Węgiel z kopalni Bobrek – opinie na forum, parametry, kaloryczność, czy jest dobry?

Węgiel z kopalni Bobrek - opinie na forum, parametry, kaloryczność, czy jest dobry (3)

Tegoroczna zima zbliża się coraz większymi krokami i to bez znaczenia czy jesteśmy na nią przygotowani czy też nie. Sytuacja w tym roku jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż to było w latach poprzednich. Wraz z potężną inflacją nadszedł kryzys cen, zwłaszcza na rynku paliwowym. Negatywnie wpłynął również przeciągający się konflikt za naszą wschodnią granicą rozpoczęty przez rosyjskiego agresora.

Wszystko to powoduje, że przygotowując się na sezon grzewczy Polki i Polacy będą musieli sięgnąć głębiej do swoich kieszeń i wyciągnąć z nich większe sumy. Staramy się choć trochę pomóc w wyborze właściwego źródła opału na nadchodzącą zimę i przedstawiamy poniższy artykuł. Przedstawiamy temat węgla z kopalni Bobrek, jego parametry, kaloryczność oraz cenę. Poniżej zapoznamy naszych Czytelników z opiniami forumowiczów, a także przedstawimy inne produkty kopalni Bobrek np. ekogroszek. Przede wszystkim na Polskim rynku surowców opałowych występuje wiele różnych odmian węgla i ekogroszku, w związku z tym nic w tym dziwnego nie ma, że ludzie doszukują się różnych alternatyw, które mogą okazać się w przystępnej cenie.

Węgiel orzech z kopalni Bobrek – opinie na forum

W takim razie jakie opinie na temat węgla orzechu z kopalni Bobrek pojawiają się pośród forumowiczów? Przedstawiamy je w poniższej części wpisu. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zarówno węgiel orzech z kopalni Bobrek, jak i produkowany przez kopalnię alternatywny do niego ekogroszek charakteryzują się stosunkowo wysoką wartością opałową co bardzo często klienci podkreślają tę zaletę w swoich opiniach na forum. W następstwie tego, świetnie sprawdzą się zwłaszcza podczas wymagających zim, będąc wydajnych źródłem opału za stosunkowo niską cenę. 

Z kolei szukając dalej na forach dyskusyjnych, zauważyć można opinie, które odnoszą się do tego, że węgiel pochodzący z kopalni Bobrek ma problemy z osiągnięciem pożądanej temperatury, być może chodzi tutaj o zbyt wysoką wilgotność, a na to wpływ jedynie miejsce, czyli skład opałowy, w którym taki węgiel był przechowywany. Inną kwestią sugerowaną w opiniach pojawiających się na forum jest to, że węgiel Bobrek pozostawia po spalaniu wiele “niedopału” czyli resztek węgla, który warto wykorzystać do ponownego palenia.

Forumowicze wskazują również swoje opinie na konkurencyjne podejście samej kopalni. Kopalnia Bobrek Piekary w Bytomiu jest częścią spółki Węglokoks Kraj. Produkty oferowane przez firmę są sprzedawane w dość atrakcyjnych cenach, zarówno w workach, jak i luzem. Co odróżnia kopalnię Bobrek to uruchomiony przez nich sklep internetowy oraz infolinia, przy użyciu których można zakupić produkty proponowane przez spółkę. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż w związku z ogromnym zainteresowaniem, zarówno infolinia, jak i strona internetowa bywają mocno obciążone, a składanie zamówień może trochę potrwać. 

Sprawdź również – Węgiel z kopalni Jankowice – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?

Ekogroszek z kopalni Bobrek – opinie

Poza węglem z kopalni Bobrek, proponuje ona również zamienniki tradycyjnych paliw kopalnych. Jednym z nich jest ekogroszek. Czym jest ekogroszek? Czy można palić nim w piecu? Czy warto zdecydować się na jego zakup? Co wybrać węgiel czy ekogroszek robiąc zakupy w kopalni Bobrek? Odpowiadamy poniżej.

Ekogroszek z węgla to alternatywa dla paliw tradycyjnych jakim jest m.in. węgiel. Ekogroszek jest łatwo dostępnym towarem, a już niewielka ilość popiołu zapewni komfortowe użytkowanie i ciepły dom. Producenci ekogroszku zapewniają, iż wystarczy odpowiedni piec (zwykły, kaflowy, miałowy) i wyliczenie zapotrzebowania na sezon cieplny, aby łatwo zaoszczędzić pieniądze, a także zapewnić sobie ciepły dom na nadchodzące miesiące. Jest to na pewno rozwiązanie warte przeanalizowania.

