Czym i jak przeciąć kłódkę antywłamaniową?

Czym i jak przeciąć kłódkę antywłamaniową (3)

Mówiąc o odpowiednim zabezpieczeniu cennych rzeczy, pomieszczeń, czy garaży, najczęściej w tym przypadku swoje myśli kierujemy w stronę kłódek. Przede wszystkim kłódki to element, który jest najczęściej wykorzystywany do zabezpieczania m.in. budynków, czy pomieszczeń, kufrów, w których znajdują się cenne przedmioty. Kłódki mogą również być wykorzystywane do ochrony rowerów, czy jako symbol miłości i więzi, które są montowane w istotnych dla niektórych par miejscach, w tym m.in. na mostach.

Sprawdź również – narzędzia Skil opinie

Dobrze skonstruowana kłódka ochroni nasze cenne dobra przed kradzieżą przez osoby trzecie, otwarcie takiej kłódki ma miejsce tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu odpowiedniego klucza, co jednak zrobić, gdy zgubiliśmy taki klucz, a musimy otworzyć go? Wszystko zależy od rodzajów kłódek, to czym przeciąć kłódkę zależy właśnie od wielkości i materiału, z którego została wykonana kłódka. Dodatkowo w sieci pojawia się wiele pytań, które odnoszą się do tego, jak przeciąć kłódkę antywłamaniową i jak otworzyć zablokowaną kłódkę? W dalszej części wpisu odpowiemy na te i wszystkie inne pytania.

Rodzaje kłódek 

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby przejść do tego czym przeciąć kłódkę antywłamaniową, czy jak otworzyć zablokowaną kłódkę warto poznać jakie dostępne są rodzaje kłódek. W związku z tym podstawowe informacje dotyczące takich kłódek umożliwią jej bezproblemowe otwarcie. W takim razie, jakie wymienia się rodzaje kłódek i czym przeciąć taką kłódkę?

Przede wszystkim przeglądając to, jakie pojawiają się rodzaje kłódek w sieci można dostrzec to, że pojawia się niezliczona ilość rodzajów takich kłódek, które wyróżniają się m.in. konstrukcją, budową, mechanizmami działania, czy materiału, z którego zostały wykonane takie kłódki. W związku z tym, w przypadku zablokowania bądź pilnej potrzeby otwarcia kłódki bez klucza, dzięki informacji o tym z jakiego materiału została wykonana kłódka, łatwiej będzie przeciąć ją. W przypadku pojawiających się rodzajów kłódek, wymienia się:

·        Najpopularniejszą kłódką są te, które zostały wykonane z żeliwa. Przede wszystkim są one wytrzymałe na wszelkie pojawiające się uszkodzenia mechaniczne, jednak największą wadą żeliwnych kłódek jest ich niska odporność na wilgoć, która niszczy w dłuższym terminie strukturę kłódki. Na pytanie o to, czym przeciąć kłódkę żeliwną, są one łatwe do przecięcia szlifierką kątową, czy specjalnym obcinakiem do drutów.

·        W przypadku kłódki mosiężnej, jak sama nazwa wskazuje, są one wykonane z mosiądzu i są one zdecydowanie mocniejsze, niż wcześniej wymienione kłódki żeliwne. Mimo to, są one znacznie droższe. Kłódki mosiężne posiadają dość skomplikowane mechanizmy, z kolei mosiądz jest odporny na wilgoć. W odpowiedzi na pytanie, czym przeciąć kłódkę mosiężną, tutaj sprawa się komplikuje, bowiem pojawia się możliwość przecięcia za pomocą szlifierki kątowej, jednak proces jest znacznie dłuższy i trudniejszy.

·        Do najdroższych i najmocniejszych kłódek zalicza się te, które posiadają odpowiednie wzmocnienie. Są one niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju kłódki są wykonane najczęściej z mosiądzu czy granitu.

Czym przeciąć kłódkę?

