

Koszenie trawy – cena za areał i hektar

Jakie są ceny koszenia trawy areału i hektara? Kupując działkę, musimy uporać się z upływem czasu, jaki dotknął kupowany przez nas teren. Często działki wystawiane na sprzedaż nie są doglądane przez właścicieli, a nawet jeżeli odwiedzają swoją ziemię, nie dbają o nią tak samo jak na początku. Nasze działki również czasami czekają na lepszy czas. Kiedy decydujemy się na rozpoczęcie pracy, pierwsze wyzwanie, jakie stoi przed nami to koszenie działki, która jest wielkości hektara, czy areału. 

Koszenie trawy - cennik za godzinę, areał, hektar

Oczywiście nie musimy się tego obawiać. Jest wiele firm, które świadczą takie usługi. Sprawdźmy, jak wygląda cena koszenia trawy za areał i hektar. W zależności od obszaru firmy koszące trawę mogą zaproponować nam różne stawki za areał i hektar. Uważajmy na wyceny, ponieważ wycena za areał będzie droższa niż cena koszenia trawy za hektar

Jeżeli nasza działka zostanie przeliczona w arach, nie w hektarach to możemy przepłacić. Możemy się spodziewać, że do takiego zlecenia potrzebny będzie większy sprzęt, zwykłą kosiarką tego nie robimy. Ceny koszenia trawy za hektar zaczynają się od 1177,40 zł/ha do 1217,18 zł/ha. Firmy, które przyjmują takie zlecenia, gwarantują fachową obsługę. 

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości odnośnie cennika koszenia trawy.