Witold Paszt – wiek, wzrost, choroba, syn, na co zmarł?

Witold Paszt - wiek, wzrost, choroba, syn, na co zmarł (3)

Ich piosenki w latach 70 śpiewała cała Polska, a w muzykach kochały się wszystkie kobiety mowa o grupie „Vox” i dlatego dzisiaj przybliżymy postać lidera zespołu Witolda Paszta. Sprawdzimy, ile miał wzrostu i ile lat żył? Jakie były powody jego śmierci i przypomnimy największe przeboje.

Sprawdź również – Dominik Strzelec – kim jest, życiorys, wiek, z żoną, dzieci, gdzie mieszka, Wikipedia

Witold Paszt – wiek, wzrost 

Polski muzyk urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. Od najmłodszych lat interesował się muzyką. Witold Paszt  ukończył szkołę muzyczną w rodzinnym Zamościu, a później rozpoczął studia na Wydziale Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie w Lublinie, jednak nigdy ich nie ukończył. W 1987 roku założył popularną grupę muzyczną Vox, z którą przez lata odnosił duże sukcesy. W 2001 roku Witold Paszt wydał solowy album, jednak 48-letni wówczas muzyk nigdy nie rozstał się ze swoim zespołem. Muzyk zmarł w wieku 65 lat. Co do wzrostu Witolda Pasza nie ma pewności, bo nigdy nie mówił o tym, jednak na stronie zespołu Vox można znaleźć informacje, że muzycy mają około 182 cm wzrostu więc prawdopodobnie Witold Paszt też. 

Witold Paszt – choroba

Fala koronawirusa, która w 2020 roku przeszła przez Polskę, nie oszczędziła także Witolda Paszta, który bardzo ciężko przechodził zarażenie COVID-19. Muzyk mocno schudł i praktycznie całkowicie opadł z sił. Witold Paszt miał poważne problemy z oddechem i mową, a rehabilitacja nie przynosiła spektakularnych efektów. Po przebytym wirusie Witold Paszt zaszczepił się przeciwko COVID 19, o czym oficjalnie napisał na swoim Instagramie, co wywołało fale krytyki ze strony antyszczepionkowców. Jednak okazuje się, że wirusa nie powstrzymało nawet szczepienie, bo muzyk chorował kilkakrotnie. W jednym z wywiadów jego córka wyjawiła, że Witold Paszt aż trzykrotnie przechodził zakażenie wirusem, a każdy kolejny raz niezwykle go osłabiał i wyniszczał organizm. 

Witold Paszt - wiek, wzrost, choroba, syn, na co zmarł (3)

Witold Paszt – syn 

Co jakiś czas w internecie pojawiały się informacje o nieślubnym dziecku Witolda Paszta, jednak on sam nigdy nie odniósł się do tych informacji. Wiadomo na pewno, że Witold Paszt przeżył z żoną Martą wspólnie aż 50 lat, a para nigdy nie była tematem żadnego skandalu. W jednym z wywiadów Witold Paszt powiedział, że żona jest miłością jego życia i są zgodnym i bardzo szczęśliwym małżeństwem. Para doczekała się dwóch córek Aleksandry i Natalii, które nie są osobami medialnymi i nigdy nie zabiegały o uwagę. Są bardzo zżytą i kochającą się rodziną a ich spotkaniom zawsze towarzyszy radość. Skąd wzięły się podejrzenia o nieślubne dziecko muzyka? Nie wiadomo czy to tylko nieprawdziwe plotki, czy dobrze skrywana tajemnica, bo Witold Paszt nie żyje i wyjaśnienie tej sprawy nie jest możliwa. 

Witold Paszt – na co zmarł? 

Znany muzyk Witold Paszt zmarł w wyniku powikłań po przebytym koronowirusie a w zasadzie po przebytych zakażeniach, bo miał wirusa aż trzy razy. Pierwsza fala epidemii, która dotknęła Witolda Paszta była dla niego najgorsza, to w niej najciężej zachorował i tak naprawdę nigdy całkowicie nie wrócił do zdrowia, a dwa kolejne zakażenia pogłębiały powikłania i osłabienie po wcześniejszej infekcji. Pod koniec choroby stan muzyka był na tyle poważny, że zniknął całkowicie z życia publicznego i nie pojawił się nawet na finale programu „The Voice of Poland”, którego był jurorem. Jak wspominają córki były momenty kiedy Witold Paszt nie mógł chodzić ani mówić. 

Witold Paszt - wiek, wzrost, choroba, syn, na co zmarł (3)

Witold Paszt – nie żyje 

O śmierci Witolda Paszta za pośrednictwem mediów społecznościowych we wzruszającym wpisie poinformowała jego córka. Muzyk zmarł 18 lutego 2022 roku w rodzinnym domu w Zamościu w gronie najbliższych. Wiadomość o nagłej śmierci Witolda Paszta wstrząsnęła środowiskiem artystów i jego przyjaciół, bo nikt nie wiedział, że stan muzyka jest tak poważny. Z całej polski do rodziny Witolda Paszta napływały kondolencje i słowa otuchy. Pogrzeb artysty odbył się w obrządku świeckim, a urna z prochami spoczęła w grobie rodzinnym. Witold Paszt został pochowany w Zamościu obok swojej ukochanej także tragicznie zmarłej w 2018 roku żony Marty.

Sprawdź również – Natalia Lopatniuk – kim jest, wzrost, wiek, Brzezinski, Wikipedia

Witold Paszt – utwory 

Grupa Vox, której liderem był Witold Paszt powstała w 1978 roku i przez dekady cieszyła się wielką popularnością. Zespół przyciągał tłumy nie tylko za sprawą muzyki, ale także z uwagi na fakt, że w muzykach kochały się wszystkie kobiety. Witold Paszt razem z zespołem wydał 8 albumów studyjnych. Zespół „Vox” zagrał dziesiątki koncertów nie tylko w Polsce, ale także na świecie  np. w Holandii, RFN, Kanadzie, Australii. Najpopularniejszym przebojem jest piosenka „Rycz mała rycz”, oraz „Bananowy Sony”. W 2001 roku Witold Paszt wydał także album solowy z muzyką pop-rock. Na płycie muzyka znalazły się duety z takimi muzykami jak Seweryn Krajewski czy Robert Chojnacki. Pomimo że album Witolda Paszta „Jak słońce” nie okazał się wielkim przebojem, to niewątpliwie spodobał się fanom muzyka, a ten właśnie utwór na pogrzebie muzyka zaśpiewali mu koledzy z zespołu „Vox”.