W takim razie poznali to, jakie pojawiają się rodzaje kłódek, w dalszej części wpisu odpowiemy sobie na pytanie odnoszące się do tego, czym przeciąć kłódkę, jak przeciąć kłódkę antywłamaniową i jak otworzyć zablokowaną kłódkę? Zapoznaliśmy się z rodzajami kłódek, tego z jakich materiałów są wykonane i jakie najczęściej się pojawiają. W odpowiedzi na pytanie, czym przeciąć kłódkę, przede wszystkim wszystko zależy od panujących warunków, w którym będziemy wykonywać proces cięcia kłódki.

Rzeczą powszechną jest to, że gubimy klucze otwierające kłódki i musimy ją przeciąć, ponieważ nie ma innej możliwości. Najczęściej w takich sytuacjach w warunkach domowych mamy wiele możliwości i dostęp do zasilania elektrycznego, jednak pojawia się pytanie co zrobić w przypadku, gdy nie ma takiej możliwości? W tym przypadku pojawia się wiele narzędzi, które ułatwią nam szybkie przecięcie kłódki.

·        W pierwszej kolejności warto zacząć od niezawodnej szlifierki kątowej akumulatorowej. Jest to jedne z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych narzędzi, dzięki którym można z łatwością przeciąć kłódkę.

·        Kolejnym efektywnym narzędziem jest piłka do metalu, nie potrzebujemy w tym celu dostępu do zasilania elektrycznego, a sama piłka do metalu jest skuteczna, ale procesem żmudnym.

·        Piłą tarczowa akumulatorowa to kolejne narzędzie, które z pewnością poradzi sobie z każdym rodzajem kłódki, nawet w przypadku tych wzmocnionych mosiądzem, czy granitem. Sekretem skuteczności tego urządzenia jest to, że tarcza tnąca jest wykonana ze specjalnych substancji chemicznych i materiałów ściernych, które skutecznie przecinają każdy materiał.

·        Nożyce do metalu to urządzenie, które posiada praktycznie każdy majsterkowicz w swoim garażu. Przede wszystkim przecięcie kłódki przy wykorzystaniu nożyc do metalu jest szybki i prostym procesem, które wymaga od nas większej siły. Dzięki swojej konstrukcji i długim ramionom, kłódka pod wpływem nacisku ulega przerwaniu.

Jak przeciąć kłódkę antywłamaniową?

Wiele pytań odnosi się do tego, jak przeciąć kłódkę antywłamaniową, co będziemy potrzebować do wykonania tej czynności? Jeżeli zdecydowaliśmy się wykorzystać do zabezpieczenia swojego domu, czy pomieszczeń kłódką antywłamaniową, a zgubiliśmy do niej kluczyk temat się komplikuje. Kłódka antywłamaniowa należy do jednych z najlepszych zabezpieczeń. Jak zatem przeciąć kłódkę antywłamaniową?

W tym przypadku wyżej wymienione narzędzia nie spełnią swojego zadania. Kłódka antywłamaniową to element zabezpieczających, który jest wykonany ze specjalnej mieszanki materiałów, które są odporne na większość metod tnących. Według różnych źródeł, jeżeli jesteśmy w sytuacji bez wyjścia i nie wiemy, jak przeciąć kłódkę antywłamaniową warto wykorzystać wyrzynarkę ze specjalnym brzeszczotem, który powinien dać sobie radę z kłódką antywłamaniową.

Jak otworzyć zablokowaną kłódkę?

Co robić w przypadku tego, gdy chcemy otworzyć zablokowaną kłódkę? Zablokowana kłódka to kolejny problem, bowiem niektóre kłódki są podatne na powstającą wilgoć co w konsekwencji przyczynia się do tego, że rdzewieją mechanizmy zamkowe w kłódce, które przyprawiają o poważne problemy.

Jak otworzyć w tym przypadku zablokowaną kłódkę? Wszystko jest zależne od tego, że zdecydowana większość standardowych najzwyczajniej nie radzi sobie z ekspozycją na warunki atmosferyczne. W tym przypadku, gdy mamy zablokowaną kłódkę warto zastosować odrdzewiacze i spryskać zawartość kłódki taką substancją, a następnie przy wykorzystaniu szczotki drucianej usunąć i wyczyścić kłódkę. Warto również kłódkę potraktować kilkoma uderzeniami młotka, aby rozkruszyć rdzę znajdując się w mechanizmie kłódki.