Czy węgiel z kopalni Bobrek jest dobry?

A więc czy węgiel z kopalni Bobrek jest dobry? Nie można dziwić się kupującym stawiającym takie pytanie. Obecna sytuacja na rynku paliw, panujące ceny oraz niestabilna sytuacja zagraniczna wpływają na to, iż zależy nam na jak najlepszym wydaniu pieniędzy. A więc czy zaopatrzenie się w węgiel z kopalni Bobrek jest ekonomicznym i dobrym rozwiązaniem? Odpowiadamy poniżej.

Warto wskazać, iż kopalnia Bobrek cieszy się ogromnym zaufaniem kupujących od wielu lat. Proponuje konkurencyjne ceny i wychodzi naprzeciw klientom proponując m.in. zakupy on-line. Forumowicze, a także stali kupujący opisują, iż zainteresowanie węglem z kopalni Bobrek w tym roku jest bezprecedensowe. Infolinia jest oblegana przez dziesiątki tysięcy dzwoniących, a platforma internetowa ma problemy z łącznością. Jest to zdecydowanie argument przemawiający za jakością obsługi oraz samego produktu oferowanego przez kopalnię. W odpowiedzi na pytanie, czy węgiel z kopalni Bobrek jest dobry, sugerując się pojawiającymi się opiniami na forum, można śmiało powiedzieć, że ten węgiel jest dobry. Mimo pewnych wad, w dalszym ciągu węgiel Bobrek to dobra opcja.

Węgiel z kopalni Bobrek – opinie

Przyglądając się z bliska tematowi węgla z kopalni Bobrek, nie można nie przybliżyć tematu samej kopalni i jej działalności. Kopalnia węgla działa od grudnia 1981 r. Działająca obecnie kopalnia jest zakładem wydobywczym, który został utworzony z trzech byłych piekarsko-bytomskich kopalń: “Juliana”, “Andaluzji” oraz “Rozbarka”. Kopalnia ma szeroki wybór produktów, począwszy od węgla kamiennego kończąc na kilku odmianach ekogroszku.

Jeżeli jednak nawet to nie wystarcza do przekonania o jakości produktu wydobywanego przez bytomskich i piekarskich górników, w kolejnej części artykułu przedstawiamy następną porcję informacji na temat węgla z kopalni Bobrek, jego parametrów, kaloryczności oraz ceny.

Sprawdź również – Węgiel orzech z kopalni Janina – opinie na forum, cena, kaloryczność, jak kupić?

Węgiel Bobrek – parametry, kaloryczność

Tak więc, jakimi parametrami może pochwalić się węgiel Bobrek? Sam węgiel jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych stałych paliw opałowych. Węgiel z kopalni Bobrek ma stosunkowo dobre parametry, co odnosi się odpowiednio do jego wartości opałowej, która to jest kwestią kluczową. 

Najważniejszym z parametrów węgla jest jego kaloryczność. Kaloryczność węgla Bobrek wynosi w granicach 28-29,5 MJ/kg. Ważne są przy tym parametry zawartości popiołu, siarki oraz poziom wilgotności surowca. Prostymi słowami, im niższe parametry przedstawione wcześniej, tym lepszej jakości jest węgiel, tym mniej zanieczyści on nasz piec lub kocioł oraz środowisko naturalne wokół.

Węgiel Bobrek – parametry:

  • Uziarnienie na poziomie: 26-81mm.
  • Wartość opałowa węgla z kopalni Bobrek wynosi średnio: 30 Mj/kg.
  • Średnia zawartość popiołu: 6 %
  • Zawartość siarki, średnia wartość:0.40%
  • Zawartość wilgoci, średnia wartość: 6%
  • Spiekalność wynosi średnio: 40.

Węgiel Bobrek – cena

Po takim przedstawieniu zagadnienia, jedyne na co pozostaje odpowiedź, to ile obecnie wynosi cena za tonę węgla z kopalni Bobrek. W tym momencie aktualny cennik kopalni przedstawia się następująco:

Węgiel kostka – 1 444,50 zł/tona

Węgiel orzech – 1 444,50 zł/tona

Ekogroszek skarbek luz – 1 865,00 zł/tona

Ekogroszek skarbek worki 2 101,00 zł/tona

Podane ceny są jedynie przybliżone. Ze względu na panujące zamieszanie na rynku surowcowym, podane ceny mogą w znaczącym stopniu różnić się od tych rzeczywistych.