Katarzyna Glinka – kim jest, wiek, wzrost, rodzina, Instagram, Wikipedia

Katarzyna Glinka - kim jest, wiek, wzrost, rodzina, Instagram, Wikipedia (1)

Katarzyna Glinka to znana aktorka znana głównie z polskich seriali i filmów, a także z ról teatralnych. Sławę przyniosła jej rola Katarzyny Górki w serialu Barwy Szczęścia emitowanym w TVP 2. Aktorka nie rezygnuje z propozycji programów telewizyjnych. Brała udział w Tańcu z Gwiazdami, Gwiazdy Tańczą na Lodzie, Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Była również prowadzącą Ford Boyard. Kim jest, ile ma lat, jaki jest jej wiek, wzrost, waga, czy ma rodzinę, jakie informacje na jej temat widnieją na Wikipedii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Katarzyna Glinka – kim jest?

Kim jest Katarzyna Glinka? To polska aktorka, która w roku 2001 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Po roku od zostania absolwentką wydziału aktorskiego miała swój debiut w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 2008 roku zaczęła swoją przygodę w Teatrze Kwadrat w Warszawie i trwa ona niezmiennie aż po dziś dzień. Kim jest Katarzyna Glinka? 2007 rok był dla Glinki rokiem przełomowym, bowiem dostała ona rolę Katarzyny Górki w serialu Barwy Szczęścia, która przyniosła jej ogromną sławę i rozpoznawalność. W międzyczasie grała także w serialach tj. Samo życie, Klan, Na dobre i na złe, Pierwsza Miłość. Ceniona jest także za rolę w filmie Och Karol 2, dzięki której otrzymała nominację w Złotych Kaczkach. Wiesz już kim jest Katarzyna Glinka, dlatego w kolejnych akapitach dowiesz się m.in. ile ma lat, jaki jest jej wiek, wzrost, waga czy ma rodzinę oraz, co mówi o niej Wikipedia.

Sprawdź również – Klaudia Carlos – kim jest, wiek, wzrost, mąż, dzieci, Instagram, Wikipedia

Katarzyna Glinka – wiek, ile ma lat?

Ile ma lat Katarzyna Glinka? Jaki jest jej wiek? Katarzyna Glinka urodziła się 19 kwietnia 1977 roku w Świdnicy, a więc w 2022 roku skończyła 45 lat. Chodziła do II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Aktorka jest także utalentowana muzycznie. Ukończyła także Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Dzierżoniowie. Jaki wzrost i wagę ma Katarzyna Glinka?

Katarzyna Glinka – wzrost i waga

Jaki wzrost i wagę ma Katarzyna Glinka. Czasem odbiór postaci w telewizji ma nieco inny obraz aniżeli w rzeczywistości, stąd też często w internecie pojawiają się zapytania o wzrost i wagę aktorów oraz innych znanych osób. Katarzyna Glinka mierzy 162 wzrostu i ma 47 kg wagi.To drobnej budowy, szczupła kobieta, która zniewala swoją urodą. Jak wygląda jej rodzina? Czy ma dzieci? Odpowiedzi na te pytania poznasz poniżej.

Katarzyna Glinka – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Glinki to w 2012 roku 2 lutego urodziła syna Filipa. Jest to dziecko powstałe ze związku małżeńskiego z Przemysławem Gołdonem. Małżeństwo to jednak nie przetrwało.Glinka z jednym z wywiadów mówi, że rozwód jest jej osobistą życiową porażką, ponieważ rodzina jest dla niej priorytetem w życiu, a jednak mimo wszystko tak potoczyły się losy jej, męża i syna. Najprawdopodobniej przyczyną rozpadu rodziny był brak umiejętności radzenia sobie z dzieleniem życia prywatnego z zawodowym. W takiej sytuacji zawsze któraś ze sfer ucierpi. W tym przypadku ucierpiała rodzina. Po rozwodzie aktorce trudno było odnaleźć w nowej sytuacji, kiedy to musiała dzielić opiekę nad synem. Dni bez Filipa były dla niej naprawdę ciężkie. Po latach byłym małżonkom udało się wypracować wspólną nić porozumienia. Dziś są nawet w przyjacielskich stosunkach. Obydwoje zaczęli układać swoje życie na nowo. W 2019 roku aktorka zaręczyła się z Jarosławem Bienieckim, z którym to ma syna Leo. Urodził się on 5 maja 2020 roku. Pomimo tego, że Leo i Filip mają innych ojców, świetnie się razem dogadują i tworzą zgrane rodzeństwo. Co on Katarzynie Glince mówi Wikipedia? Zostań z nami!

Sprawdź również – Izabela Bukowska – kim jest, wiek, wzrost, mąż, dubbing, Instagram, Wikipedia

Katarzyna Glinka – Wikipedia

Wpis na temat Katarzyny Glinki na Wikipedii jest dość obszerny. Pierwszy akapit dotyczy życiorysu aktorki. Wymienione są szkoły aktorki, miejsca pierwszych wystąpień teatralnych oraz pierwszych ról w serialach filmach. Wspomniano również o tym, że Glinka dubbingowała głos Mgiełki w Dzwoneczku. Na Wikipedii w akapicie o życiu prywatnym widnieje informacja o dzieciach i rodzinie Glinki. Poniżej można zauważyć bogatą filmografię aktorki oraz udziały dubbingowe. Ciekawym nagłówkiem na Wikipedii jest także ten dotyczący nagród i wyróżnień. Glinka dostała wyróżnienie jury za rolę Venticello II w Amadeuszu podczas Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Katarzyna Glinka – instagram

Czy Katarzyna Glinka posiada profil na instagramie? Owszem. Można ją znaleźć na Instagramie pod nazwą @katarzynaglinka. Widnieje tam wiele zdjęć z życia prywatnego aktorki. Ostatnio pochwaliła się zdjęciem z wakacji, a także szusowania na nartach. Instagram to miejsce, które pozwala na utrzymywanie relacji z fanami. Na niektórych ze zdjęć widać jej synów, jednak ich twarze są odwrócone, co oznacza, że aktorka chroni prywatności Filipa i Leo. Jej instagram to nie tylko kadry z życia, ale też z planów filmowych i teatralnych. W komentarzach na Instagramie widnieje wiele pozytywnych komentarzy i ogrom polubień. Świadczy to zapewne o tym, że aktorka ma rzeszę swoich fanów.