Węgiel orzech z kopalni Janina – opinie na forum, cena, kaloryczność, jak kupić?

Węgiel orzech z kopalni Janina - opinie na forum,cena , kaloryczność, jak kupić (1)

Tegoroczna zima czeka na nas już za rogiem, a w niektórych regionach w kraju można zauważyć jej pierwsze oznaki. Wraz ze zmieniającą się pogodą, krótszymi dniami i ciemnymi popołudniami, zmieniają się także nastroje Polek i Polaków. Nadchodząca zima będzie szczególna ze względu na sytuację na rynku paliw energetycznych oraz sytuację  na arenie międzynarodowej, w szczególności za naszą wschodnią granicą. 

Z ogromną siłą uderzają w nas głosy sceptyków, którzy wskazują, że może zabraknąć czym palić w piecach i ogrzewać nasze domy i mieszkania. Czy to prawda? Wieści o braku dostępności m.in. węgla, sprawiła iż wielu w pośpiechu udało się do lokalnych i regionalnych składów opałowych. To tylko wzmożyło wysokie już ceny i podgrzało i tak rozgrzane już do czerwoności nastroje związane z sezonem grzewczym.

Wychodząc naprzeciw panującemu popłochowi, przedstawiamy temat węgla z kopalni Janina. W poniższym tekście, nasi Czytelnicy będą mogli zapoznać się nie tylko z opiniami na forum o jakości i atrakcyjności węgla Janina, ale też jego parametrach czy kaloryczności. Opiszemy także sposoby zakupu produktu, a także ceny za który można go nabyć.

Węgiel z kopalni Janina – opinie

Przedstawmy pokrótce naszym Czytelnikom zagadnienie samej kopalni Janina. Kopalnia Janina znajduje się w Libiążu w Małopolsce. Kopalnia ta należy do polskiej Spółki Akcyjnej Tauron, która jest notowana na polskim WIG20, a zarząd spółki i jej osoby decyzyjne mają zamiar wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polaków w tym trudnym czasie i zwiększyć wydobycie tego cennego i pożądanego surowca. Czy to znaczy że węgiel z kopalni Janina stanie się jednym z najpopularniejszych odmian na rynku?

Na podstawie pojawiających się opinii na forum, należy podkreślić, iż węgiel z kopalni Janina przyciąga wielu kupujących i tym samym zyskuje dość przychylne opinie. Podczas największego momentu paniki i chaosu w tym kwartale liczby chętnych do zaopatrzenia się w produkt były ogromne. Pod kopalnią tworzyły się kilkunasto kilometrowe kolejki, a sami kupujący byli poddenerwowani skalą przedsięwzięcia. Najstarsi i najwierniejsi klienci kopalni nie mogli wyjść z szoku, ile ludzi przejechało nawet pół Polski, aby zakupić węgiel na nadchodzącą zimę.

Sprawdź również – Węgiel z kopalni Piast – test, opinie na forum, kaloryczność, transport

Węgiel orzech Janina – opinie na forum

W takim razie jakie opinie na temat węgla orzechu z kopalni Janina pojawiają się wśród forumowiczów? Należy przede wszystkim podkreślić fakt, że zdecydowana większość osób na forach internetowych wskazuje, iż węgiel, jak i inne produkty proponowane przez kopalnię Janina, charakteryzuje stosunkowo wysoka jakość opałowa, a co za tym idzie świetnie sprawdzi się zarówno podczas mniej, jak i bardziej wymagających temperaturowo zim.

Produkt dobrej jakości, taki jak węgiel orzech Janina, według forumowiczów, daje też spokój ducha. Dobrej jakości produkt wydobywany w kraju jest wydajny, dosyć długo się pali, a także utrzymuje wysoką temperaturę w kotłach i piecach. Co za tym idzie, zaopatrzenie się w niego pozwoli kupującym odprężyć się podczas trudnej zimy, zdejmując chociaż jeden ciężar z pleców. W związku z tym panujące opinie na forum sugerują, że warto palić tym surowcem opałowym w pojawiających się w domach kotłach opałowych.

Węgiel Janina – parametry

Poniżej prezentujemy naszym Czytelnikom parametry produktu jakim jest węgiel Janina. Parametry odnoszą się przede wszystkim do wartości opałowej, która jest kluczową kwestią przy omawianiu jakiegokolwiek tematu związanego z rynkiem surowców opałowych.

Profesjonaliści branży jak i producent wskazują, iż orzech Janina spala się czysto i łatwo, dodatkowo wyróżnia się sporą wartością kaloryczną. Jest też surowcem łatwym w użytkowaniu i pozostawia mało sadzy. Jest węglem o bardzo niskim poziomie spiekalności w porównaniu do innych odmian dostępnych na rynku. Co istotne, można nim palić nie tylko zimą, ale też chłodniejszą wiosną czy późną jesienią. Co niezwykle ważne, jest produktem krajowym, a w tak ciężkich czasach należy wspierać polską gospodarkę i pilnować, aby pieniądze zostawały w kraju.

Sprawdź również – Węgiel orzech z kopalni Marcel – testy, opinie na forum, cena, jak palić?

Węgiel Janina – kaloryczność

Jaka jest kaloryczność węgla z kopalni Janina? Bezpośrednio powiązany z tematyką parametrów jest temat kaloryczności odmiany węgla jakim jest węgiel Janina. Jaka jest zatem jego dokładna kaloryczność? To zagadnienie jest szczególnie ważne dla każdego potencjalnego kupującego. Poniżej przedstawiamy zebrane informacje, które udało nam się uzyskać z opinii, które pojawiają się na forum jak u samego producenta.

Kaloryczność węgla z kopalni Janina wynosi w granicach 22 MJ/kg. Produkt charakteryzuje się niską zawartością popiołu, która wynosi od 6 do 11%. Niezwykle istotną kwestią jest także zawartość siarki, która w przypadku węgla Janina wynosi bardzo niskie 1,0 – 1,4%.

Węgiel janina – jak kupić?

Jak przedstawiliśmy naszym Czytelnikom wyżej, w związku z ogromnym zainteresowaniem zakupem węgla Janina, kopalnia w Libiążu zamierza zwiększyć wydobycie, aby temu zainteresowaniu sprostać, zwłaszcza przed nadchodzącą zimą. Jakie kroki trzeba zatem podjąć, aby zakupić węgiel Janina? 

W kopalni Janina w małopolskim Libiążu należy niestety najpierw się zarejestrować na listę oczekujących na zakup węgla. Ci, którzy zrobią to z sukcesem, otrzymają kilka tygodni potem wiadomość SMS wzywającą do odbioru węgla z własnym transportem. Niestety, dopełnienie wszystkich formalności związanych z zakupem wiąże się z długim oczekiwaniem w kolejce, od kilku godzin do kilku dni!

Węgiel janina – cena

Tak więc jedyne pytanie, na które pozostaje nam odpowiedzieć, to ile kosztuje tona węgla z małopolskiej kopalni Janina. Wszyscy planujący zakup muszą uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, gdyż to poziom zainteresowania produktem jest bardziej przytłaczający niż sama jego cena.

Za tonę węgla Janina zapłacimy obecnie w granicach 1 500 zł. Limit sprzedaży węgla dla odbiorców indywidualnych został ustalony na 3 tony. Dodatkowych utrudnieniem w całym przedsięwzięciu jest oczywiście transport, który należy zorganizować we własnym zakresie.