Piła Stihl MS 271 – testy i opinie klientów, jaka cena?

Wśród wszystkich oferowanych  i dostępnych przez niezwykle znaną markę narzędzi ogrodniczych Stihl pilarek oraz podkaszarek, ciężko jest w tym przypadku znaleźć produkt, który jest średniej klasy; wszystkie oceniane produkty charakteryzują się pozytywnymi opiniami i wysokimi ocenami. Nie inaczej jest w przypadku pilarki model Stihl MS 271 – opinie, jakie można znaleźć na forum na temat tej pilarki, zdecydowanie zachęcają do jego zakupu. Jednak czym charakteryzuje się ta maszyna, jakie posiada rozwiązania, które sprawiają , że jest ona tak wychwalana?

W pilarkach Stihl MS 271 przede wszystkim użytkownicy zwracają uwagę na niezwykle niezawodne i naprawdę dobrze skonstruowane, dwusuwowe silniki, które zyskują dość przychylne opinie na forum i przechodzą wszelkie testy jakości i bezpieczeństwa.

Pod tym względem na temat modelu Stihl MS 271 forum jest jednomyślne – charakter pracy silnika oraz jego ekonomiczne zapotrzebowanie na paliwo przyczyniają się do tego, że jest wart zapłacenia nawet nieco wyższej ceny, niż inne pilarki o podobnych parametrach. To przecież silnik jest najważniejszy. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum o pilarce Stihl MS 271 i jaka jest jego cena.

Piła Stihl 271 – testy i opinie, forum

W takim razie, jakie opinie zyskuje piła Stihl 271 na forum? Piły Stihl 271 w opinii użytkowników kupowane są przeważnie przez osoby potrzebujące sprzętu do firmy – solidnego, niezawodnego, oszczędnego, zapewniającego ewentualnie profesjonalny serwis i szybko dostępne części zamienne. Takie możliwości oferuje między innymi pilarka spalinowa model Stihl MS 271 – opinie na forum potwierdzają wszelkie przypuszczenia, że ta ważąca bagatela aż 5,6 kg piła spalinowa sprawdzi się idealnie w sadownictwie, rolnictwie oraz w ogrodnictwie.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby mający moc aż 2,6 kW silnik 2-MIX pracował na wycince drzewa o małej lub przeciętnej średnicy. 3,5 KM   i pojemność skokowa równa 50,2 centymetra sześciennego sprawiają, że opinie o modelu Stihl MS 271 forum użytkowników nie może wypowiadać się inaczej, jak tylko w pełni pozytywnie. Do pilarki będzie pasować prowadnica o maksymalnej długości 45 cm, co stanowi nieco większy, niż standardowy, rozmiar. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jaka jest cena piły Stihl MS 271.

Stihl MS 271 – cena

W takim razie, jaka jest cena piły spalinowej Stihl MS271? Przede wszystkim produkty Stihl charakteryzują się tym, że posiadają same pozytywne opinie i nie należą do najtańszych – również Stihl MS 271, w tym przypadku cena waha się w okolicach 2 000 złotych. Na stronach aukcji internetowych można znaleźć używane egzemplarze, jednak chcąc niezawodnego sprzętu z pełnym okresem gwarancyjnym, warto wydać trochę pieniędzy na nowy – to trochę tak, jak z zakupem nowego lub używanego samochodu.

Wahając się nad wyborem konkretnego modelu warto pamiętać, że cena za Stihl MS 271 zawiera świetne, seryjne wyposażenie. Na szczególną uwagę w tym modelu zasługuje opracowana przez Stihl czterokanałowa technika mieszania przed zapłonem paliwa i powietrza. W efekcie otrzymujemy większą sprawność i bez tego wydajnego silnika 2-MIX, a także możliwość korzystania większego przedziału obrotów silnika, niż standardowo, i wysokiego momentu obrotowego.

Stihl MS 271 – cena dodatków

Jaka jest cena dodatków do piły spalinowej Stihl MS 271? Nawet do najnowszych modeli, takich jak Stihl MS 271 – w opinii klientów czasem również nazbyt drogie – dodatkowe akcesoria są raczej uniwersalne, pasujące do wszystkich rodzajów pilarek, dostępnych u producenta. W sklepie firmowym można za około 160 złotych zakupić sztywny futerał na piły Stihl 271 – opinie o nich jednak są naprawdę dobre – lub zwykłą, tekstylną, ale odpowiednio wzmacnianą torbę za około 140 złotych. Z kolei dzięki uniwersalnym kluczom 13-16-19 możliwe jest samodzielna wymiana podstawowego elementu każdej pilarki – piły łańcuchowej. 

Klucze te, dostępne w cenach około 14 złotych za sztukę, sprawdzą się też przy napinaniu łańcucha, przy wymianie prowadnicy, ale i w razie konieczności wymiany świec zapłonowych. Sprytnym gadżetem, chętnie kupowanym w zestawie, jest laser 2-w-1, wskazujący miejsce upadania ściętego drewna, ale też pomaga przy kawałkowaniu drewna bez dodatkowego mierzenia. Koszt lasera to około 350 złotych.

Bartłomiej Wilczyński

Ogrody to jego największa pasja. Zawodowo zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli uprawia rośliny, krzewy, drzewa, zajmuje się aranżacją, projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Większość swojego życia spędził wśród roślinności, w ogrodzie. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie pielęgnacji i zakładania ogrodów, obecnie pragnie dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy chcą założyć swój ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.