Uciążliwy sąsiad z góry – co robić? Jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa?

Uciążliwy sąsiad z góry - co robić Jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa

Mieszkańcy bloków oraz domów wielorodzinnych doskonale wiedzą, że życie z sąsiadami różnie się układa. Nie mamy wpływu na to, kto wprowadzi się obok oraz jak będą wyglądały nasze relacje. Z tego względu każda rodzina lekko się martwi, czy za ścianą nie zamieszka uciążliwy sąsiad, który będzie uprzykrzał nam życie. Takie sąsiedztwo jest skaraniem, wiele rodzin przez takie osoby ma późniejsze problemy, ponieważ nie zawsze możemy utrzymać nerwy na wodzy, zwłaszcza w towarzystwie patologicznego sąsiedztwa. 

Wiele osób nawet sprawdza, jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa, zemsta za niepoprawne zachowanie jest satysfakcją dla osób, które muszą znosić takiego dokuczającego lokatora. Oczywiście pomysłów jest mnóstwo, jednak nie wszystkie są legalne, zgodne z prawem, dlatego lepiej jest sprawdzić wcześniej, jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa. 

Dla wszystkich zainteresowanych tematem dokuczających sąsiadów w dalszej części naszego wpisu podpowiadamy co zrobić z uciążliwym sąsiadem z góry, jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa, jak dokuczyć sąsiadowi zgodnie z prawem oraz jak uprzykrzyć życie sąsiadów w bloku. Dodatkowo podpowiadamy, jak pozbyć się patologicznych sąsiadów.

Uciążliwy sąsiad z góry – co robić? 

Bloki mieszkaniowe zamieszkuje od kilku do kilkunastu rodzin. Obecnie bloki mają po kilkanaście pięter, dlatego ilość mieszkańców jest spora. Oczywiście w takich miejscach ludzie zawsze starają się żyć ze sobą w zgodzie, jednak nie zawsze się to udaje. Czasami możemy trafić na uciążliwego sąsiada z góry lub obok, co może być naprawdę niemiłym doświadczeniem. 

Nie zawsze wiemy, co robić z uciążliwym sąsiadem z góry, nie zawsze też się znamy na tyle dobrze, aby powiedzieć wprost, że nas denerwuje jego zachowanie. Polubowne prośby mogą być bagatelizowane, a wzywanie policji nie jest lubiane przez nikogo. 

Z tego względu ludzie wielokrotnie pytali na forach co robić z uciążliwym sąsiadem z góry, ponieważ życie z taką osobą jest stresujące, we własnym mieszkaniu człowiek nie ma możliwości na spokojny odpoczynek. 

Rozwiązań na uciążliwego sąsiada z góry jest kilka, jednak zawsze sprawdzajcie, czy za odegranie się nie zostaniecie ukarani mandatem.  

Sprawdź również – Co można produkować w garażu – jaki biznes otworzyć, mała produkcja, co się opłaca?

Jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa?

Życie z sąsiadami możemy podzielić na różne relacje, bardzo często nawiązujemy bliskie kontakty, co daje możliwość spędzania razem czasu. Nie zawsze tak jest, ponieważ może się trafić uciążliwy sąsiad, który będzie naszym przekleństwem. 

W takich momentach zawsze przychodzi nam myśl, jak się odegrać, ponieważ nasze prośby nie pomagają. Uciążliwość może się objawiać różnymi zachowaniami, dlatego nie jesteśmy w stanie skutecznie walczyć samodzielnie z takim człowiekiem. 

Jeżeli zastanawiacie się, jak uprzykrzyć życie sąsiadowi nie łamiąc prawa, to możecie zastosować metody dźwiękowe, które będą skierowane do góry. Możecie nawet wyjść z domu, zostawiając głośniki na podwyższeniu. 

Uprzykrzyć życie sąsiadowi z góry nie łamiąc prawa, możecie także poprzez odbijanie o sufit twardej kauczukowej piłeczki, Wasz sufit nie ucierpi, a osoba z góry po czasie będzie zmęczona takim waleniem. 

Jak dokuczyć sąsiadowi zgodnie z prawem?

Możliwe, że wymienione wyżej metody nie będą skuteczne, poza tym taki sąsiad może się trafić na naszym piętrze, obok naszego mieszkania lub pod nami. Wtedy możecie zastosować inne sposoby, jak dokuczyć sąsiadowi zgodnie z prawem.

Każdy z nas ma świadomość, że nie może robić takich rzeczy niezgodnie z prawem, ponieważ możemy mieć kłopoty. 

Jak dokuczyć sąsiadowi zgodnie z prawem może być prostsze, niż nam się wydaje, ponieważ osoby mieszkające obok lub pod nami mogą się nie spodziewać dokuczliwego pukania, stukania, przechodzących wibracji za pomocą urządzeń do masażu. 

Najważniejsze, aby dokuczyć sąsiadowi zgodnie z prawem to realizacja naszych pomysłów poza godzinami ciszy nocnej. Wtedy możecie włączać wszystkie maszyny, urządzenia, ponieważ macie do tego prawo. 

Jak uprzykrzyć życie sąsiadowi w bloku?

Uprzykrzenie życia sąsiadowi w bloku nie jest trudne. W tych budynkach wszystkie dźwięki niosą się bez problemu. Puszczenie głośnej muzyki nie jest już skuteczne, poza tym może przeszkadzać innym. 

To, jak uprzykrzyć życie sąsiadowi w bloku może być związane z bałaganem na klatce schodowej, nieprzyjemne zapachy, które się będą unosiły. Takie rzeczy bardzo przeszkadzają i mogą skutecznie uprzykrzyć życie sąsiadowi w bloku. 

Jak pozbyć się patologicznych sąsiadów?

Pytacie także, jak pozbyć się patologicznych sąsiadów. Tutaj sprawa nie jest taka prosta, ponieważ takie osoby nie będą skore na współpracę. Jedyną metodą, jak pozbyć się patologicznych sąsiadów jest zgłaszanie ich zachowania do opieki, na policje. Dobrze jest rejestrować ich aspołeczne zachowania. 

Nie zawsze to pomoże, jednak w sytuacji, kiedy patologiczne sąsiedztwo zadłuży swoje mieszkanie, eksmisja będzie prostsza.