Izabela Bukowska – kim jest, wiek, wzrost, mąż, dubbing, Instagram, Wikipedia

Izabela Bukowska - kim jest, wiek, wzrost, mąż, dubbing, Instagram, Wikipedia (1)

Jej głos znamy doskonale, ponieważ każdy z nas chociaż raz oglądał film lub serial z jej tłumaczeniem a mowa tu o Izabelli Bukowskiej- Chądzyńskiej, aby lepiej ją poznać, odpowiemy na najważniejsze pytania, a mianowicie kim jest wspomniana aktorka? Jak wygląda jej życie rodzinne i aktywność zawodowa. Sprawdzimy także, czy Wikipedia ma coś do powiedzenia na jej temat. 

Izabella Bukowska kim jest? 

Izabella Bukowska a tak właściwie Izabella Bukowska- Chądzyńska to Polska aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, wokalistka i lektorka, biegle zna cztery języki obce. Izabella Bukowska aktywna jest zawodowo od 1996 roku, dzięki czemu ma imponujący dorobek artystyczny. Po ukończeniu studiów aktorskich rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Warszawie, na którego deskach występuje do dziś, a będąc jeszcze na studiach, została laureatką Nagrody Adama Mularczyka dla najlepszej studentki. 

Grała w filmach fabularnych np. „Historia kina w Popielawach” oraz serialach takich jak „Klan”, „Na dobre i na złe” czy. „Na Wspólnej” jednak największą popularność zyskała dzięki programowi SUPERExpress tv w telewizji Polsat, którego to była prowadzącą. Sympatię widzów Izabelli Bukowskiej przyniosła także główna rola w serialu TV 4 „Mecenas Lena Barska”, ale to jedyna główna rola w filmie zazwyczaj obsadzana jest jako postać drugoplanowa. Poza aktorstwem Izabella Bukowska angażuje się także w projekty lektorskie, udzielając swojego głosu postaciom filmowym, animowanym, a nawet gier komputerowych. W jednym z wywiadów aktorka wspomniała, że uwielbia także radio oraz śpiew, który jest jej pasją i sprawia wiele radości. 

Sprawdź również – Iza Szarmach – kim jest, wiek, wzrost, Olga Piórkowska, mąż, “Wymarzone ogrody”, Wikipedia

Izabella Bukowska – wiek, wzrost 

Aktorka Izabella Bukowska jest drobną eteryczną blondynką o niebieskich oczach. Z jej portfolio można dowiedzieć się, że ma 168 cm wzrostu i nosi rozmiar s. Izabella Bukowska urodziła się 14 lutego 1973 roku w Poznaniu, a w 1996 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Pomimo że od lat mieszka w Warszawie to w wywiadach przyznaje, że zawsze będzie emocjonalnie związana z rodzinnym Poznaniem. 50-letnia Izabella Bukowska jest cenioną aktorką i bierze udział w wielu produkcjach teatralnych i filmowych. W życiu prywatnym uwielbia pływanie i jazdę konną i zapewne dzięki tym aktywnościom fizycznym jest w tak doskonałej firmie. 

Izabella Bukowska – dzieci 

Izabella Bukowska rzadko w mediach opowiada o życiu prywatnym jednak w jednym z wywiadów, zapytana o rodzinę uchyliła rąbka tajemnicy. Stąd wiemy, że aktorka ma dwoje dzieci 16-letniego syna Stanisława oraz o dwa lata młodszą córkę Lenę. Izabella Bukowska, opowiadając o dzieciach, podkreśliła fakt, że syn Stasiu to już nastolatek, który zaznacza swoją niezależność  i jasno stawia granice a 14-letnia Lena to wrażliwa i empatyczny dziewczyna, z którą często rozmawia o życiu i uczy ją wiary we własne siły. 

Sprawdź również – Maja Popielarska – kim jest, wiek, wzrost, mąż, dzieci, choroba, ogród, Wikipedia

Izabella Bukowska – mąż

 O mężu Izabelli Bukowskiej- Chądzyńskiej nie wiadomo prawie nic, bo tak naprawdę poza tym, że mężczyzna nazywa się Maciej Chądzyński oraz paroma zdjęciami, które aktorka zamieściła na swoim profilu Instagramowym, nie ma o nim żadnych informacji. Także sama Izabella Bukowska nigdy nie opowiada szczegółów z życia prywatnego, a jedyne co wspomina w kontekście męża to jego imię. 

Izabella Bukowska – dubbing 

Obok aktorstwa Izabella Bukowska aktywnie pracuje jako lektorka oraz dubbinguje wiele produkcji filmowych. Jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych lektorek w Polsce. Izabella Bukowska współpracuje z największymi stacjami telewizyjnymi takimi jak BBC czy Discovery. Jej głos można było usłyszeć w takich produkcjach jak „Batman i Robin”, „8 Mila” , Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, bajkach dla dzieci np. „Sekretne życie zwierzaków domowych”, „Ben 10” oraz ponad 80 grach komputerowych, wymieniać można by było bez końca, bo Izabella Bukowska karierę dubbingową rozpoczęła już w 1995 roku. Jej praca lektorska stanowi większą część dorobku zawodowego.

Izabela Bukowska - kim jest, wiek, wzrost, mąż, dubbing, Instagram, Wikipedia (1)

Izabella Bukowska – Instagram 

Na Instagramie poza publicznym kontem Izabelli Bukowskiej, na którym aktorka publikuje głównie zdjęcia i relacje ze swoich występów scenicznych i spotkań z fanami prowadzony jest także fanpage Izabelli Bukowskiej. Aktorka w social mediach nie jest bardzo aktywna, jej konto Instagramowe zawiera około 30 postów, co nie ma porównania z kontami innych aktorów. Izabella Bukowska nie publikuje także żadnych zdjęć prywatnych oraz nie pokazuje rodziny. 

Izabella Bukowska – Wikipedia 

Szukając informacji o Izabelli Bukowskiej, jako pierwszy wynik wyszukiwania pojawia się Wikipedia i faktycznie możemy do niej zajrzeć. Z zawartych w Wikipedii informacji dowiemy się, kim jest Izabella Bukowska, poznamy podstawowe informacje o jej wykształceniu oraz rodzinie. Encyklopedia opisuje także, aktywność zawodową wymieniając tytuły produkcji i projektów, w których Izabella Bukowska brała udział więc Wikipedia będzie pomocna w bliższym poznaniu aktorki.