Miał węglowy workowany – opinie, kaloryczność, gdzie kupić, cena za tonę, czym zastąpić?

Miał węglowy workowany - opinie, kaloryczność, gdzie kupić, cena za tonę, czym zastąpić (1)

Węgiel w obecnych czasach jest nazywany czarnym złotem, ponieważ surowiec jest ciężko dostępny. Ludzie starają się, jak mogą, aby uzupełnić braki w swoich domowych kotłowniach, lecz nie zawsze mają możliwość zakupu opału, nie chodzi o środki pieniężne, węgla zwyczajnie zaczyna brakować. Bardzo duże zapotrzebowanie na paliwa grzewcze plus nałożone sankcje na Rosję, z której importowaliśmy znaczne ilości węgla opałowego, doprowadziły do braków w punktach sprzedaż paliw grzewczych. 

Nasze krajowe kopalnie robią, co mogą, aby zapewnić większe wydobycia, jednak sprawa nie jest taka prosta. Składy opału rozpoczynają walkę o pozyskanie surowców i importują węgiel z Czech oraz Kazachstanu. Takie rozwiązania są niestety chwilowe, ponieważ ilość zainteresowanych kupnem opału jest większa od ilości dostępnego węgla. 

Sprawdź również – ekogroszek z niemiec gdzie kupić?

Polska Grupa Górnicza oferuje sprzedaż węgla oraz ekogroszku bezpośrednio ze swojej kopalni, ale tutaj problemy także występują. Zakup opału na stronie PGG jest bardzo ciężki, ponieważ strona się bezustannie zawiesza oraz wyrzuca odwiedzających przez ogromną ilość logujących się osób. 

Z tego powodu na rynku pojawiają się inne sposoby na ogrzanie naszych domów. Oferty dotyczące miału węglowego nabierają na popularności, ponieważ jest to alternatywa dla tradycyjnego węgla lub ekogroszku. 

W poniższym artykule przedstawiamy, co to jest miał węglowy, jakie opinie otrzymuje, węglowy miał workowany, jaką kaloryczność posiada, miał węglowy, gdzie kupić miał węglowy, jak jest cena za tonę miału węglowego. Dodatkowo zdradzamy, czym zastąpić miał węglowy. 

Miał węglowy – co to jest?

Na rynku dostępne jest kilka rodzai opału kopalnianego. Możemy wybrać węgiel orzech, węgiel kostkę, ekogroszek. Dodatkową opcją jest, miał węglowy, jednak ten produkt nie jest powszechnie dostępny oraz tak popularny, jak węgiel czy ekogroszek. 

Produkt nazywany miałem węglowym jest produktem wydobywany w kopalniach. Powstaje z węgla kamiennego. Jego znakiem rozpoznawalnym są bardzo małe ziarna o maksymalnej wielkości 3 cm. Pozyskanie miału węglowego jest tzw. produktem ubocznym przy wydobywaniu węgla. Teoretycznie produkt nie powinien być sprzedawany. 

Miał węglowy został ponad dwa lata temu całkowicie wycofany oraz zakazany ze względu na swoją szkodliwość podczas palenia. Jak wskazały badania, podczas palenia miałem do środowiska emitowane były większe ilości substancji szkodliwych niż podczas palenia węglem. 

Substancją wpływającą na tak duże zanieczyszczenia wpływa ogromna ilość siarki oraz pył zawieszony PM 2,5. Te dwie substancje najbardziej wpływają na jakoś powietrza oraz na tworzenie się smogu. 

Poprzez ogromne braki węgla oraz innych materiałów opałowych, pojawiły się doniesienia o wznowieniu sprzedaży miału węglowego. 

Miał węglowy workowany – opinie klientów na forum

W ogólnej opinii osób korzystających z miału węglowego workowanego zdania są podzielone. Konsumenci nie narzekają na ten produkt, jego spalanie, jeżeli odbywa się w prawidłowy sposób, jest na dobrym poziomie. 

Wartości opałowe miału węglowego workowanego są podawane na podstawie węgla, z którego powstał. Użytkownicy opiniują miał jako pełnowartościowy produkt. Pojawiające się opinie o nadmiernym dymieniu oraz tworzeniu zawiesin, w opinii osób palących tym produktem są lekko przekoloryzowane, ponieważ ich zdaniem takie reakcje mogą zachodzić przy paleniu każdego surowca kopalnianego, jeżeli jego wartości są niskie oraz proces spalania odbywa się w nieprawidłowy sposób. 

Potwierdzoną opinią o miale węglowym workowanym jest jego duże pylenie w suchym stanie. Podczas dozowania miału do pieca wszystko w pobliżu jest pokryte kurzem. Z surowca korzystało wiele osób, ponieważ miał węglowy workowany, jest znacznie tańszy niż węgiel czy ekogroszek. 

Miał węglowy – kaloryczność

Ludzie, którzy szukają jakiegokolwiek opału, sprawdzają informację o miale węglowym. Interesują się głównie parametrami, ponieważ to są najistotniejsze wartości opału. Kaloryczność miału węglowego zastanawia klientów, ponieważ ten produkt jest materią uboczną podczas produkcji węgla. 

Wartości grzewcze miału węglowego nie są najgorsze, ten surowiec jest w stanie z powodzeniem ogrzewać nasze domy, ponieważ przy umiejętnym paleniu możecie wydobyć z niego wysokie temperatury. 

Kaloryczność miału węglowego jest określana na poziomie 19 MJ/ kg. Taki wynik może być negatywnie oceniany przez osoby, które posiadały bardziej wartościowe surowce. 

Sprawdź również – Transport węgla z PGG – ile kosztuje, cennik, kurier, cena za km, na co uważać?

Miał węglowy – gdzie kupić? 

Miał węglowy jest surowcem, który zniknął ze składów węgla, jednak przy obecnym kryzysie opałowym, miał węglowy, zaczyna powracać do łask. Głównym miejscem, gdzie możecie kupić, miał węglowy to OLX, następnie miał węglowy jest sprzedawany w różnych sklepach internetowych. 

Jednak zaskoczeniem jest fakt, że miał węglowy będzie sprzedawany w sklepie PGG. Spółka w ten sposób chce uzupełnić obecne braki węgla. 

Miał węglowy – cena za tonę

Ceny opału osiągają rekordowe ceny, przez co wiele osób korzysta z rządowego dodatku, ponieważ samodzielnie jest ciężko kupić tonę opału. Cena miału węglowego jest znacznie niższa, co przyciąga jeszcze większą grupę odbiorów. 

Sprawdzając aktualne ceny, tona miału węglowego kosztuje maksymalnie 650 złotych. 

Czym zastąpić miał węglowy?

Nie każdy zdecyduje się na zakup miału węglowego, ponieważ dla wielu osób najważniejsze są parametry opału. Pytania dotyczące zamiennika miału węglowego pojawiają się na wielu forach. Czym zastąpić miał węglowy?

Otóż miał węglowy, możecie zastąpić ekogroszkiem, którego parametry są znacznie lepsze, emisja szkodliwych substancji niższa oraz czystość palenia znacznie lepsza.