Wojciech Cejrowski – kim jest, wiek, wzrost, dzieci, żona, obywatelstwo, gdzie mieszka?

Wojciech Cejrowski - kim jest, wiek, wzrost, dzieci, żona, obywatelstwo, gdzie mieszka

Chodził boso przez świat, pił herbatę z dzikimi plemionami, zjadał tarantule i robaki. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, kim jest Wojciech Cejrowski? Najpopularniejszy podróżnik. Sprawdzimy, ile ma lat i wzrostu? Czy ma rodzinę?, gdzie teraz mieszka?

Wojciech Cejrowski – kim jest? 

Wydaje się że, nie dziwi pytanie, kim jest Wojciech Cejrowski? Bo jego życiorys jest naprawdę imponujący, albowiem Wojciech Cejrowski to podróżnik, dziennikarz, prezenter telewizyjny, pisarz oraz fotograf. Największą popularność podróżnikowi przyniósł program „Boso przez świat”, i co ciekawe prowadził program naprawdę boso, pomimo że najczęściej kręcony był w egzotycznych krajach. 

Publicysta znany jest także ze specyficznego poczucia humoru oraz w niektórych kwestiach społecznych bardzo konserwatywnego podejścia, na przykład publicznie okazuje brak tolerancji dla mniejszości seksualnych. 

Dużą część swojego życia spędził w telewizji najpopularniejsze programy Wojciecha Cejrowskiego to „WC Kwadrans” lub „Stajnia”. Współpracował także z radiem polskim i Kolor współtworząc audycje podróżnicze. 

Sprawdź również – Izabela Bukowska – kim jest, wiek, wzrost, mąż, dubbing, Instagram, Wikipedia

Wojciech Cejrowski – wiek, wzrost

Wojciech Cejrowski pochodzi z Kociewia a dokładnie z miasta Elbląg. Urodził się 27 czerwca 1964 roku. W dzieciństwie przeprowadził się wraz z rodzicami do Warszawy, gdzie ukończył szkołę średnią i studia. Wojciech Cejrowski najczęściej nagradzany jest za swoje programy podróżnicze i tak właśnie w wieku 44 lat polski publicysta za swój flagowy program podróżniczy „Boso przez świat” otrzymał na The New York Festivals złoty medal. 

Podróżnik przez całe swoje dotychczasowe życie odwiedził ponad 40 krajów i był na 6 kontynentach. 59-letni podróżnik jest członkiem Royal Geographical Society co jest wielkim osiągnięciem, ponieważ tylko 3 Polaków należy do tego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Wojciech Cejrowski ma 182 cm wzrostu, jest zodiakalnym rakiem, a doskonałą formę fizyczną, co jak sam mówi, zawdzięcza różnorodnej diecie i swojej ukochanej herbacie. 

Wojciech Cejrowski – dzieci 

Publicysta Wojciech Cejrowski chroni swoje życie prywatne i niechętnie opowiada o rodzinie, jednak w jednym z wywiadów Wojciech Cejrowski wyznał szczerze, że nie ma dzieci, ale od razu zaznaczył, że nie ma zamiaru tłumaczyć się ze swoich decyzji. Także żadna z partnerek Wojciecha Cejrowskiego nigdy nie komentowała szczegółowo tematu posiadania dzieci.

Sprawdź również – Klaudia Carlos – kim jest, wiek, wzrost, mąż, dzieci, Instagram, Wikipedia

Wojciech Cejrowski – żona

Czytając biografię Wojciecha Cejrowskiego, dowiemy się, że podróżnik był dwa razy żonaty. Pierwszą partnerką była Beata Pawlikowska podobnie jak Wojciech Cejrowski podróżniczka i pisarka. Co ciekawe zakochani przez kilka lat utrzymywali swoje małżeństwo w tajemnicy, a w 2004 roku ogłosili rozwód. Byli małżonkowie zgodnie i konsekwentnie nie komentowali powodów rozstania. Po paru latach Wojciech Cejrowski w 2010 roku ożenił się z dziennikarką Joanną Najfeld i do dzisiaj tworzą szczęśliwe małżeństwo. 

Wojciech Cejrowski – wykształcenie 

Dziennikarz w dzieciństwie mieszkał w Elblągu, później przeprowadził się z rodzicami do Warszawy i rozpoczął naukę w XVII Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie, po zdanej maturze studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i w tym samym czasie na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie na kierunku historia sztuki. Jednak Wojciech Cejrowski przerwał naukę a studia tyle, że na kierunku socjologia dokończył dopiero w 2010 roku. Publicysta może pochwalić się także nauką w Stanach Zjednoczonych a ściślej na Santa Clara University w Kalifornii. Dziennikarz biegle zna dwa języki obce hiszpański i angielski. 

Wojciech Cejrowski – obywatelstwo 

Wojciech Cejrowski znany jest ze swojego radykalnego podejścia do wielu tematów i właśnie jednym z nich jest obowiązek szczepień na covid 19. Dziennikarz był członkiem ruchu przeciw szczepieniom i wtedy właśnie zapowiedział, że jeżeli zostanie wprowadzony nakaz, to zrezygnuje z obywatelstwa polskiego. Czy tak się stało? Nie wiadomo, ale pewne jest, że Wojciech Cejrowski już od lat nie mieszka w Polsce.

Podróżnik posiada wiele nieruchomości na całym świecie w tym w Ekwadorze i Meksyku i Stanach Zjednoczonych i jak na podróżnika przystało, czuje się obywatelem świata. Wojciech Cejrowski ma także niebywała łatwość wtapiania się w otoczenie.

Wojciech Cejrowski – gdzie mieszka?

Podróżnik posiada wiele pięknych posiadłości, ale na swój obecny dom wybrał piękne rancho w Arizonie w stanie Teksas. Wojciech Cejrowski otwarcie mówi, że to właśnie jest jego wymarzone miejsce na ziemi a Arizona, jaki całe Stany Zjednoczone to przykład demokracji i wolności obywatelskich. 

Drugim miejscem bliskim sercu Wojciecha Cejrowskiego jest Ekwador, tam także ma okazałą posiadłość i jak sam podkreśla, bardzo szybko aklimatyzuje się w nowych miejscach, a chęć odkrywania nowych zakątków świata leży w jego naturze.