Kruszarka do ekogroszku i węgla – opinie klientów na forum, wynajem, ile kosztuje?

Kruszarka do ekogroszku i węgla - opinie klientów na forum, wynajem, ile kosztuje (1)

Wiele rzeczy w domach jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać. Coraz popularniejsze staje się domowe majsterkowanie oraz zasada DIY, czyli samodzielne wykonywanie wielu rzeczy, które są dostępne w sklepach. Wielokrotnie możecie się przekonać, że własnoręcznie zrobione przedmioty są tańsze oraz o wiele bardziej cieszą. 

Sprawdź również – ekogroszek Karlik opinie klientów na forum.

W dzisiejszych czasach samodzielnie możemy wykonać sporo przedmiotów oraz wytworzyć tzw. swoje surowce. Potrzebny będzie tylko odpowiedni składnik do produkcji, ponieważ cała reszta to tylko formalność. W taki sposób możecie wyprodukować nawet ekogroszek. Pewnie niektórzy są zaskoczeni taką informacją, jednak to prawda. Samodzielne zrobienie ekogroszku jest możliwe w domowych warunkach. 

W poniższym artykule przedstawiamy, jakie opinie na forach otrzymuje kruszarka do węgla ekogroszku, opisujemy kruszarkę do ekogroszku z sieczkarni, jak powinna wyglądać kruszarka do ekogroszku własnej roboty, czy jest możliwy wynajem kruszarki do ekogroszku oraz ile kosztuje wynajem kruszarki?

Kruszarka do węgla ekogroszku – opinie na forum

Wiele osób chce spróbować własnych sił przy wykonaniu każdego zadania. Pojawia się bardzo dużo pytań o kruszarkę do węgla ekogroszku. Opinie na forach mogą zdradzić wszystkie tajemnice, jakie płyną z używania kruszarki do węgla. Kruszarka do węgla jest dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Nie zawsze mamy możliwość włożenia grubszych kawałków węgla do pieca. Za pomocą kruszarki bardzo szybko sobie poradzicie z rozdrobnieniem węgla. 

Ekogroszek, bo tak nazywany jest pokruszony węgiel, który jest pozbawiony niepalnych frakcji, zanieczyszczeń oraz pyłu, możecie samodzielnie wyprodukować za pomocą kruszarki. Jeżeli posiadacie węgiel, który wam pozostał z poprzednich sezonów grzewczych, z całą pewnością możecie go pokruszyć za pomocą kruszarki. Przy zmianie zwykłego pieca na piec z podajnikiem, kruszarka do węgla ekogroszku jest znakomitym urządzeniem, co potwierdzają opinie na forach. 

Czytając opinie na forach o kruszarce do węgla ekogroszku, możecie się dowiedzieć, że wiele firm stosuje takie rozwiązanie. Później sprzedają gotowy produkt, w wyższej cenie, więc jak piszą użytkownicy forum, dlaczego nie stosować takiego rozwiązania w domach. 

Tylko z czego możecie wykonać kruszarkę do ekogroszku?

Kruszarka do ekogroszku z sieczkarni

Kruszarka do ekogroszku jest dosyć często wykorzystywanym urządzeniem do produkcji ekogroszku z węgla. Takie rozwiązania są stosowane nawet w składach opałów, ponieważ sprzedawcy opału mogą na tym dobrze zarobić. 

Tylko, z czego można zrobić domową kruszarkę do ekogroszku, czy sieczkarnia się do tego nadaje? Jak wygląda konstrukcja kruszarki do ekogroszku z sieczkarni?

W sieci możecie znaleźć wiele filmików, które przedstawiają krok po kroku, jak wykonać domową kruszarkę do ekogroszku. Sieczkarnia jest już dawno zapomnianym urządzeniem, ponieważ kiedyś służyła do szatkowania pokrzyw oraz trawy dla zwierząt chlewnych. 

Jednak posiadając w komórce lub szopie sieczkarnie, możecie ją wykorzystać do stworzenia własnej kruszarki do ekogroszku. Wymaga to kilku przeróbek, jednak nie jest to trudne. Sieczkarnia posiada odpowiednią konstrukcję do wykonania z niej kruszarki do ekogroszku. Musicie zamontować silnik spalinowy oraz koryto wyposażone w żeliwne wałki zębate do kruszenia węgla. Dodatkowo należy wyposażyć kruszarkę do ekogroszku w podłużne osłonki, zabezpieczające przed strzelającym węglem podczas kruszenia. 

Sprawdź również – Ekogroszek w Niemczech – gdzie kupić i jaka jest cena za tonę?

Kruszarka do ekogroszku własnej roboty

Kruszarka do ekogroszku własnej roboty daje wiele korzyści. Po pierwsze, możecie zaoszczędzić na samym urządzeniu, ponieważ własnoręcznie wykonana kruszarka do ekogroszku jest tańsza. Po drugie, podczas jakichkolwiek awarii, będziecie mogli szybko zdiagnozować problem, ponieważ będziecie najlepiej znali konstrukcję swojej kruszarki. 

Budowa kruszarki do ekogroszku własnej roboty jest bardzo prosta. Potrzebujecie metalową konstrukcję stołu, ale bez blatu. Z jednej strony należy umieścić silnik wraz z włącznikiem maszynowym, najlepiej wybrać typ lewo prawo, aby móc sterować korbami w dwie strony. 

Następnie na środku należy przykręcić żeliwne zębate wałki, które będą odpowiedzialne za produkcję ekogroszku. Tutaj wybierajcie jakościowo dobre wałki, o wytrzymałych zębach. Wszystko musi być zamontowane na zębatkach, aby wałki mogły się swobodnie kręcić. 

Na górę wałka z zębatkami należy przyspawać tzw. komin, który będzie służył jako tunel podający węgiel oraz, jako zabezpieczenie przed możliwymi wystrzałami węgla podczas kruszenia. 

Ważne jest, aby na dole pod wałkami poprowadzić krótki komin, który będzie kierował gotowy ekogroszek do worka. Tak wykonana kruszarka do ekogroszku własnej roboty może posłużyć przez lata. 

Jeżeli jednak nie macie w planie budować własnej kruszarki do ekogroszku, możecie takie urządzenie wypożyczyć. 

Kruszarka do ekogroszku – wynajem

Wiele osób chce skorzystać z kruszarki do ekogroszku dosłownie kilka razy w roku, dlatego nie chcą zagracać swoich pomieszczeń kolejnymi urządzeniami. W takiej sytuacji możecie skorzystać z wynajmu kruszarki do ekogroszku. Rozwiązanie jest bardzo korzystne dla obu stron. 

Dodatkowo przy skorzystaniu z wynajmu kruszarki do ekogroszku, wielu wynajmujących dowozi urządzenie do klienta na swój koszt. Nie musicie się martwić o transport oraz bezpiecznie dowiezienie kruszarki. 

Ile kosztuje wynajem kruszarki?

Wynajem kruszarki do ekogroszku jest praktycznym rozwiązaniem. Nie musicie stawiać kolejnej maszyny w garażu, komórce czy szopie, nie ponosicie kosztów utrzymania oraz konserwacji kruszarki. Pytania, ile kosztuje wynajem kruszarki, można spotkać na wielu forach. 

Koszt wynajmu kruszarki nie jest duży, z pewnością zwróci się wam podczas sezonu grzewczego, kiedy będziecie korzystali z własnego ekogroszku. 

Obecnie obowiązujące ceny za wynajem kruszarki do ekogroszku zaczynają się od 400 złotych. Pamiętajcie jeszcze o zwrotnej kaucji, jaką pobierają właściciele urządzeń.