Brykiet z trocin – opinie na forum, kaloryczność, gdzie kupić, jak zrobić?

Brykiet z trocin - opinie na forum, kaloryczność, gdzie kupić, jak zrobić (1)

W obecnej chwili, jednym z najistotniejszych tematów jest tegoroczny sezon grzewczy. Nadchodzi jedna z najtrudniejszych zim we współczesnej historii, przede wszystkim z uwagi na stale rosnącą inflację i niestabilną sytuację na arenie międzynarodowej. To między innymi dlatego coraz więcej osób poszukuje alternatywnych źródeł opału. W poniższym artykule prezentujemy jedno z rozwiązań, jakim jest brykiet z trocin. Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie, na którą mogą zdecydować się kupujący nadchodzącej zimy, lecz wydaje się być na tyle opłacalne i atrakcyjne, iż zdecydowaliśmy się przedstawić je naszym czytelnikom.

W związku z powyższym, zdecydowaliśmy się na szersze przedstawienie źródła opału jakim jest brykiet z trocin. Kupujący słusznie zastanawiają się czy brykiet z trocin to ekonomiczne rozwiązanie na ogrzanie domu podczas nadchodzącej zimy? Czy potencjalny wybór pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy? Jakie opinie na temat brykietu z trocin możemy znaleźć na forum? Odpowiedzi na te pytania, jak i informacje dotyczące kaloryczności, dostawców, ceny za tonę, jak i wskazówki jak przygotować brykiet z trawy samodzielnie, przedstawiamy dla naszych czytelników poniżej. 

Brykiet z trocin – opinie na forum

W takim razie, jakie opinie na temat brykietu z trocin pojawiają się na forum? Na forum możemy zauważyć wiele osób decydujących się na palenie tej zimy brykietem z trocin. Forumowicze argumentują, iż ceny węgla, jak również innych tradycyjnych paliw stale idą w górę, a to tworzy potrzebę poszukiwania innych rozwiązań na ogrzanie mieszkań i domów. Węgiel, i nie tylko, można zastąpić brykietem z trocin, ale też innymi odmianami brykietu robionymi m.in. z siana czy trawy.

Ogrzewanie takim surowcem może okazać się tej zimy dużo tańsze, a dla tych posiadający stały dostęp do trocin np. leśników czy osób pracujących przy obróbce drewna, również niezwykle wygodne. Zamiast pozbywać się trocin, należy je więc zebrać, przechować i niewielkim kosztem przerobić na materiał opałowy. Sam pomysł palenia trocinami jest również bardzo ekologiczny, bo zasługuje na podkreślenie, gdyż w procesie wykorzystuje się tzw. biomasę czyli naturalne odpadki, które zostają w ten sposób ponownie wykorzystane.

Sprawdź również – Brykiet z łuski słonecznika – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?

Brykiet z trocin i papieru – opinie

Analizując zagadnienie brykietu, należy zauważyć, iż obecnie na rynku dostępnych jest wiele odmian brykietu z biomasy. Czy odmiana brykietu z trocin i papieru różni się czymś szczególnym od innych odmian? Przede wszystkim, należy zacząć od tego, że brykiet, w tym także brykiet z trocin można bez problemu łączyć ze starymi gazetami, makulaturą czy innymi drobnymi odpadkami naturalnymi. Papier jest więc oczywiście materiałem, który może być łączony z trocinami właśnie przy produkcji brykietu.

Brykiet z trocin i papieru jako alternatywne źródło opału charakteryzuje się, podobnie do innych, wspomnianych wyżej jego odmian, całkiem wysoką wartością opałową. Ważna jest również kwestia, iż zależnie od pozyskanej biomasy, jakość brykietu z trocin będzie się różnić. Biomasa z trocin podmokłych i zgniłych, bądź po prostu nieprawidłowo przechowywanych, będzie dużo niższej jakości od brykietu z trocin prawidłowo składowanych i wysuszonych Pomimo powyższego, parametry brykietu z trocin zdecydowanie przemawiają za jego zakupem.

Jak zrobić brykiet z trocin w domu?

Czytelnicy artykułu, jak i potencjalni kupujący brykietu z trocin, mogą zastanawiać się, jak samodzielnie zrobić brykiet z trocin w domu? Czy jest to możliwe? Ile może trwać zrobienie brykietu z trocin? Czy jest to kosztowne przedsięwzięcie? Czy nie posiadająca doświadczenia osoba jest w stanie poradzić sobie z taką czynnością? Poniżej prezentujemy czytelnikom kilka sprawdzonych porad i technik dotyczących wyrobu brykietu z trocin w domu.

Brykiet to inaczej silne prasowanie suchej biomasy. W zależności od materiału, będziemy prasować co innego. W tym przypadku, dochodzić będzie silnego prasowania, a następnie wytłaczania i formowania surowca. Forumowicze wskazują, iż dla wielu osób dobrym rozwiązaniem jest zakup niedrogiej brykieciarki, a małą produkcję może przeprowadzić nawet przy pomocy zwykłej domowej maszynki do mięsa.

Sprawdź również – Brykiet z siana – opinie na forum, kaloryczność, cena, jak zrobić?

Brykiet z trocin – kaloryczność

Jako alternatywne źródło opału, brykiet z trocin charakteryzuje się, podobnie do innych odmian brykietu, wysoką wartością opałową. Czy jest to opłacalne źródło opału? Jak wygląda jego kaloryczność w porównaniu do innych odmian brykietu? Na te pytania odpowiadamy poniżej. 

Brykiet z trocin cieszy się sporym uznaniem i popularnością wśród kupujących. Zdecydowanie największą zaletą brykietu z trocin jest jego wysoka kaloryczność, która waha się w granicach od 17 do 25 MJ/k w zależności od jakości brykietu. Aby zachęcić kupujących do swojego produktu, krajowi oraz zagraniczni producenci poświadczają odpowiednio wysoką kaloryczność posiadanymi certyfikatami, co jedynie podnosi poziom atrakcyjności kupowanego produktu.

Brykiet z trocin – gdzie kupić?

W obecnym czasie brykiet z trocin jest produktem ogólnodostępnym i wielu producentów oferuje swoje produkty zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Gdzie zatem można kupić brykiet z trocin? Poniżej przedstawiamy kilka źródeł.

Gdzie kupić brykiet z trocin?

  1. Allegro.pl
  2. Platforma ogłoszeniowa OLX.pl
  3. Serwis Oferteo.pl
  4. Lokalne targi rolne
  5. Lokalne składy opałowe

Brykiet z trocin – cena

A zatem jedyne co pozostaje, to odpowiedzieć na pytanie, ile w tej chwili kosztuje brykiet z trocin? Wszystkim zainteresowanym odpowiadamy poniżej. Brykiet z trocin sprzedawany jest z belach lub bryłkach. W zależności od wagi i wielkości takiej beli, cena będzie wynosić od ok. 30,00 zł za sztukę ważącą od 5 do 10 kg.