Nadchodząca zima zdecydowanie wywołała ogromną panikę wśród Polaków i Polek. Zawirowania związane z zapotrzebowaniem na węgiel czy stale rosnącymi cenami spowodowały, iż wielu kupujących poszukuje innych źródeł opału niż zazwyczaj. Ogromne zainteresowanie przeżywają między innymi polskie kopalnie. Z punktu widzenia polskiej gospodarki jest to niezwykle istotne, aby pieniądze tak wydane pozostały w kraju i mogły z powrotem zasilić polską gospodarkę.
Wychodzimy naprzeciw naszym Czytelnikom i opisujemy jedno ze źródeł opału – węgiel z kopalni Bogdanki. W poniższym artykule przedstawimy opinie forumowiczów na temat produktu jakim jest węgiel i jego jakości. Opiszemy parametry, w tym kaloryczność oferowanego przez kopalnię Bogdanki węgla. Na koniec poznamy naszych Czytelników z cenami oraz odpowiemy na pytanie gdzie zakupić można węgiel z Bogdanki.
Spis treści
Węgiel z Bogdanki – opinie na forum
W takim razie, jakie opinie pojawiają się wśród forumowiczów na temat węgla Bogdanki? Opinii na temat tej odmiany węgla jest wiele, a kilka z nich przedstawiamy poniżej. Na szczególne podkreślenie zasługuje to, iż węgiel z Bogdanki posiada stosunkowo wysoką wartość opałową, a zatem będzie świetnym rozwiązaniem jeżeli potrzebujecie wydajnego źródła opału na nadchodzącą zimę.
Forumowicze podkreślają w swoich opiniach również to, iż węgiel Bogdanki ma niezwykle wszechstronne zastosowanie. Zgodnie z opiniami specjalistów, jak i samego producenta, świetnie sprawdzi się on zarówno w dużych instalacjach przemysłowych, jak i małych przydomowych kotłowniach czy piecach co jest z pewnością olbrzymim plusem. A zatem, grupa potencjalnych zainteresowanych zakupem węgla z Bogdanki jest całkiem spora. Co warto wskazać, kopalnia nie produkuje ekogroszku z węgla. Skupia się więc wyłącznie na wydobyciu i dystrybucji węgla.
Idąc dalej, przeglądając tym samym różne fora w tematyką grzewczą, zauważyć można opinie klientów, którzy wskazują to, że węgiel pochodzący z kopalni Bogdanka ma dość dobre parametry i kaloryczność, natomiast w tym wszystkim wyłowić można te opinie, które wskazują na dość ponad przeciętną zawartość siarki, niż w przypadku klasycznego węgla. Oczywiście różnica nie jest zbyt wielka, ale w niektórych przypadkach znacząca. Niektóre opinie sugerują również to, że węgiel z Bogdanki nie nadaje się do palenia do dolniaka.
Sprawdź również – Węgiel z kopalni Jankowice – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?
Czy węgiel z Bogdanki jest dobry?
A więc należy zadać sobie pytanie, czy węgiel z Bogdanki jest dobry? Nie należy dziwić się kupującym stawiającym sobie, jak i innym takie pytanie. Obecna sytuacja wymogła bowiem dużo większą ostrożność w wyborze, a także wydawaniu własnych pieniędzy. Inflacja jest bowiem nadal wysoka, a przecież nie chcemy sięgać głębiej i głębiej do portfela.
Warto wskazać, iż tzw. “Bogdanka” to inaczej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. czyli polski producent węgla kamiennego niedaleko Lublina w zagłębiu lubelskim. Natomiast obszar górniczy, na którym spółka prowadzi eksploatację jest położony na terenie gminy Puchaczów.
W odpowiedzi na pytanie, czy węgiel z Bogdanki jest dobry, możemy śmiało stwierdzić, że jest to dobry surowiec opałowy, który nie dość, że jest dostępny w przystępnej cenie, to posiada dość dobrą wartość opałową i opinie na forum.
Jakiej jakości jest węgiel z Bogdanki?
Kluczową kwestią przy zakupie węgla kamiennego jest oczywiście jego jakość. Na jakość węgla wpływać będzie m.in. jego kaloryczność czy zawartość wilgoci, a to tylko niektóre z parametrów. O samych parametrach węgla z Bogdanki piszemy w dalszej części tekstu. A więc czy węgiel z Bogdanki jest dobrej jakości?
Warto wskazać, iż ten polski producent od lat posiada ogromną grupę klientów, zadowoloną ze świadczonych usług. Na stronie producenta możemy zapoznać się z cennikiem czy skontaktować z obsługą klienta celem złożenia zamówienia. Co warte podkreślenia, spółka zajmuje się jedynie wydobyciem węgla, a nie jego późniejszym przetwarzaniem np. na ekogroszek. Co za tym idzie, jest to jednoznaczne wskazanie na co nacisk kładzie się w kopalni Bogdanki. Węgiel z Bogdanki wg pojawiających się opinii na forum jest dobrej jakości węglem, który znajduje szeroki zakres zastosowania.
Sprawdź również – Węgiel z kopalni Bobrek – opinie na forum, parametry, kaloryczność, czy jest dobry?
Węgiel z Bogdanki – parametry
A więc jakimi konkretnymi parametrami może pochwalić się węgiel z kopalni Bogdanki? Zdecydowanie najważniejszym z parametrów przy omawianiu danego surowca jest jego kaloryczność. Orzech z kopalni Bogdanka może pochwalić się kalorycznością w granicach 26,0 – 28,0 MJ/kg co jest świetnym wynikiem.
Pozostałe parametry takie jak zawartość popiołu czy siarki również są niezwykle istotne. Zawartość siarki w surowcu z Bogdanki to od około 1,0 do 2,20 %, a jeżeli mówimy o zawartości procentowej popiołu to wynosi ona od około 5,0 do 11,0 %. Przypominamy również, że im mniejsza wilgoć węgla tym lepszej jest on jakości. Przed zakupem jakiegokolwiek surowca dokładnie zapoznajcie się więc z jego parametrami.
Węgiel z Bogdanki – gdzie kupić?
Jak przedstawiliśmy powyżej, obecnie węgiel z Bogdanki cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też producent wyszedł naprzeciw potencjalnym kupującym i uruchomił możliwość składania zamówień m.in. telefonicznie na infolinii kopalni. Pamiętajmy jednak, iż w takim wypadku to kupujący odpowiada za transport zamówionego węgla.
Węgiel z Bogdanki jest więc obecnie sprzedawany zarówno bezpośrednio stacjonarnie czy telefonicznie u producenta jakim jest kopalnia, ale też przez sprzedawców detalicznych czyli autoryzowanych sprzedawców. Coraz więcej ofert pojawia się chociażby w serwisie Allegro czy na platformach internetowych OLX czy Oferteo.
Węgiel z Bogdanki – cena
Na koniec nie pozostało nam nic innego jak odpowiedzieć na pytania dotyczące ceny węgla z Bogdanki. Ile więc kosztuje tona tego surowca? Cena będzie się różnić w zależności od źródła w którym będziemy się w sam węgiel zaopatrzyć.
W skupie czy u sprzedawcy detalicznego za tonę możemy zapłacić nawet w okolicach 3 000 – 4 000 zł. Natomiast decydując się na zakup bezpośrednio z kopalni musimy wyłożyć zaledwie 1 500 – 1 800 zł za tonę. Opłaca się więc zarezerwować kilka godzin i odwiedzić lubelszczyznę.