Pellet Sylva – opinie na forum, kto produkuje, parametry, czy jest dobry, cena

Pellet Sylva - opinie na forum, kto produkuje, parametry, czy jest dobry, cena (1)

Ostatnie przymrozki wielu z nas dały w kość, a lodowate noce wydają się trwać bez końca. Zapobiegliwi już wiele tygodni temu zaopatrzyli się we wszystkie niezbędniki, które pomagają nam rok w rok przetrwać w zimę, najczęściej w cieple i wygodzie. Nie chodzi tutaj tylko o ciepłe, odpowiednie do pory roku ubrania, takie jak chociażby czapki, szaliki czy rękawiczki, ale także o zabezpieczenie przed mrozem naszych domów i mieszkań. Dla niektórych sprawa jest wyjątkowo łatwa, bo polegają na ogrzewaniu elektrycznym i nie muszą się przejmować robieniem zapasów opału na zimę, jednak spora część społeczeństwa wciąż polega na paleniu w kotłach. Najpopularniejszym paliwem opałowym w Polsce jest bezsprzecznie węgiel, nie można jednak zapominać o alternatywach, które często są o wiele tańsze. 

Jednym z takich paliw jest pellet, znany i ceniony w Polsce od lat, wykorzystywany w coraz większej ilości domów i mieszkań. Pellet to paliwo wykonane z resztek po obróbce drewna, ciasno ze sobą zespolonych. Sprawia to, że ma on taką samą kaloryczność jak drewno, która nie jest zbyt wysoka. Pellet ma jednak swoje własne zalety, pośród których największą jest jego ekologiczność – spalanie pelletu nie wydziela dwutlenku węgla, który jest głównym składnikiem smogu, a który bardzo silnie wydziela węgiel. Ponad to, pellet jest o wiele tańszy od węgla, co bezsprzecznie jest sporą zaletą. W kraju już od wielu lat na rynku dostępny jest pellet Sylva, na ten moment bardzo łatwo dostępny. Warto jest zapoznać się z tym produktem, a także poznać opinie o nim, by móc zdecydować czy jest to opał, którym możemy być zainteresowani.

Pellet Sylva – opinie na forum

Pellet Sylva to opał, o którym nietrudno jest znaleźć opinie na forum. Marka znana jest na rynku już od lat, toteż wiele osób zdążyło sobie wyrobić opinię na temat produktów, które ona oferuje. Według internautów, pellet Sylva jest bardzo solidnym opałem, zadowalającym w najważniejszych kwestiach, takich jak kaloryczność czy ilość popiołu, która pozostaje po jego spaleniu. 

Opinie na forum, które często dostaje pellet Sylva podkreślają też, że cena tego produktu jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę jego jakość. Ceni się także jego dostępność, a także transparentność producenta, który wszystkie informacje dotyczące tego opału zawarł na swojej oficjalnej stronie internetowej. Przy zakupie pelletu musimy oczywiście pamiętać, że nie jest on tak wydajny jak węgiel, czy chociażby ekogroszek jednak jest on ich fantastycznym zamiennikiem, odpowiednim zwłaszcza dla osób, które cenią ekologię.

Kto produkuje pellet Sylva?

To, kto produkuje pellet Sylva jest dosyć ważnym zagadnienie, którego poznanie może nam pomóc w tym, czy jest to produkt, który chcemy zakupić. Warto jest wiedzieć, czy przedsiębiorstwo, które produkuje dany opał ma doświadczenie w branży, a także czy jest godne zaufania. Pellet Sylva produkowany jest w Polsce przez przedsiębiorstwo SYLVADREWNO, które działa na terenie kraju od 1994 roku, więc niemal od 30 lat. 

Odpowiedź na pytanie o to, kto produkuje pellet Sylva nie jest jeszcze pełna, ponieważ dodać trzeba, że firma ta jest częścią większej, francuskiej Grupy   Piveteaubois, będącej na rynku drzewnym od ponad 70-ciu lat. Na stronie producenta dostępne są informacje na temat rozwoju firmy, a także dane o tym, jak nawiązać kontakt z producentem. Wydaje się, że przedsiębiorstwo ma bardzo duże doświadczenie w branży, toteż oferowany przez nie pellet może być trafnym zakupem.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Czy pellet Sylva jest dobry?

To, czy pellet Sylva jest dobry, jest oczywiście subiektywną opinią każdego, jednak opał ten ma wiele cech, które zazwyczaj decydują o jakości paliw. Kaloryczność tego opału utrzymuje się w górnych granicach kaloryczności pelletu, znajdując się znacznie powyżej średniej. Jest to bez wątpienia bardzo pozytywna cecha, a w połączeniu z innymi zaletami takimi, jak niska zawartość popiołu, a także niewielka wilgotność sprawiają, że odpowiedź na pytanie o to czy pellet Sylva jest dobry, wydaje się twierdząca.

Pellet Sylva – parametry

 Pellet Sylva to popularny opał, toteż nie dziwi, że pytanie o jego parametry pada często. To właśnie od nich zależy to, czy zakup tego opału jest opłacalny oraz czy jest to paliwo dobre dla nas. Na oficjalnej stronie producenta możemy znaleźć wszystkie, najważniejsze parametry pelletu Sylva, nie ma więc problemu z zebraniem informacji. Według producenta, wilgotność opału wynosi 5%, zawartość popiołu zaledwie 0,39%, a wielkość granulek to ok. 6 mm. Skład tego pelletu to w 100% drzewo iglaste, co upewnia w jego jakości.

Sprawdź również – Pellet ze słomy – opinie na forum, produkcja, wady, kaloryczność, spalanie, gdzie kupić?

Pellet Sylva – kaloryczność

Kaloryczność pelletu Sylva jest mieści się tuż pod górną granicą kaloryczności pelletów. Jest też wyższa od średniej, nie o ogromne wartości, jednak różnica jest zauważalna. Kaloryczność pelletu Sylva wynosi 4,9 kWh/kg. Jest to wydajność zdecydowanie mniejsza niż w przypadku węgla, warto jednak pamiętać o tym, że wynagradza nam to ekologiczność pelletu, a także jego cena.

Pellet Sylva – cena

To, ile kosztuje opał to jeden z kluczowych elementów, które decydują o tym, czy zdecydujemy się na jego zakup. Cena pelletu Sylva za tonę waha się w granicach od 2,5k zł do 2,7k zł. Cena pelletu Sylva za worek wynosi około 45 zł.