Jedzenie jabłek na noc – czy to zdrowe?

Jedzenie jabłek na noc - czy to zdrowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że każda zdrowa i zawierająca odpowiednią ilość kalorii dieta, zawiera w sobie owoce tj. jak jabłko, banany, gruszki, maliny, jagody, truskawki, czy mango. Mimo wszystko w sieci dość często zauważyć można różne wpisy, które odnoszą się do tego, że wystarczy jedzenie jabłek na noc, truskawek, czy gruszek pozwalają na to, aby w pełni odłożyć na bok pełnowartościowy posiłek i w ten sposób można w dość szybkim czasie zrzucić zbędny tłuszcz. Jednak czy to ma jakikolwiek sens i czy jabłko na noc to dobry pomysł? 

Sprawdź również – Piła Stihl MS 271 opinie

W dalszej części wpisu sprawdzimy, czy jedzenie jabłek na noc to zdrowy i dobry pomysł, czy w rzeczywistości wpłynie to na nasz organizm. Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Jabłko na noc

W takim razie, czy jabłko na noc to dobry pomysł? Jabłka to niezwykle wyjątkowe i cieszące się dużą popularnością owoce. Przede wszystkim jabłka bardzo dobrze smakują, wymienia się wiele gatunków, w zależności od nich są kwaśne i słodkie. Dodatkowo charakteryzują się tym, że posiadają olbrzymie ilości witamin i ze względu na ich rozmiary i kształt, można je spożywać w dowolnym miejscu i czasie. Jednak czy jabłko na noc to odpowiedni pomysł?

Transport tych owoców nie jest czymś wymagającym i nie należy do trudnych czynności. Jeżeli chodzi o zastosowanie jabłek, można go wykorzystywać w wielu daniach, najczęściej jednak znajduje ono swoje miejsce w trakcie wykonywania wypieków, ciast, czy nawet znajdzie on swoje miejsce w sałatkach. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wyróżnia się wiele gatunków jabłek, które różnią się smakiem, kolorem, kształtem i mają one odmienne zastosowanie. Do pewnych dość popularnych ciekawostek zaliczyć można fakt, że słodkie jabłka nie nadają się do wykonania cydru, w tym celu stosuje się przeważnie kwaśne jabłka.

W takim razie, przechodząc do sedna sprawy, czy jedzenie jabłek na noc to zdrowy i właściwy sposób? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kolacja to bardzo ważny w diecie posiłek, w związku z tym warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby zawierał on w sobie istotne i kluczowe składniki odżywcze. Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby kolacja była spożywana minimum do trzech godzin przed planowanym snem. Ten okres jest niezwykle ważny, ponieważ organizm ma czas na to, aby w pełni przetrawić i spalić kalorie, które zostały dostarczone wraz z kolacją. Należy również pamiętać o tym, że spożywanie niewielkich porcji może w konsekwencji doprowadzić do problemów z zaśnięciem. 

Jedzenie jabłek na noc – czy warto?

Czy jedzenie jabłek na noc to zdrowy i właściwe podejście? Odnośnie tego pytania krąży wiele legend, a w tym przypadku opinie są rozbieżne. Przede wszystkim do głównych zalet spożywania i jedzenia jabłek na noc to witaminy, które są zlokalizowane w tych owocach. To właśnie one odgrywają istotną rolę w procesie trawiennym spożywanych posiłków. Czy jedzenie jabłek na noc jest zdrowe? Jeżeli mielibyśmy do wyboru jabłko na noc, czy chipsy bądź inne słone przekąski, to bez wątpienia należy wybrać jabłko na noc. Jesteśmy przekonani, że taka drobną czynność może mieć olbrzymi wpływ u niektórych osób, może być również to pierwszy krok do zrzucania zbędnych kilogramów.

Oczywiście wymieniliśmy witaminy w jabłkach, które usprawniają procesy trawienne, jednak należy pamiętać o tym, że przemiana materii w organizmie człowieka późną porą znacznie spowalnia, w konsekwencji jedzenie jabłek na noc może mieć pewien odwrotny skutek. Chodzi tutaj o to, że spożywając jabłko na noc, układ trawienny odłoży cukry proste w nim zawarte w tkankę tłuszczową. Kolejną istotną sprawą jest to, że jedzenie jabłek na noc przyczynia się również do tego, że zwiększa się poziom glukozy we krwi co za tym idzie, stajemy się bardziej pobudzenia, a następnie mogą występować problemy ze snem. 

Co warto jeszcze wiedzieć nt. jedzenia jabłek na noc? Ciekawostką jest również fakt, że jabłek nie powinno się jeść na pusty żołądek. Dlaczego? Chodzi tutaj o to, że spożywanie jabłek na pusty żołądek to droga przebycia do jelit trwa w zależności od organizmu do 40 minut, to właśnie dopiero po tym czasie rozpoczyna się proces trawienny. W związku z tym, nie powinno się spożywać jabłek po ciężkostrawnym posiłku ponieważ opóźni to proces trawienny.