Kosiarka rotacyjna i dyskowa KOWALSKI – sprawdzamy opinie klientów na forum

Kosiarka rotacyjna i dyskowa KOWALSKI – sprawdzamy opinie klientów na forum

Sezon na koszenie trawy trwa w najlepsze, odpowiednia temperatura i systematyczne opady deszczów, to te czynniki, które sprzyjają do tego, aby trawa mogła rosnąć i dobrze wyglądać. Oczywiście sezon na koszenie trawy wymaga od nas stałej i systematycznej pielęgnacji, a do tej czynności potrzebujemy kosiarki, która wyróżnia się dobrą jakością i niską awaryjnością. Ze względu na to, że obecnie na rynku pojawia się niezliczona ilość kosiarek rotacyjnych, dyskowych, elektrycznych i spalinowych, które pochodzą od różnych producentów, wybór tej odpowiedniej staje się nie lada wyzwaniem.

Sprawdź również – ile ekogroszku na sezon przygotować?

My wychodząc naprzeciw wyzwaniu, postanowiliśmy wytypować jednego z takich producentów – KUŹNIA KOWALSKI, który posiada w swojej ofercie kosiarki m.in. rotacyjne i dyskowe. Co mówią opinie klientów na forum o kosiarkach marki KOWALSKI? Zanim przejdziemy do omówienia tej kwestii, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z samą firmą KUŹNIA KOWALSKI i dokładnie przyjrzeć się temu, czym się zajmuje.

Przede wszystkim wcześniej wspomniany producent prowadzi swoją działalność już od 1982 roku, czyli w chwili obecnej jest to przeszło 40 lat doświadczenia na rynku co rodzi dość przychylne opinie w stosunku co do tego producenta. Istotną kwestią związaną z producentem kosiarek i maszyn rolniczych jest fakt, iż w 2012 roku w wyniku połączenia dwóch osobnych firm, powstała firma o nazwie „Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych KOWALSCY s.j.”.

W początkowej fazie swojej działalności producent KOWALSKI zajmowało się głównie produkcją specjalistycznych maszyn rolniczych, w tym m.in. kombajny, które służyły do wycinki buraków cukrowych. Z biegiem lat firma KOWALSKI zyskała przychylność klientów, a tym samym zdobywała liczne pozytywne opinie. Obecnie firma KOWALSKI na tyle się rozrosła, że poza kosiarkami rotacyjnymi i dyskowymi, posiada w swojej ofercie również olbrzymią ilość części zamiennych do znanych i renomowanych marek maszyn rolniczych, w tym m.in. do Bizona, Anny, Neptuna, czy Orkany.

Ciekawostką jest również fakt, że KOWALSKI to jeden z producentów, który wchodzi w skład jednych z czołowych producentów kosiarek rotacyjnych i bębnowych na naszym rodzimym rynku. Nic w tym dziwnego nie ma, ponieważ producent ten, jakby nie patrzeć ma olbrzymie doświadczenie w tej kategorii kosiarek.

W związku z licznymi pytaniami, jakie rodzą się w sieci i na różnych forach ogrodniczych, w dalszej części wpisu postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie kosiarką rotacyjnym i dyskowym, jakie posiada KOWALSKI w swojej ofercie, a następnie sprawdzimy, jakie panują na ich temat opinie.

Kosiarka rotacyjna KUŹNIA KOWALSKI – opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów i użytkowników na forum o kosiarkach rotacyjnych marki KOWALSKI? Przede wszystkim, zanim przejdziemy do odpowiedzi na to popularne pytanie, warto wspomnieć o tym, że kosiarki rotacyjne służą do koszenia trawy i roślinności w trudno dostępnych miejscach. Kosiarka rotacyjna charakteryzuje się tym, że posiada pewną niezwykle trwałą i mocną konstrukcję. Jest to maszyna, która dość chętnie jest wykorzystywana w mniejszych i średnich gospodarstwach domowych.

Jeżeli chodzi o kwestię tego, jakie opinie pojawiają się nt. kosiarek rotacyjnych KOWALSKI, to warto wiedzieć o tym, że produkty te spełniają wszelkie wymagania, jakie stawiane są przez dyrektywy unijne.

Na stronie oficjalnej producenta kosiarek rotacyjnych KOWALSKI, zauważyć można bogaty opis tych urządzeń. Producent, jak można dostrzec na ich stronie, chwali się tym, że jako stosuje podczas produkcji specjalistyczne przekładnie o kołach stożkowych „Łukowych”. Tego rodzaju element sprawia, że kosiarka rotacyjna funkcjonuje znacznie ciszej od konkurencyjnych urządzeń, a co za tym idzie jest zdecydowanie wytrzymalsza.

Co wskazują opinie na forach internetowych o kosiarkach rotacyjnych i dyskowych KOWALSKI? Wiele osób chwali sobie te maszyny, najczęściej opinie wskazują, że urządzenia idealnie znajdują swoje zastosowanie w ogrodnictwie i sadownictwie, ze względu na dość krótką ramę. Dodatkowo niektóre opinie nawiązują również do tego, że kosiarki rotacyjne idealnie pasują do ciągników o mniejszym rozstawie kół.

Kosiarka dyskowa KOWALSKI – opinie

Omówiliśmy kwestię związaną z kosiarkami rotacyjnymi KOWALKI, teraz warto słów kilka poświęcić na analizie opinii o kosiarkach dyskowych tego producenta. Tak samo, jak w przypadku kosiarek rotacyjnych, kosiarki dyskowe KOWALSKI spełniają wszystkie wymagania techniczne i dyrektywy, które są stawiane przez Unię Europejską.

Analizując pojawiające się opinie klientów w sieci, wiele komentarzy odnosi się do tego, że kosiarka dyskowa posiada dyski 3 nożowe, a to jest wielki plusem. Dodatkowo pozytywne opinie spływają w stronę dość szybkiej i bezproblemowej wymiany noży, a do tej czynności potrzebujemy zaledwie zwykły klucz przestawny, który znajduje się najczęściej na maszynie dyskowej.

Co jeszcze mówią opinie o kosiarce dyskowej KOWALSKI? Niektóre komentarze znajdujące się na forach internetowych wspominają o tym, że kosiarki te posiadają aktywny układ odciążający, który w pozytywny sposób wpływa na zmniejszanie się nacisku na podłoże. Z kolei inne opinie wskazują to, że kosiarka posiada dwustronnie podnoszoną plandekę ochronną, która w rezultacie umożliwia na wygodny i bezproblemowy dostęp do listwy tnącej.