Efektywna pilarka Stihl 021 – testy, opinie, dane techniczne, moc, cena

Stihl 021 – testy, opinie, dane techniczne, moc, cena

W obecnych czasach zakup piły spalinowej należy do dość trudnych i czasochłonnych czynności, a to wszystko przez to, że tego rodzaju urządzenia są nie tylko drogie, ale na rynku pojawia się niezliczona ich ilość i modeli. Choć zakup piły spalinowej może w niektórych sytuacjach kojarzyć się z dobrem luksusowym, to mimo wszystko warto być w posiadaniu tych urządzeń. To wszystko przez efektywność i skuteczność pił spalinowych. Przede wszystkim posługiwanie się tym urządzeniem przyczynia się do tego, że możemy w dość szybki i bezproblemowy sposób pociąć duże drewniane klocki na opał. Oczywiście pilarki spalinowe odnajdują swoje zastosowanie również w trakcie wykonywania wielu prac przydomowych. Mimo tak licznych producentów, większość z nas kojarzy pilarki z marką Stihl.

Sprawdź również – kosiarki KUŹNIA KOWALSKI opinie

Piły łańcuchowe to urządzenia, które cieszą się niezwykle wysoką popularnością i tym samym zyskują dość przychylne opinie. W trakcie doboru odpowiedniej piły spalinowej ważnym elementem jest m.in. dane techniczne, moc, cena  i pojawiające się opinie klientów na forum. Oczywiście zależy nam na tym, aby takie piły łańcuchowe mogły nam posłużyć przez wiele lat, w związku z tym swój wybór najczęściej opieramy na podstawie sprawdzonych producentów, a do takich zaliczyć możemy firmę Stihl. Na realizację tego artykułu wytypowaliśmy model Stihl 021, w celu zapoznania się danymi technicznymi i opiniami, które są wystawiane przez użytkowników tej pilarki.

Zanim zabierzemy się do omówienia tych wszystkich kwestii, warto poświęcić chwilę na omówienie tego, w jaki sposób funkcjonują i działają piły łańcuchowy, w ten sposób otwierają nam się większe możliwości. Przede wszystkim piła łańcuchowa to urządzenia, w którym w zdecydowanej większości proces cięcia odbywa się przy wykorzystaniu obracających się ostrzy, które znajdują się na łańcuchu. Za rozruch łańcucha odpowiedzialny jest wał, który w rezultacie jest napędzany silnikiem spalinowym. Piła łańcuchowa w zależności od modelu i marki, w tym przypadku Stihl 021 posiada dość wysuniętą prowadnicę, dzięki której można wykonywać cięcie w wielu niedostępnych miejscach, w ten sposób piły łańcuchowe zyskują przychylne opinie w sieci.

Oczywiście myśląc o piłach spalinowych najczęściej pierwsze co nam przychodzi do głowy, to używanie tego urządzenia w celu cięcia drewna na opał, czy po prostu usuwania pni i innych elementów drewnianych. W tym przypadku piła spalinowa owszem, bardzo dobrze radzi sobie z takimi drewnianymi elementami, ale może być również wykorzystywana w wielu innych celach, zaleca się to, aby każdy posiadacz domu jednorodzinnego był w posiadaniu piły spalinowej Stihl.

Na rzecz artykułu postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się Stihl 021 i zapoznać się z opiniami, jakie pojawiają się w sieci. Dodatkowo posłużyliśmy się wskazanymi materiałami, jakie oferuje Stihl i poznaliśmy dane techniczne, moc i cenę Stihl 021. W celu poznania wszystkich szczegółowych informacji, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Stihl 021 – opinie klientów

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o Stihl 021, jaka jest moc, cena i co wskazują dane techniczne tej pilarki. Zanim przejdziemy do omówienia kwestii związanej z pilarką spalinową Stihl 021 chcielibyśmy chwilę poświęcić na omówienie kwestii związanej z doborem odpowiedniej pilarki spalinowej. Przede wszystkim decydując się na określony model pił spalinowych marki Stihl, w tym przypadku 021, warto mniej więcej określić się w jakim celu będzie wykorzystywana taka piła. Jeżeli piła będzie wykorzystywana do dość lekkich prac, to warto wybrać Stihl 021, który jest nie tylko dostępny w przystępnej cenie, ale wyróżnia się dobrymi danymi technicznymi o optymalną mocą silnika.

Jakie zatem pojawiają się opinie o Stihl 021? Warto mieć na uwadze fakt, że Stihl 021 to obecnie model MS210, nazwa została zaktualizowana, ponieważ wykonane kilka zmian, w tym m.in. zmieniono pewne aspekty w zakresie cylindra. Choć wiele opinii wskazuje, że starszy model Stihl 021 był o wiele wytrzymalszy i niezawodny, to obecny Stihl 021, czyli Stihl MS210 jest również godny i warty uwagi, ponieważ dość dobrze radzi sobie z większymi konarami.

Z reguły na forum pojawia się dość wiele przychylnych opinii i komentarzy odnośnie Stihl 021. Choć nie da się ich kupić obecnie w sklepach oficjalnych marki Stihl, to od czasu do czasu pojawiają się różne oferty w sieci, w tym m.in. na Allegro, czy OLX, używane wersje, które niekiedy są dostępne w dobrej i przystępnej cenie. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie dane techniczne ma ta piła spalinowa, jaką moc i w jakiej jest cenie.

Stihl 021 – dane techniczne

W celu pozyskania informacji o danych technicznych pilarki spalinowej Stihl 021, musieliśmy poświęcić dość sporo czasu. W tym celu warto wspomnieć raz jeszcze, że obecnie Stihl 021 nie jest produkowane, jest to stara wersja MS210. Choć wg wielu opinii, Stihl 021 zyskał miano wytrzymałych i niezawodnych pił spalinowych. Jeżeli chodzi o dane techniczne, poniżej znajdziesz przybliżone parametry, które pochodzą z nieoficjalnych źródeł.  

  • Napięcie znamionowe (V) – 230

  • Długość prowadnicy (cm) – 35

  • Poziom mocy akustycznej dB(A) – 103

  • Ciężar zestawu (kg) -4,5

  • Podziałka piły łańcuchowej – 3/8 ” P

  • Wartość drgań strona lewa / prawa (m/s²) – 3,4/4,2

  • Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) –  93

  • Poziom mocy akustycznej dB(A) –  104

Jak zauważyć można, Stihl 021 charakteryzuje się dość ciekawymi danymi technicznymi. Z pewnością, gdy będzie się zastanawiać nad tym, czy kupić używaną wersję Stihl 021, bez wątpienia możemy z czystym sumieniem polecić zakup takiej pilarki.

Stihl 021 – moc

Kolejnym aspektem, o który dość często pytają nasi czytelnicy jest to, jaką moc posiada Stihl 021. Obecnie piła spalinowa nie jest dostępna w oficjalnych punktach, jednak zainteresowanie wokół tej pilarki nie gaśnie. W przypadku mocy Stihl 021, to na podstawie zgromadzonych informacji wskazuje się, że moc  to 2.3 KM, przy wadze 4.8kg. Jak na taką pilarkę, Stihl 021 wyróżnią się dość sporą mocą silnika.

Stihl 021 – cena

Zatem, jaka jest cena Stihl 021? Obecnie Stihl 021 jest dostępny jedynie na różnych aukcjach internetowych typu Allegro czy OLX. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka jest jego cena, to obecnie w sieci pojawia się kilka ofert, których cena osiąga około 900 złotych. Cena najczęściej jest zależna od stanu faktycznego pilarki.