Węgiel i ekogroszek z kopalni Wujek – opinie na forum, parametry, gdzie kupić?

Węgiel i ekogroszek z kopalni Wujek - opinie na forum, parametry, gdzie kupić (1)

Wraz z tegoroczną zimą, która zbliża się do nas coraz większymi krokami, temat paliw opałowych jest rozgrzewany do czerwoności. Specjaliści informują, iż ten sezon grzewczy może postawić Polaków przed nowymi wyzwaniami. Rosnąca inflacja, niestabilna sytuacja za naszą wschodnią granicą to tylko niektóre z wyzwań przed którymi stawiani są kupujący.

Wychodzimy naprzeciw naszym czytelnikom i przedstawiamy kolejnego polskiego producenta węgla, ale nie tylko. Poniżej przedstawimy nie tylko temat węgla z kopalni Wujek, lecz również ekogroszku produkowanego w kopalni. Jeżeli interesuje was temat węgla z kopalni Wujek, jego parametry, kaloryczność czy cena, to koniecznie zapoznajcie się z całością przygotowanego artykułu.

Węgiel z kopalni Wujek – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum odnośnie węgla, który pochodzi z kopalni Wujek? Szukając odpowiedniego paliwa opałowego na nadchodzącą zimę należy zapoznać się z opiniami, jakimi cieszy się węgiel z kopalni Wujek. Należy napomknąć, iż węgiel, jak i inne produkty proponowane przez kopalnię Wujek, charakteryzuje raczej wysoka jakość opałowa, co jest kluczową informacją w związku z parametrami produktu, które przedstawimy w dalszej części artykułu. Uniwersalność węgla z kopalni Wujek polega również na tym, iż świetnie sprawdzi się on zarówno podczas mniej, jak i bardziej surowych zim.

Warte opinie na forum podkreślenia jest również to, iż węgiel z kopalni Wujek cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących, którzy czasami przemierzają pół Polski, aby się w niego zaopatrzyć. Nie da się bowiem ukryć, że zapotrzebowania na ten sezon grzewczy przewyższyły wszelkie oczekiwania. Z tego powodu władze kopalni starają się sprostać ogromnemu zainteresowaniu, jak i zapotrzebowaniu na węgiel z kopalni Wujek.

Na forum pojawia się wiele różnych ciekawych zestawień i rankingów, które zazwyczaj wystawiane są przez niezależnych kupujących, a nawet zdarzają się sytuacje, w których to właśnie składy opałowe prowadzą tego rodzaju zestawienia. W poszukiwaniu pojawiających się opinii, które odnoszą się do węgla z kopalni Wujek zauważyć można to, że wielu kupujących chwali sobie bardzo mocno wysoką kaloryczność tego węgla i niską spiekalność, co jest dużym plusem.

Sprawdź również – Węgiel z Bogdanki – jakiej jest jakości, opinie na forum, parametry, gdzie kupić?

Ekogroszek z kopalni Wujek – opinie

W tym miejscu warto nadmienić, jak szeroka jest oferta kopalni Wujek. Znajdziemy w niej bowiem nie tylko odmiany węgla, ale też wytwarzany z niego ekogroszek, które również cieszą się dobrą opinią na forum. Czy ekogroszek z kopalni Wujek posiada dobre opinie wśród forumowiczów? 

Czy warto się więc zdecydować na zakup ekogroszku z kopalni Wujek? Ekogroszek  pozostaje nadal jedną z lepszych propozycji dla tych, którzy poszukują bardzo wydajnego produktu w niskiej cenie. Analizując dostępne na forum opinie można wywnioskować, iż obok zwolenników ekogroszku z kopalni Wujek pojawiają się również przeciwnicy wskazujący m.in. na problem z sadzą czy pyłem po paleniu ekogroszkiem w piecu. Mimo wszystko ekogroszek z kopalni Wujek mimo swoich wart, warty jest polecenia i stosowania w kotłach grzewczych w gospodarstwach domowych.

Węgiel Wujek – parametry

A zatem, jakimi parametrami może pochwalić się węgiel z kopalni Wujek? Sam węgiel jest bezsprzecznie jednym z najczęściej wybieranych stałych paliw opałowych, a wydobywany w kopalni Wujek węgiel jest jednym z najlepszych jego odmian. Ta odmiana charakteryzuje się bardzo jasnym płomieniem i czystym spalaniem.

Zarówno forumowicze, jak i specjaliści podkreślają, podobnie do innych rodzajów węgla, węgiel Wujek daje dużo ciepła przez stosunkowo długi czas. Co istotne, jest to produkt krajowy, a więc wydane pieniądze mogą zostać ponownie wstrzyknięte w polską gospodarkę.

Węgiel z kopalni Wujek – parametry:

  • Kaloryczność na średnim poziomie – 27.5 MJ/kg.
  • Popiół na średnim poziomie – 7-8%.
  • Siarka na średnim poziomie – 0.5%.

Sprawdź również – Węgiel z kopalni Jankowice – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?

Węgiel wujek – kaloryczność

Ściślej związany z tematyką parametrów węgla jest temat jego kaloryczności. A więc jaka jest kaloryczność węgla z kopalni Wujek? Kaloryczność tej odmiany węgla wynosi aż nawet do ok. 31 MJ/kg. Jednakże, warto pamiętać, że nie tylko kaloryczność będzie wyznacznikiem jakości węgla.

Bardzo istotne będą też parametry jego wilgotności, zawartości siarki czy popiołu. W stosunku do nich wszystkich istnieje tylko jedna zasada – im mniejsza jest ich ilość, tym węgiel mniej zanieczyści nasz piec oraz środowisko wokół nas. Węgiel Wujek ma świetne parametry. Zgodnie z podawanymi przez producenta informacjami poziom wilgotności wynosi mniej niż 10%, zawartość popiołu w granicach od 3 do 4%, zaś zawartość siarki od 0,3 do 0,5%. Takie parametry czynią węgiel Wujek bardzo atrakcyjnym produktem.

Węgiel Wujek – gdzie kupić?

Jak przedstawiliśmy naszym Czytelnikom wyżej, w związku z przekraczającym normę zainteresowaniem zakupem węgla Wujek, sytuacja na rynku może być dosyć skomplikowana, ale kopalnia wychodzi naprzeciw temu ogromnemu zainteresowaniu. 

Obecnie węgiel z kopalni Wujek możemy kupić zarówno bezpośrednio z kopalni, wpisując się na listę oczekujących lub zamawiając produkt telefonicznie. Dostępny jest on także na lokalnych i regionalnych składach opału. Kolejne o czym warto wspomnieć, to fakt, iż węgiel z kopalni Wujek jest także dostępny w internecie np. na platformie ogłoszeniowej OLX czy serwisie Allegro lub Oferteo.

Węgiel Wujek – cena

A więc jedyne pytanie, na które pozostaje nam w tym momencie odpowiedzieć, to ile obecnie wynosi cena za tonę tego surowca. Jaką kwotę będzie musiał wyłożyć zainteresowany zakupem, aby nabyć węgiel z kopalni Wujek? Odpowiadamy już teraz poniżej.

W zależności od źródła, z którego zakupimy węgiel cena będzie się różnić. Zaopatrując się w niego bezpośrednio z kopani będziemy musieli wydać od około 1 150 zł za tonę. Węgiel z kopalni Wujek jest obecnie sprzedawany zarówno stacjonarnie czy telefonicznie u producenta, ale też u sprzedawców detalicznych czyli autoryzowanych. Kupując np. przez  OLX czy Oferteo będziemy musieli godzić się na wydanie większej ilości pieniędzy.