Ile kosztuje drzewo na opał?

Ile kosztuje drzewo na opał (1)

Surowce pozyskiwane w naszych kraju oraz te, które importujemy, tworzą niezbędną część naszej gospodarki. Poprzez zmieniającą się stale technologię, wiele segmentów gospodarki nie byłaby w stanie funkcjonować bez dostępnym surowców. 

Ważnym materiałem opałowym jest drewno, nie tylko węgiel, czy ekogroszek, które stanowią pożądany materiał grzewczy. Poprzez nieustannie zmieniające się ceny wszystkich surowców oraz artykułów przemysłowych, pytania ile kosztuje drzewo na opał, jest często zadawane. 

Sprawdź również – ile kosztuje metr drewna opałowego w nadleśnictwie?

Tematem top ostatnich czasów są ceny surowców grzewczych, ponieważ nie mamy pewności, co nam przyniesie czwarty kwartał roku, zwłaszcza że słyszymy różne kontrowersyjne wypowiedzi, dotyczące przyszłego sezonu grzewczego. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie aktualnych cen opału w różnych miejscach. Możecie trafić na miejsce, w którym obowiązują niższe ceny, ponieważ zapasy surowców kupione w starych cenach są spore. 

Temat cen drzewa na opał nas bardzo zainteresował, dlatego zgłębiamy ten wątek. W poniższym artykule sprawdzamy, ile kosztuje drzewo na opał, ile kosztuje kubik drewna opałowego 2022, dla osób, które potrzebują kupić mniejszą ilość drewna na opał, sprawdzamy, ile kosztuje metr drzewa do palenia. Przedstawiamy ceny drewna opałowego 2022. 

Ile kosztuje drzewo na opał?

Ile kosztuje drzewo na opał? Wątek ceny opału jest od pewnego czasu bardzo często poruszany. Niestety ceny wszystkich produktów rosną, tak samo jest w przypadku drzewa opałowego. Na cenę drzewa na opał składa się kilka czynników. Praca osób, transport oraz obróbka. 

Ile kosztuje drzewo na opał, zależy także od rodzaju drzewa opałowego. Na rynku mamy kilka rodzai drzewa opałowego. Do najpopularniejszych należą drzewa liściaste, drzewa iglaste oraz tzw. drobnica opałowa. Każde z tych drzew posiada inną cenę. Poza tym zastosowanie wymienionych drzew jest podzielone ze względu na urządzenie, w którym będzie spalane. 

Ile kosztuje metr drzewa do palenia?

To, ile kosztuje metr drzewa do palenia, jest uwarunkowane rynką ceną surowca. Ceny za metr drzewa do palenia zależą także od jego rodzaju. Jeżeli chcecie kupić drzewo liściaste, cena będzie znacznie wyższa niż drzewo iglaste. Z kolei zakup drzewa do palenia w formie drobnicy opałowej będzie niższa, jednak będzie tak samo podzielona na drzewo iglaste oraz liściaste. 

Ile kosztuje metr drzewa do palenia? Otóż metr drzewa liściastego do palenia będzie kształtował się w kwocie 82 złote. Możecie uznać, że to dużo, ale patrząc na wartości tego surowca, cena nie będzie wcale wygórowana. 

Cena drzewa iglastego do palenia będzie niższa, jednak ten produkt nie nadaje się do wszystkich rozwiązań grzewczych. Koszt za metr drzewa iglastego do palenia to 68 złotych. 

Wiecie już, ile kosztuje metr drzewa do palenia w podzieleniu na drzewa iglaste oraz liściaste. Możecie wybrać jeszcze jedną formę, jaką jest drobnica opałowa. Sprawdzając, ile kosztuje metr drzewa do palenia, składający się z drobnicy ceny są dosyć przystępne. 

Drobnica opałowa drzewa liściastego to koszt 61 złotych. Za drobnicę opałową drzewa iglastego zapłacicie 55 złotych. 

W dalszej części artykułu sprawdzamy, ile kosztuje kubik drewna opałowego 2022 roku. 

Ile kosztuje kubik drewna opałowego 2022?

Cenniki producentów oraz dostawców w różnych segmentach gospodarki są aktualizowane średnio co trzy miesiące. Kiedyś takie zmiany były wprowadzane raz w roku lub rzadziej. Dziś należy sprawdzać wszystkie ceny na bieżąco. Ile kosztuje kubik drewna opałowego 2022, warto sprawdzić tuż przed zakupem, ponieważ cena za kubik drewna opałowego 2022 będzie inna pod koniec roku w porównaniu do początku roku. 

Ile kosztuje kubik drewna opałowego 2022, zależy, czy zamówicie drzewo pocięte, czy w jednym kawałku. Cena za kubik drewna opałowego 2022 za pocięte kawałki zaczynają się od 300 złotych. W tę cenę wliczone jest także cięcie, dlatego będzie to wyższy koszt od ceny drzewa opałowego w większych, dostępnych kawałkach. 

Dla dokładnego przedstawienia obowiązujących cen, poniżej przedstawiamy ceny drewna opałowego 2022, obowiązuje w trzecim kwartale roku. 

Ceny drewna opałowego 2022 

Ceny drewna opałowego 2022 zostały zmienione już kilka razy. Obecnie obowiązujące cenniki zostaną z nami już do końca roku, tak przynajmniej gwarantują sprzedawcy. 

Ceny drewna opałowego 2022 przy uwzględnieniu podziału na drzewo liściaste oraz iglaste prezentują się następująco. Cena drewna na opałowego iglastego osiąga wartość 217,71 złotych za m³.

Ceny drewna opałowego liściastego 2022 będą wyższe, ponieważ drzewo liściaste jest wartościowszym surowcem do palenia. Aktualna cena drewna liściastego to 300-400 złotych za m³.

Ceny drewna opałowego poszły bardzo w górę, na początku roku surowiec był o 50% tańszy, dlatego wiele osób zaczyna szukać możliwie najtańszych ofert. Koszt ogrzewania przy aktualnym cenniku drewna może być wyzwaniem dla wielu rodzin.