Piła spalinowa Stihl MS 290 – opinie klientów na forum, dane techniczne, cena

Piła spalinowa Stihl MS 290 – opinie klientów na forum, dane techniczne, cena

Piła spalinowa to takie urządzenie, dzięki któremu możemy w dość szybki i efektywny sposób usunąć różne zarośla, krzewy, drzewa, czy roślinność z naszego ogrodu. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę, najlepiej spisuje się w trakcie usuwania drzew. Uważamy, że piłę spalinową powinien posiadać każdy właściciel domu jednorodzinnego, ponieważ jest to urządzenie, które nieraz potrafi ratować takie osoby z opresji, czy też idealnie pasuje do cięcia opału na zimę. Ze względu na dość szeroki wybór marek na rynku, my w dzisiejszym wpisie skupimy się na niezwykle popularnej marce, kojarzonej głównie z piłami i kosami spalinowymi, która zyskuje niezwykłe opinie na forum – Stihl. Na rzecz artykułu postanowiliśmy opisać konkretny model Stihl MS 290 i wskazać, jaka jest jego cena i dane techniczne.

Sprawdź również – Stihl 021 opinie

Obecnie Stihl to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o kwestię związaną z produkcją pilarek i kos spalinowych. W ofercie Stihl znaleźć można niezliczoną ilość modeli, które cieszą się olbrzymią popularnością, a do takich można zaliczyć m.in. Stihl MS 290, który wyróżnia się dość dobrymi danymi technicznymi, natomiast jaka jest jego cena?

Stihl to marka godna polecenia, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością wykonania i samą jakością. Najczęściej urządzenia i maszyny Stihl potrafią wytrzymać do kilkunastu lat, w związku z tym pojawia się wiele modeli, które mimo zaprzestania produkcji, wciąż zyskuje dość przychylne opinie i spełniają swoje zadanie tak samo, jak inne modele, choć są one zdecydowanie starsze. Do takich modeli zalicza się właśnie Stihl MS 290 i wcześniej wymieniony i opisywany na łamach portalu Stihl 021.

Piły spalinowe Stihl wyróżniają się wieloma zaletami, w tym najczęściej mówi się o tym, jakie ma dane techniczne, moc i silnik, natomiast do największych wad tych urządzeń z pewnością zaliczyć można jego cenę, która no ukrywajmy jest niezwykle wysoka. Jednak warto na wstępie podkreślić to, że jakość tych urządzeń jest niezwykle wysoka, jak nie największa ze wszystkich dostępnych innych marek, w związku z tym uważamy, że warto jednorazowo zainwestować większą kwotę, by cieszyć się takimi urządzeniami przez następnych parę lat. 

Przechodząc do sedna, jakie opinie na forum zyskuje piła spalinowa Stihl MS 290, jakie są jego dane techniczne i jaka jest jego cena? Na rzecz tego artykułu sprawdziliśmy dostępne opinie, jakie krążą w sieci i na forum o tym modelu.

Piła spalinowa Stihl MS 290 – opinie klientów i testy na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie użytkowników na forum o pilarce spalinowej Stihl MS 290? Przede wszystkim zanim przejdziemy do omówienia tej kwestii, warto słów kilka poświęcić nad wyborem właściwej pilarki oraz na czynnikach, które decydują o wyborze tych urządzeń. Na stronie oficjalnej producenta Stihl znajduje się obszerna list modeli z podziałem na kategorię i przeznaczenie. W tym przypadku Stihl dość szczegółowo podchodzi do tego tematu, ponieważ rozbija te kategorię z przeznaczeniem amatorskim, profesjonalnym, do celów ogrodniczych i leśnictwa. Znaleźć tam można również szeroki opis każdego modelu, jego cenę, moc i dane techniczne.

Aby wybrać właściwą pilarkę, trzeba sobie zadać pytanie, do jakich celów chcemy ją wykorzystywać. Oczywiście wiadomo, iż piła spalinowa będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, niż piła elektryczna Stihl. Jak wygląda sytuacja w przypadku Stihl MS 290, co wskazują o niej opinie użytkowników?

Na podstawie zgromadzonych informacji zauważyć można, że większość pojawiających się opinii jednomyślnie stwierdza, że piła spalinowa Stihl MS 290 jest godna polecenia i tym samym wystawiają oni pozytywne opinie na jej temat. Wiele osób wskazuje, że użytkują piłę Stihl MS 290 już od wielu lat i charakteryzuje się niską awaryjnością. Podkreślają oni również wysoką moc, które wynosi 4.1kM. Jedyną wadą Stihl MS 290 jest jego waga i ergonomia.

Warto uwzględnić to, że piła Stihl MS 290 nie jest już dostępna w oficjalnych sklepach, a pojawiają się jedynie nieliczne oferty używanych Stihl MS 290. 

Stihl MS 290 – dane techniczne

Jak widać Stihl MS 290 cieszy się dobrymi opiniami w sieci, wiele użytkowników poleca jej zakup, choć w tym przypadku nie jest ona już dostępna w sklepach, a jedynie pojawiają się nieliczne oferty na aukcjach internetowych. Jak sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o dane techniczne Stihl MS 290?

  • Ciężar całkowity Stihl MS 290 to około 6 kg.

  • Całkowita długość prowadnicy Stihl to 37 centymetrów.

  • Moc silnika 4.1kM.

  • Piła łańcuchowa Stihl MS 290 Oilomatic podziałka/typ 3/8″.

  • Pojemność skokowa 56,5 cm3.

  • Stosunek ciężaru do mocy 2,0 kg/kW.

  • Zalecana maksymalna długość prowadnicy 50 cm.

Jak widać Stihl MS 290 dość dobrymi parametrami technicznymi, w związku z tym nie ma co się dziwić, iż jest to niezwykle wytrzymała i efektywna piła spalinowa.

Stihl MS 290 – jaka cena?

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, największą wadą produktów marki Stihl jest z pewnością jej cena, która niekiedy osiąga wysokie wartości. My na rzecz tego artykułu, postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie cenie, jaka obowiązuje piłę Stihl MS 290.

Niestety oficjalne sklepy nie posiadają już tego modelu Stihl MS 290 na stanie, a w sieci pojawiają się nieliczne aukcje internetowe, w których pojawiają się używane wersje tych urządzeń. Najczęściej cena za Stihl MS 290 opiewa się w okolicach 1600-2000 złotych za używany egzemplarz.