Węgiel z kopalni Bielszowice – opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena

Węgiel z kopalni Bielszowice - opinie na forum, parametry, gdzie kupić, cena

Zimy są teraz o wiele mniej surowe niż kiedyś, jednak nie powinniśmy zakładać, że nie przysporzą nam one kłopotów jeszcze nie raz. Średnie temperatury w miesiące takie jak grudzień, styczeń i luty są teraz wyższe niż jeszcze kilka lat temu, z winy wielu czynników, wydawać może się więc, że kaloryczność i jakość naszych opałów nie jest tak istotna jak kiedyś. Nic bardziej mylnego, bo mrozy lubią nas zaskakiwać i w najchłodniejsze dni i noce dobry opał jest nie tylko dobrym rozwiązaniem, ale także niezbędnikiem. Kiedy patrzymy głównie na czynniki takie jak kaloryczność, nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze węgiel, który wciąż jest podstawowym źródłem ciepła w wielu domach i mieszkaniach w naszym kraju. 

W ciągu ostatnich lat można zauważyć, że z wielu powodów, głównie związanych ze środowiskiem, węgiel jest wypierany i zastępowany innymi rodzajami paliw, które często niestety nie są w połowie tak dobre jak węgiel, oczywiście pod względem ilości produkowanego ciepła. Nie możemy jednak zakładać, że każdy węgiel będzie tak samo dobry – kaloryczność danego opału będzie się różnić przez wiele czynników, takich jak chociażby jego producent, kraj pochodzenia czy miejsce wydobycia. Węgiel nie jest teraz towarem pod żadnym względem tanim, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jego jakość. Dużo pochwał dostaje węgiel z kopalni Bielszowice, warto jest więc wziąć go pod lupę.

Węgiel z kopalni Bielszowice – opinie na forum

Węgiel z kopalni Bielszowice to produkt, o którym często widać opinie na forum. Jest to produkt polski, wydobywany na terenie naszego kraju, a szeroko wiadomym jest, że ten rodzaj opału jest w naszym kraju zazwyczaj wysokiej jakości. Internauci, kiedy prowadzą dyskusje na tematy takie jak opały i paliwa do domowych kotłów, pod uwagę biorą wiele czynników, które decydują o tym, czy dany produkt jest godny polecenia i zakupu. Wadą każdego węgla jest jego nie ekologiczność i wydzielanie sporych ilości szkodliwych substancji, które wchodzą w skład smogu. 

Nie ominęło to także tego konkretnego produkty, dlatego każda osoba, która martwi się środowiskiem, powinna być tego świadoma. Opinie na forum, które można znaleźć o węglu z kopalni Bielszowice traktują jednak zazwyczaj o jego wysokiej jakości i kaloryczności. Jest to węgiel, którego wartości opałowe są nie tyle ponadprzeciętne, co po prostu wysokie, przez co zbiera on dużo dobrych ocen i opinii. Wielu internautów wydaje się być z niego zadowolonych.

Sprawdź również – Węgiel z Bogdanki – jakiej jest jakości, opinie na forum, parametry, gdzie kupić?

KWK Bielszowice węgiel koksowy

KWK Bielszowice węgiel koksowy to dosyć popularna ostatnimi czasy fraza, która w pewnych środowiskach prowokuje dyskusje. KWK Bielszowice produkuje przede wszystkim węgiel koksowy, który w opinii wielu ma szansę zawrócić rynkiem i akcjami tej spółki w ciągu najbliższych lat. To właśnie ten rodzaj węgla jest głównym, najczęściej sprzedawanym paliwem z tej firmy, w Internecie jest więc o nim wiele materiałów, łatwo jest także znaleźć oferty jego sprzedaży.

Węgiel Bielszowice – parametry

Węgiel z kopalni Bielszowice to popularny produkt, warto jest więc zwrócić uwagę na jego parametry, by móc porównać go z innymi paliwami z tej samej półki cenowej. To właściwości tego produktu powinny mieć największy wpływ na to, czy zdecydujemy się na to, by dać mu szansę i dokonać jego zakupu, a najważniejszą z jego wartości jest jego kaloryczność. Ważną informacją jest to, że średnia wartość tego parametru wynosi pomiędzy 25-27Mj/kg, z kolei w przypadku węgla słabszej jakości, mowa jest o 22-24Mj/kg. Kaloryczność węgla Bielszowice wynosi 29-31Mj/kg, jest więc ona zauważalnie wyższa od średniej. Sprawia to, że popyt na ten opał jest dosyć spory, a jego cena zazwyczaj utrzymuje się powyżej przeciętnej. Inne parametry paliwa, jakim jest węgiel Bielszowice są zadowalające, nie odbiegające od normy. Produkuje on dużo ciepła i nie zostawia zbyt dużych spieków, co bez wątpienia jest dużą zaletą.

Węgiel Bielszowice – gdzie kupić?

To, gdzie kupić węgiel Bielszowice jest często zadawanym pytaniem, zwłaszcza, kiedy bierzemy pod uwagę jego popularność na rynku. Na ten moment łatwo można znaleźć dotyczące go oferty w Internecie, na stronach różnych dystrybutorów. To, gdzie kupić węgiel Bielszowice zależy też od lokalizacji, w której się znajdujemy i od tego, czy na naszym terenie działają jego dostawcy. Najbardziej dostępny jest on na Śląsku, tam też znajdziemy więc najwięcej ofert.

KWK Bielszowice – cena węgla

Cena węgla KWK Bielszowice to ważny czynnik, który często decyduje o tym, czy zdecydujemy się na jego zakup. Jest to węgiel wysokiej jakości, możemy więc oczekiwać, że jego koszt będzie wyższy od średniej. Ceny opałów bardzo się wahają, zawsze warto jest więc sprawdzać wszystkie informacje na bieżąco, bezpośrednio od producenta czy dystrybutora. Cena węgla KWK Bielszowice waha się w granicach ok. 2000 zł za tonę, niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie spadnie.