Katarzyna Bosacka – kim jest, wiek, wzrost, dziecko, mąż, skąd pochodzi, książki

Katarzyna Bosacka - kim jest, wiek, wzrost, dziecko, mąż, skąd pochodzi, książki (2)

Jej program stał się hitem telewizji TVN a mowa tu o bohaterce naszego artykułu Katarzynie Bosackiej. Zdradzimy, czym zajmuje się Katarzyna Bosacka, skąd pochodzi? Jak wygląda jej życie rodzinne i osiągnięcia zawodowe. 

Katarzyna Bosacka – kim jest? 

Katarzyna Bosacka zadebiutowała w telewizji jako prowadząca jeden z najpopularniejszych programów o zdrowym odżywianiu „Wiem co jem”. Przez długie lata była w czołówce najbardziej popularnych gwiazd stacji TVN i, pomimo że zakończyła współpracę ze stacją, nadal cieszy się dużą popularnością. Katarzyna Bosacka swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła od współpracy z Gazetą Wyborczą oraz magazynem Wysokie Obcasy. 

Przy okazji osoby Katarzyny Bosackiej nie można pominąć faktu, że dziennikarka ma na swoim koncie także debiut literacki bowiem jest współautorką książek Cena urody i Jestem mamą. Po zakończeniu współpracy z telewizją Katarzyna Bosacka przeniosła swoją aktywność do internetu gdzie z powodzeniem od 2019 roku prowadzi swój kanał EkoBosacka na You Tubie oraz została ambasadorką Marek OnlyBio, oraz OnlyEco co defektów było powodem rozwiązania umowy z telewizją TVN.  Obecnie Katarzyna Bosacka wróciła na szklany ekran i dołączyła do ekipy TTV i prowadzi autorki program DeFacto Bosacka. 

Sprawdź również – Krzysztof Miruć – kto to, wiek, wzrost, z żoną, dzieci, projekty, prywatnie, Wikipedia

Katarzyna Bosacka – wiek, wzrost

Katarzyna Bosacka urodziła się 19 lipca 1972 roku w Warszawie, z wykształcenia jest polonistką, jednak zawsze pociągała ją telewizja. Katarzyna Bosacka swoją przygodę z telewizją rozpoczęła w latach 90 i przeszło już 20 lat edukuje ludzi w kwestii zdrowego jedzenia i ekologii. Gwiazda w 2022 roku skończyła 50 lat, przy okazji udzieliła obszernego wywiadu o swoim życiu i pracy zawodowej również media nie zapomniały o Katarzynie Bosackiej, składając jubilatce życzenia. Co do wzrostu to Katarzyna Bosacka ma  około 165 cm i od lat zmaga się z chorobą niedoczynności tarczycy, co skutkuje wahaniami wagi i pełniejszymi kształtami dziennikarki. 

Katarzyna Bosacka – dziecko 

Dziennikarka Katarzyna Bosacka bez wątpienia może pochwalić się dużą szczęśliwą rodziną, wraz z mężem wychowują czworo dzieci. Najstarszy szyn Katarzyny Bosackiej Jan ma już 25 lat i po ukończeniu studiów z marketingu sportowego rozpoczął staż i wyprowadził się z domu. Córka Maria także jest już dorosła i samodzielna. Kolejna córka Zofia kończy liceum, a najmłodszy syn Franciszek ma 10 lat. Jak podkreśla Katarzyna Bosacka każde z jej dzieci, oczywiście z wyjątkiem najmniejszego jest już samodzielne. 

Katarzyna Bosacka – mąż

Katarzyna Bosacka jest niewątpliwie jedną z nielicznych gwiazd, która wiedzie spokojne i udane życie rodzinne a co ważne z jednym partnerem bowiem mężem Katarzyny Bosackiej jest publicysta i dziennikarz Marcin Bosacki. Para pobrała się 26 kwietnia 1997 roku i do teraz tworzą szczęśliwe małżeństwo. Mąż Katarzyny Bosackiej był rzecznikiem prasowym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a następnie został powołany jako ambasador w Kanadzie. Po powrocie do kraju zamieszkali w Warszawie. 

Sprawdź również – Dominik Strzelec – kim jest, życiorys, wiek, z żoną, dzieci, gdzie mieszka, Wikipedia

Katarzyna Bosacka – skąd pochodzi? 

Katarzyna Bosacka urodziła się i całe dzieciństwo oraz lata młodości spędziła w Warszawie. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i prawie całe życie spędziła w rodzinnym mieście, które opuściła na kilka lat gdy jej mąż objął placówkę dyplomatyczną w Kanadzie. Teraz po latach Katarzyna Bosacka przyznaje, że pomimo iż kocha Warszawę, chętnie ucieka od zgiełku i wrzawy wielkiego miasta, pod Poznań gdzie para ma wiejski dom. Katarzyna Bosacka przyznaje, że z wiekiem coraz bardziej ceni sobie spokój i wiejski klimat.

Katarzyna Bosacka – Wiem co jem

Katarzyna Bosacka była pomysłodawcą i prowadzącą program „Wiem co jem” i „Wiem co kupuję”. Pierwsze odcinki telewizja TVN wyemitowała w 2010 roku i od razu program zdobył dużą popularność, a prowadząca Katarzyna Bosacka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd stacji. Program gromadził przed telewizorami bardzo dużą rzeszę telewidzów, którzy stali się wiernymi fanami programu. Katarzyna Bosacka w programie „Wiem co jem”, opisywała składy dostępnych w sklepach produktów, dzieliła się ciekawymi i zdrowymi przepisami oraz przedstawiała opinię lekarzy i ekspertów zdrowego odżywiania. W 2019 roku ze względu na konflikt ze stacją TVN Katarzyna Bosacka zakończyła współpracę z telewizją, a co za tym idzie, zakończono także emisję programu „Wiem co jem”. 

Katarzyna Bosacka – książki 

Dziennikarka Katarzyna Bosacka może pochwalić się także sporym dorobkiem literackim i jak przystało na eksperta od zdrowego odżywiania, jej książki przeważnie poruszają właśnie ten temat. Bibliografia Katarzyny Bosackiej zawiera takie tytuły jak „Czy wiesz co jesz. Leksykon dobrych zakupów” czy „Bosacka po polsku” oraz wiele innych, lecz każda w duchu zdrowia i natury. Katarzyna Bosacka stworzyła także wraz z Klaudią Carlos „Encyklopedię zdrowia i urody”, w której pokazują zastosowanie naturalnych produktów w niekonwencjonalny sposób.