Pellet Lava – opinie na forum, parametry, kaloryczność, cena, gdzie kupić?

Pellet Lava - opinie na forum, parametry, kaloryczność, cena, gdzie kupić (1)

W chwili trwającego kryzysu energetycznego w Polsce spowodowanym m.in. wysoką inflacją, wynikłą także z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę coraz więcej Polaków szuka alternatywnych metod opału, jakim jest m.in. pellet, ekogroszek, czy brykiet. Czym jest coraz częściej pojawiający się w powszechnej świadomości pellet? Jak na tle innych dostępnych odmian prezentuje się pellet Lava? Poniżej przedstawiamy te, jak i inne informacje. Zapoznamy naszych czytelników m.in. z opiniami forumowiczów, producentem pelletu Lava, jego parametrami, kalorycznością czy ceną za tonę. 

W najprostszych słowach pellet jest paliwem pod postacią granulatu o kształcie kilkucentymetrowych wałków. Pellet jest produkowany m.in. z biomasy – produktów, odpadów i pozostałości produkcji rolnych sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Wielu Polaków zadaje sobie pytania czy jest to lepsze rozwiązanie niż klasyczny węgiel kamienny? Zagadnienie pelletu przedstawimy szerzej w dalszej części artykułu. 

Pellet Lava – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów na forum odnośnie pelletu Lava? Obecnie na rynku możemy znaleźć wielu dostawców pelletu, co jedynie powoduje chaos i zamieszanie, w i tak już chaotycznych czasach. Jak rozpoznać dobrej jakości pellet i czy pellet Lava jest jednym z nich? Naszych czytelników zapoznajemy z opiniami znalezionymi na forum. 

Oczywiście, opinie forumowiczów są tylko ich subiektywnymi obserwacjami, więc należy brać to pod uwagę taką kwestię przy potencjalnych zakupach. Wydaje się, iż pellet Lava cieszy się sporym zainteresowaniem w internecie, a opinie na jego temat są w przeważającej części pozytywne. Forumowicze podkreślają przede wszystkim jego wysoką kaloryczność, jakość produktu, ekologiczność oraz świetne pozostałe parametry. 

Opinie na forum, które odnoszą się pelletu Lava wskazują to, że jest to naprawdę jeden z czystszych pelletów, które dostępne są na rynku. Wiele osób w swoich opiniach wskazuje również na przyjemny zapach tego produktu, który swego rodzaju przypomina zapach lasu, co jest oczywiście na plus. Z kolei przechodząc dalej, w niektórych przypadkach opinie wskazują, że pellet Lava dość mocno dymi, choć należy mieć tutaj na uwadze fakt, że może to być kwestia nieodpowiedniego palenia w kotle grzewczym.

Sprawdź również – Najtańszy pellet z dostawą do domu w Polsce – TOP 10 najtańszych ofert na rynku

Pellet Lava – producent

Co możemy znaleźć w sieci na temat producenta pelletu Lava? Lava jest marką należącą do grupy Stelmet, której główna działalność opiera się o wytwarzanie architektury ogrodowej. Obok tej działalności grupa Stelmet zajmuje się również produkcją ekologicznego materiału opałowego jakim jest m.in. omawiany pellet. 

Polski producent sprzedaje swoje wytwory do ponad 25 krajów, w tym na największych unijnych rynkach. Firma wskazuje alternatywne źródła opału jako uzupełnienie gamy wytwarzanych przez nią produktów. Siedziba spółki Stelmet S.A. znajduje się w województwie lubuskim, konkretnie w Zielonej Górze. 

Pellet Lava – parametry 

Poniżej prezentujemy naszym Czytelnikom parametry produktu jakim jest pellet Lava. Parametry odnoszą się przede wszystkim do wartości opałowej, która jest kluczową kwestią przy omawianiu jakiegokolwiek tematu związanego z rynkiem surowców opałowych. Pamiętajmy, aby przed jakimkolwiek zakupem dokładnie zapoznać się z jego parametrami. 

Profesjonaliści branży jak i producent wskazują, iż pellet Lava spala się przyjemnie i łatwo. Jest to też produkt łatwym w użytkowaniu. Jest pelletem o bardzo dobrej wartości opałowej.  Co niezwykle ważne, jest produktem krajowym, a w tak ciężkich czasach należy wspierać polską gospodarkę i pilnować, aby pieniądze zostawały w kraju.

Pellet Lava – parametry opałowe:

  • Średnie ciepło spalania 19 000 kJ/Kg.
  • Średnia gęstość to 1.05 kg/dm3.
  • Rozdrobnienie o średniej wartości 0.25mm.
  • Średnica pelletu 0.7mm.
  • Średnia zawartość popiołu wynosi około 0.30%.
  • Wilgotność na poziomie około 7%.

Pellet Lava – kaloryczność

Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest kaloryczność pelletu Lava. Jego wartość opałowa to lekko ponad 19 MJ/kg. Jest to dosyć dobry wynik, ale warto pamiętać, że nie tylko kaloryczność będzie wyznacznikiem jakości pelletu. 

Bardzo istotne będą też parametry jego wilgotności czy też zawartości popiołu. W stosunku do powyższych istnieje jedna zasada – im mniejsza jest ich ilość, tym lepiej dla nas. Mamy wtedy do czynienia z produktem wysokiej jakości. Pellet Lava ma świetne parametry. Zgodnie z podawanymi przez producenta informacjami poziom wilgotności wynosi mniej niż 5%, zawartość popiołu to tylko 0,39%, zaś gęstość to ok. 1 kg/dm3. 

Sprawdź również – Pellet Olczyk – testy, opinie klientów na forum, parametry, gdzie kupić?

Pellet Lava – gdzie kupić?

A więc gdzie możemy zaopatrzyć się w ten świetny produkt? Jak przedstawiliśmy naszym Czytelnikom wyżej, w związku z przekraczającym normę zainteresowaniem zakupem wszelkich surowców i produktów do opału, sytuacja na rynku może być dosyć skomplikowana, ale producent wychodzi naprzeciw temu ogromnemu zainteresowaniu. 

Obecnie pellet Lava możemy kupić zarówno bezpośrednio u producenta lub u autoryzowanych sprzedawców np. w OBI. Dostępny będzie on także na lokalnych i regionalnych składach opału. Kolejne o czym warto wspomnieć, to fakt, iż pellet Lava, ale nie tylko będzie także dostępny w internecie np. na platformie ogłoszeniowej OLX czy serwisie Allegro lub Oferteo. 

Pellet Lava – cena

A więc jedyne pytanie, na które pozostaje nam w tym momencie odpowiedzieć naszym Czytelnikom, to ile obecnie wynosi cena za tonę pelletu Lava. Jaką kwotę będzie musiał wyłożyć zainteresowany zakupem, aby nabyć produkt? Odpowiadamy już teraz poniżej. 

Niestety, w związku z trudną sytuacją gospodarczą na świecie materiały opałowe drożeją w błyskawicznym tempie. Cena może się różnić w zależności od miejsca zakupy, lecz cena detaliczna będzie wynosić ok. 3 000,00 zł za paletę ważącą 975 kg. Do uzgodnienia często pozostaje cena hurtowa, lecz należy pamiętać iż okoliczności są dynamiczne, a nie każdy składać będzie zamówienie hurtowe.