Ciekawe częstotliwości do nasłuchu – na jakich częstotliwościach nadaje wojsko i policja?

Ciekawe częstotliwości do nasłuchu - na jakich częstotliwościach nadaje wojsko i policja (1)

Technologiczny postęp jest niezrozumiały oraz zaskakujący zwłaszcza dla starszych osób. Nasi dziadkowie często są wprost zaskoczeni, że obecnie mamy takie możliwości komunikowania się między sobą, ponieważ kiedyś ludzie pisali do siebie listy lub rozmawiali osobiście, dziś możemy połączyć się z każdą osobą niezależnie od jej miejsca położenia. 

Nie tylko komunikacja poszła do przodu, ale także podsłuchiwanie. Kiedyś były obecne urządzenia do śledzenia rozmów ludzi, ale umożliwiały przesłanie tylko szyfru, teraz możemy podsłuchać każdą rozmowę, co więcej nie musimy być nawet w pobliżu. Urządzenia do nasłuchu posiadają wbudowane rozbudowane nadajniki, co znacznie ułatwia pracę służb, ale nie tylko oni stosują nasłuchy. 

Ze względu na rosnące zainteresowanie tym tematem w dalszej części naszego wpisu opisujemy ciekawe częstotliwości do nasłuchu 2021, ciekawe częstotliwości do nasłuchu 2022. Zdradzamy także częstotliwość policji baofeng, zdradzamy, na jakich częstotliwościach nadaje wojsko. Zamieszczamy również tabele częstotliwości służb. W podsumowaniu odpowiadamy, czy nasłuch jest zgodny z prawem i legalny. 

Ciekawe częstotliwości do nasłuchu w 2021

Ludzie coraz częściej sprawdzają ciekawe częstotliwości do nasłuchu, ponieważ jest to dla nich interesujące. Do takich działań wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia odbiorcze oraz skanery, które nadają na określonych częstotliwościach radiowych. Mając taki skaner, możecie wyszukać ciekawe częstotliwości do nasłuchu w 2021 roku. 

Ciekawe częstotliwości do nasłuchu - na jakich częstotliwościach nadaje wojsko i policja (1)

Sprawdzając podawane informacje o ciekawych częstotliwościach do nasłuchu 2021 mamy dla Was interesujące informacje. Po uruchomieniu skanera urządzenie zaczyna skanowanie częstotliwości, które mogą być złapane na różnych falach. 

Niekiedy możecie po wyszukaniu jakiejś częstotliwości do nasłuchu podpiąć dyktafon, wtedy cały złapany dźwięk zostanie trwale zarejestrowany. 

Do ciekawych częstotliwości do nasłuchu 2021 możecie zaliczyć krótkofalarskie częstotliwości, które są ogólnodostępne, należą do nich m.in. służba ochrony kolei 154,550 MHz, Polskie Koleje Państwowe 150-156 MHz, policja 172,000-174,000 MHz. 

Ciekawe częstotliwości do nasłuchu w 2022

W zestawieniu ciekawych częstotliwości do nasłuchu 2022 należą także kanały przynależne służbą ratunkowym. Te są pożądane przez lokalne gazety oraz portale informacyjne, ponieważ w przypadku jakiegoś zdarzenia, wypadku mogą trafić na miejsce jako pierwsi. 

Dodatkowo możecie wpisać na listę ciekawych częstotliwości nasłuchu 2022 różnego rodzaju kanały drogowe, taksówki, kierowców zawodowych. Te rozmowy niejednokrotnie bawiły masę osób w sieci, ponieważ osoby spędzające tyle godzin za kółkiem mają ogromną ochotę, żeby z kimś porozmawiać, a łączność radiowa jest do tego bardzo dobra. 

Po przeszukaniu ciekawych częstotliwości do nasłuchu 2022 to m.in. lotnictwo na częstotliwości 108-144 MHz, radio łączność morska na częstotliwości od 156 do 174 MHz. 

Sprawdź również – Krzysztof Miruć – kto to, wiek, wzrost, z żoną, dzieci, projekty, prywatnie, Wikipedia

Częstotliwość policji baofeng

Coraz częściej spotykamy się z pytaniami, na jakich częstotliwościach nadaje policja baofeng. Na wstępie wyjaśniamy, co to jest baofeng, ponieważ nie każdy orientuje się w tej sprawie. Baofeng jest dwupasmowym radiotelefonem, którego moc jest wyskalowana na 8 watów. Baofeng jest urządzeniem ułatwiającym kontakt na sporą odległość. W zależności od wyposażenia oraz modelu jego zasięgi będą inne. 

Z tego względu baofeng jest wykorzystywany przez policję, wielokrotnie mogliście zauważyć, jak policjanci rozmawiają ze sobą przez krótkofalówki, ale ich urządzenia wyglądają nieco inaczej, niż dostępne w sklepach nadajniki, które możecie kupić. 

Wracając już do tematu częstotliwości policji baofeng zdradzamy Wam, na jakich częstotliwościach możecie nasłuchiwać ich rozmowy. Jeżeli będziecie mieli dobrze wyskalowany skaner to częstotliwość policji baofeng znajdziecie na kanałach 136-174 MHz oraz 400-480 MHz (RX/TX).

Na jakich częstotliwościach nadaje wojsko?

Przedstawiamy Wam jeszcze, na jakich częstotliwościach nadaje wojsko, ponieważ o to również pytacie. Takie nasłuchy muszą być pokryte ze specjalnymi urządzeniami, ponieważ częstotliwości, na jakich nadaje wojsko, są możliwe do uchwycenia przez radia RF-10. 

Ciekawe częstotliwości do nasłuchu - na jakich częstotliwościach nadaje wojsko i policja (1)

Oczywiście nam udało się ustalić, na jakich częstotliwościach nadaje wojsko, kanały te dostępne są na częstotliwości 44,000-48,000 MHz, 52,025-53,000 MHz. 

Sprawdź również – Uciążliwy sąsiad z góry – co robić? Jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa?

Tabela częstotliwości służb

W sytuacji, kiedy będziecie chcieli sprawdzić tabelę częstotliwości służb, musicie wejść na specjalne strony internetowe, gdzie została udostępniona tabela częstotliwości służb. 

Każda osoba może sprawdzić tabelę częstotliwości służb, oczywiście nie wszystkich, ponieważ są także tajne, nie do namierzenia częstotliwości służb specjalnych. 

Ciekawe częstotliwości do nasłuchu - na jakich częstotliwościach nadaje wojsko i policja (1)

Czy nasłuch jest zgodny z prawem i legalny?

Na zakończenie zostawiamy odpowiedź, czy nasłuch jest zgodny z prawem i legalny? Takie kwestie musicie poznać wcześniej, ponieważ w przypadku nasłuchu jakiejś tajnej częstotliwości możecie mieć spore problemy. 

Nasza odpowiedź jest oczywista, czy nasłuch jest zgodny z prawem i legalny? Otóż nie, musicie wiedzieć, że każda rozmowa, w której nie bierzecie udziału, jest zabroniona do rejestrowania. Dodatkowo rozpowszechnianie nagrywanych rozmów jest karalne. To, że nasłuch jest niezgodny z prawem i nielegalny mówi art. 267 Kodeksu Karnego.