Jaka jest cena za metr kwadratowy asfaltu w 2022? Przedstawiamy szczegółowy cennik

Jaka jest cena za metr kwadratowy asfaltu w 2022 Przedstawiamy szczegółowy cennik

Jest wiele różnych materiałów, których właściwości nie są nam do końca znane, choć owe tworzywa towarzyszą nam każdego dnia. Do takich surowców zalicza się asfalt. Codziennie mamy z nim styczność, chodzimy po nim, jeździmy pojazdami, jednak mało kto się zastanawia nad jego właściwościami oraz nad podstawą kwestię, czyli ceną oraz kubaturą zakupu za metr kwadratowy asfaltu. 

Sprawdź również – Jaki wybrać piekarnik elektryczny do zabudowy?

Zastosowanie asfaltu jest szerokie, począwszy od przydomowych podjazdów, alejek w parkach, po jezdnie i autostrady. Położenie asfaltu nie jest najprostszym zadaniem, dlatego do tego celu potrzebujemy wykwalifikowaną firmę, posiadającą specjalne narzędzia oraz maszyny. Asfalt jest kładziony na gorąco, więc należy zachować szczególną ostrożność w czasie pracy. W takim razie ile kosztuje metr kwadratowy asfaltu? 

Podczas prowadzonych pracy przy naszym domu, jeżeli zdecydujemy się na położenie asfaltu na podjazd, powinniśmy zapoznać się z obowiązującymi cenami oraz sprawdzić, jakie są opinie firm świadczących położenie asfaltu.

Właściwości asfaltu nie są wszystkim dobrze znane, podobnie jak obowiązujące ceny, dlatego w dzisiejszym artykule przybliżamy cenę asfaltu za m², ile kosztuje metr asfaltu, sprawdzimy, jak wyglądała cena asfaltu za m² w 2020/2021/2022 roku. Przybliżamy również właściwości asfaltu. 

Właściwości asfaltu – ile kosztuje metr kwadratowy asfaltu?

W takim razie, jakie właściwości posiada asfalt i ile kosztuje metr kwadratowy tego surowca? Decydując się na wylanie asfaltu przed domem, firmą czy jakimś większym obiektem, możemy jedynie na tym skorzystać. Pomimo wyższych cen niż za kostkę brukową czy jakieś płyty, właściwości asfaltu z całą pewnością nam się spodobają. Wybierając asfalt bardzo dobrą wiadomością jest fakt, iż nasze podłoże bardzo szybko zastyga, i jest gotowe do użytku. Oczywiście właściwości asfaltu działają na naszą korzyść, jeżeli prawidłowo przygotujemy podłoże. 

Asfalt jest materiałem, który pasuje do każdego otoczenia, ponieważ jego wygląd doskonale dopasowuje się do otoczenia. Dodatkowo asfalt jest tworzywem naturalnym, często otrzymywany z ropy naftowej. Mając możliwość wyboru surowca o tak wszechstronnym zastosowaniu, pewnie zastanawiacie się, jaka jest cena asfaltu. Ile kosztuje m² asfaltu. Specjalnie dla Was sprawdzamy, jak wyglądały ceny asfaltu za m² w 2020,2021 i 2022 roku. 

Cena asfaltu za m2 asfaltu w 2020, 2021, 2022

Cena asfaltu za m2 może się znacznie różnić w zależności od regionu, w jakim dokonujemy zlecenia. Jak przy wielu usługach, tak samo cena za metr asfaltu jest zmienna. Cena zależna jest również od terminu, w jakim dokonujemy zamówienia, ponieważ cena asfaltu może ulec zmianie z upływem czasu. Asfalt jako materiał wykorzystywany w tak wielu inwestycjach, może nam się kojarzyć z bardzo drogim dobrem. Z tego powodu często pojawia się pytanie, ile kosztuje metr asfaltu. My zaczniemy od porównania ceny asfaltu za m2 w 2020, 2021 i 2022 roku. Warto jest sprawdzić takie informacje, ponieważ mamy wtedy świadomość, jak zmienia się cena położenia asfaltu za metr kwadratowy. 

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić kilka firm wykonujących usługi drogowe. W każdej firmie cena za m2 asfaltu będzie inna. Usługi kładzenia asfaltu będą konkurencyjne, jednak sprawdzajcie opinie o firmach, niezależnie od ceny za metr kwadratowy asfaltu, zdanie osób, które miały do czynienia z danym wykonawcą będą kluczowe. Zaoszczędzimy sobie wtedy przykrych sytuacji. 

Jak podają archiwalne kursy cen za metr kwadratowy asfaltu w 2020 roku, musieliśmy być przygotowani na cenę ok. 25 złotych za m². Oczywiście to nie jest jedyny koszt za metr asfaltu, ponieważ musimy doliczyć jeszcze koszt przygotowania terenu, który jest przez każdego wykonawcę wyceniany inaczej. 

Idąc chronologicznie, sprawdzamy, ile kosztował asfalt w 2021 roku. Przekonamy się, czy cena za metr spadła, czy wzrosła. Jak wskazują rankingi internetowe średnia cena asfaltu w 2021 roku to ok. 33 złote na metr kwadratowy. Daje nam to 8 złotych różnicy, a w skali całej inwestycji, jest to spora podwyżka. 

Jeżeli cena asfaltu w 2020 i 2021 zanotowała tak dużą różnicę, sprawdźmy, co czeka nas w 2022 roku. Jak każdy zdążył już zauważyć, ceny surowców, pożywienia oraz wszelkich dóbr w 2022 roku poszybowały w górę. Dlatego pojawia się istotne pytanie, ile kosztuje metr asfaltu. Wszyscy mamy świadomość, że o cenach z poprzednich okresów możemy zapomnieć. 

Przygotowując dla Was dzisiejszy materiał, po sprawdzeniu dostępnych ofert, cena za metr asfaltu lekko szokuje. Dziś położenie podłoża asfaltowego nie będzie najtańszym rozwiązaniem. Samo przygotowanie terenu pod inwestycje to 50-60 złotych za m². Ile kosztuje metr kwadratowy asfaltu? Niestety cena za m² asfaltu w 2022 roku zaczyna się od 60 złotych za metr i cena cały czas rośnie. 

Jak sami widzicie ceny asfaltu w 2020, 2021 i 2022 znacznie się różnią. Jeżeli w 2020 roku ktoś twierdził, że położenie asfaltu jest drogie w 2022 roku, z pewnością oszczędzi sobie komentarza. Porównując ceny za metr kwadratowy położenia asfaltu, widoczny jest duży wzrost ceny rok do roku. 

Dosyć wysoka cena asfaltu za m² może się bronić znakomitymi właściwościami asfaltu. Jest to surowiec wysoce odporny na zniszczenia, temperaturę oraz warunki atmosferyczne.