Ekogroszek w Niemczech – gdzie kupić i jaka jest cena za tonę?

Ekogroszek w Niemczech - gdzie kupić i jaka jest cena za tonę (2)

Ekogroszek jest zdecydowanie lepszym produktem od węgla, jego spalanie jest efektywniejsze, ciepło znacznie dłużej się utrzymuje. Dodatkowo obsługa pieca jest znacznie prostsza, pozwala na zaglądanie do kotłowni raz na jakiś czas. Zamontowany podajnik w piecu na ekogroszek tak naprawdę sam dostarcza paliwo na ruszt, przez co my możemy cieszyć się upragnionym wypoczynkiem. Co jest jeszcze ważne, w piecu na ekogroszek nie ma obaw, że w nocy zgaśnie, ponieważ sterowniki pieca z podajnikiem cały czas czuwają nad utrzymaniem zaprogramowanej temperatury. 

Sprawdź również – ekogroszek z kopalni, czy warto, jak kupić?

Ekogroszek jest także zdrowszym dla środowiska surowcem, oczywiście emisja substancji smolistych jest obecna, jednak w dużo mniejszym stopniu w porównaniu do węgla. Kolejną istotną zaletą ekogroszku jest jego cena, surowiec jest stosunkowo tani jak na swoje zastosowanie. Koszty ogrzewania ostatnio bardzo idą w górę, niestety wojna na Ukrainie, pogłębiający się kryzys, oraz nadchodząca recesja dają o sobie znać. 

Nie tylko w naszym kraju ekogroszek jest bardzo popularny, w Niemczech także możecie spotkać ekogroszek. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, jak to wszystko wygląda w Niemczech. Gdzie kupić ekogroszek w Niemczech, jaka jest cena ekogroszku w Niemczech oraz ile trzeba zapłacić w Niemczech za tonę ekogroszku. 

Ekogroszek w Niemczech

Rosnące ceny węgla, ekogroszku oraz wszystkich paliw są w dzisiejszych czasach ogromnym zmartwieniem dla wszystkich Polaków. Nie tylko w naszym kraju inflacja szaleje i doprowadza wiele rodzin do granic wytrzymałości. Nieustająca inflacja oraz coraz większe koszty życia doprowadzają do szukania tańszych sposobów na zaspokojenie niektórych potrzeb. 

Ekogroszek, jak i inne paliwa grzewcze drastycznie podrożał, organizowane wyprzedaże ekogroszku prosto z kopalni niestety nie pomogły, surowiec sprzedawał się w takim tempie, że tylko nieliczni mogli skorzystać z tej promocji. Dofinansowanie na węgiel oraz ekogroszek jest już zatwierdzone, ale ludzie i tak się martwią czy starczy im środków oraz, czy dostaną w ogóle ekogroszek. Komunikaty o braku surowca w naszym kraju nie napawają optymizmem. 

Z tego powodu polskie rodziny szukają tańszego źródła na zakup ekogroszku. W internecie pojawiły się wpisy o możliwości zakupu ekogroszku w Niemczech. Każdy radzi sobie jak może, jeżeli sprowadzenie ekogroszku z Niemiec będzie możliwe i dodatkowo opłaci się to po przeliczeniu, to z pewnością wiele osób skorzysta z tego rozwiązania. 

Wiele osób rozpoczyna intensywne poszukiwania ekogroszku w Niemczech, jednak zanim podejmiecie decyzję o zakupie, dobrze sprawdźcie ceny oraz doliczajcie zawsze koszt paliwa, ponieważ jakoś ten surowiec trzeba tutaj ściągnąć. 

W dalszej części artykułu sprawdzamy, gdzie kupić ekogroszek w Niemczech. 

Gdzie kupić ekogroszek w Niemczech?

Gdzie kupić ekogroszek w Niemczech? Takie zdania są coraz częściej wpisywane w wyszukiwarki internetowe. Nie bez powodu, ponieważ ceny w naszym kraju są na rekordowych poziomach. Każdy sprawdza, czy jest gdzieś możliwość kupienia ekogroszku w niższej cenie. 

Ekogroszek w Niemczech możecie kupić w punktach sprzedaży opału. Jednak sprawdzają dogłębniej, wiele produktów posiada nasze polskie etykiety, więc takie informacje dają dużo do myślenia. Skoro będziecie chcieli kupić ekogroszek w Niemczech, który pochodzi z Polski, czy nie lepiej sprawdzić dostępność oraz ceny tego samego produktu w naszym kraju?

Nam udał się ustalić, że ekogroszek w Niemczech jest niestety w podobnych cenach jak w Polsce. Nie tylko my mamy spore problemy z paliwami kopalnymi, dodatkowo u nas ekogroszek jest wydobywany w naszych kopalniach, Niemcy byli bardzo uzależnieni od Rosji, co w obecnej sytuacji jest blokowane w każdym kraju. 

Jakie ceny ekogroszku są teraz w Niemczech, czy nasz krajowy produkt możecie kupić taniej w Niemczech? Poniżej wszystko opisujemy. 

Cena ekogroszku w Niemczech

Podwyżki cen opału nie dotyczą tylko naszego kraju. W Niemczech odnotowywane są takie same wzrosty cen paliw grzewczych. Ekogroszek w Niemczech niestety tak samo, jak i w Polsce osiąga rekordowo wysokie ceny. 

Cena ekogroszku w Niemczech historycznie zawsze była zbliżona do kwoty, jaką musieliśmy zapłacić w Polsce. Niemcy bardzo dużo surowców importowali z Rosji, co teraz przekłada się na ogromne podwyżki, w tym także na cenę ekogroszku. 

Obowiązująca cena ekogroszku w Niemczech nie będzie korzystna dla nas, zwłaszcza że w naszym przypadku dochodzi jeszcze koszt za transport surowca. 

Ekogroszek w Niemczech – cena za tonę

Ekogroszek kupiony w Niemczech może, okazać się droższy, po przeliczeniu ceny za tonę. W naszym kraju cena to około 3000-3500 złotych. Sprawdzając ceny za tonę ekogroszku w Niemczech, kwoty oscylują pomiędzy 800-900 euro. Po przeliczeniu na obecny kurs euro to około 3800-4200 złotych, oczywiście bez paliwa za dojazd oraz powrót. 

Gołym okiem widać, że nasz surowiec jest drogi, ale szukanie tańszego ekogroszku w Niemczech może okazać się to niepotrzebnym trudem.