Kratka trawnikowa – montaż, jak układać, opinie, czy warto?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pragnie mieszkać na wsi, na obrzeżach miast, w domu położonym w cichym, spokojnym miejscu. Dążąc do perfekcji, nasz dom jest idealnym odzwierciedleniem nas samych, a tereny zieleni otaczający budynek stają się naszą wizytówką. W związku z tym powinniśmy zadbać o świetnie wyglądającą trawę. W jaki sposób to zrobić, i czy warto decydować się na innowacyjne rozwiązania?

Może nam w tym pomóc kratka trawnikowa, która przyczyni się do tego, że nasz trawnik stanie się olśniewający. Podobnie wygląda kwestia trawników przed firmami, instytucjami państwowymi czy placówkami zdrowia. Sprawdźmy zatem, co to jest kratka trawnikowa, jak się montuję kratkę trawnikową, czy warto się na nią zdecydować, jakie posiada opinie oraz jaka jest cena kratek trawnikowych i gdzie najtaniej można je kupić?

Kratka trawnikowa – montaż, jak układać?

W takim razie, jak wygląda montaż i układanie kratki trawnikowej, i czy warto wybrać takie rozwiązanie? Planując wygląd podjazdu naszego domu, czy terenu zieleni, chętnie sięgamy po pięknie wyglądające, praktyczne, ale też szybkie w układaniu rozwiązania, które cieszą się dobrymi opiniami. Przede wszystkim takim rozwiązaniem jest kratka trawnikowa, czy chociażby lampa owadobójcza, która chroni nasz ogród przed niechcianymi gośćmi. Kratka trawnikowa może zostać zastosowana do nawierzchni przeznaczonych do ruchu pieszego, zabezpieczenia skarpy lub zboczy, a także na terenach przeznaczonych do jazdy konnej, jednak pojawia się pytanie o to, jak wygląda montaż, i jak układać takie kratki trawnikowe?

Kratki trawnikowe służą m.in. do wzmocnienia i ustabilizowania powierzchni pokrytych trawą, dlatego cieszą się one dobrą opinią. Warto pamiętać, że otwory kratki, wbrew jej nazwie, mogą być wypełnione nie tylko trawą. Równie dobrze spisze się żwir/grys. W tym cudzie dzisiejszych czasów możemy tworzyć piękne mozaiki, łącząc kamienie z trawą. Montaż kratki trawnikowej nie należy do trudnych czynności, w dalszej części wpisu omówimy to, jak układać taką kratkę trawnikową. Czy warto zamontować takie rozwiązanie?

Kratka trawnikowa - montaż, jak układać, opinie, czy warto

W takim razie, jak układać kratkę trawnikową? Rozpoczynając montaż kratki trawnikowej, zacznijmy od bazy, czyli od podłoża. Po usunięciu warstwy gruntu wypełniamy teren dobrze przepuszczalnym podłożem żwirowym lub tłuczniem. Wg pojawiających się opinii w sieci, warstwa nawierzchnia powinna mieć grubość do 20 cm. Kolejny krok to wyłożenie nawierzchni warstwą żwiru na grubość do 3 cm. Ostatni krok to montaż i układanie kratki trawnikowej. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, aby kratki były ustabilizowane przez krawężniki, tak samo, jak kostka betonowa. 

Zapewni to odpowiednią trwałość. Kratkę trawnikową układamy jedna obok drugiej, zwracając uwagę na poprawne ułożenie zaczepów. W przeciwnym wypadku kratki nie połączą się prawidłowo. Następnie wypełnijmy kratki trawnikowe odpowiednią warstwą wypełniającą. Odpowiednie podłoże dla traw to 40% piasku, 30% torfu, 30% gliny. W ten sposób możemy już siać naszą trawę. Montaż kratki trawnikowej nie należy do trudnych, a więc do dzieła. Co oznacza hasło “kratka montażowa bez podbudowy”? 

Kratka trawnikowa bez podbudowy 

Czym charakteryzuje się kratka trawnikowa bez podbudowy i czy warto się na nią zdecydować? Podejmując się wyzwania samodzielnego montażu kratki trawnikowej, pamiętajmy o podbudowie, ponieważ wg opinii jest to niezwykle istotny element. Stosowanie kratki trawnikowej bez podbudowy nie jest zalecane, ze względu na znaczne obniżenie stabilności. Nasz trud pójdzie na marne, ponieważ kratki trawnikowe rozjadą się we wszystkie strony.

Podbudowa kratki trawnikowej to niezbędny element montażu, który utwardzi nawierzchnię, dzięki czemu takie rozwiązanie posłuży na lata. Z takim właśnie zamiarem montujemy kratki trawnikowe. Kratka trawnikowa bez podbudowy nie odprowadza wody, przez co woda przy ujemnych temperaturach zamarza i rozsadza warstwę murawy. Jak sami widzicie, błędnie zaoszczędzony czas przy montażu kratki trawnikowej pójdzie na marne. 

Kratka trawnikowa - montaż, jak układać, opinie, czy warto

Po jakimś czasie będziemy, musimy kłaść kratki od początku. W takim razie, którą kratkę trawnikową wybrać? Jakie pojawiają się o niej opinie? Jakiego producenta kratkę trawnikową wybrać? W dalszej części wpisu odpowiemy na te pytania.

Kratka trawnikowa – producent

Dzisiejszy rynek zbytu zasypuje nas szeroką ofertą produktów. Każdy chce zabłysnąć oraz zdobyć swoją rzeszę klientów. Poszukując producentów kratek trawnikowych na pierwszym miejscu widnieje geoSYSTEM, wyróżnia się tym, że kratki są produkowane w 100% z materiału, który pochodzi z recyklingu.

Dla wielu ludzi to kluczowy argument, aby kratki trawnikowe były eko. Kolejny ze znanych producentów to TPP – THERMOPLASTICS POLSKA, jest to polski producent, dlatego tak chętnie sięgamy po jego produkty. Kolejni to Cetel, Eko Star, Inovogreen. Są to czołowi producenci, oferujący swoim klientom najlepszej jakości kratki trawnikowe. 

Kratki trawnikowe – opinie klientów, czy warto?

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów nt. kratki trawnikowej, i czy warto zdecydować się na to rozwiązanie? W każdym przypadku wybierając zakup jakiejś rzeczy, wybór lekarz, kosmetyczki w pierwszej kolejności czytamy opinie klientów. Przeszukując fora, na których wypowiadają się osoby, które mają zamontowane kratki trawnikowe opinie, są niemal takie same. 

Kratka trawnikowa - montaż, jak układać, opinie, czy warto

Ludzie oceniają kilka cech takich jak trwałość, łatwość montażu, efekt końcowy. Wszystkie opinie kratek trawnikowych są bardzo dobre. Stawiając sobie pytanie, czy warto montować kratki trawnikowe, każdy użytkownik odpowiada tak samo. Opinia o kratkach trawnikowych jest pozytywna przez jej ekologiczne materiały, łatwość samodzielnego montażu oraz wspaniały wygląd. Warto montować kratki trawnikowe, a jakiekolwiek obawy są zbędne. Ale jak to cudowne rozwiązanie wygląda cenowo?

Kratka trawnikowa – gdzie najtaniej?

Decydując się na montaż kratki trawnikowej, chcielibyśmy kupić ją w dobrej cenie. Gdzie kratki trawnikowe są najtańsze, a jednocześnie dobrej jakości?
W tej kwestii powinniśmy śledzić gazetki promocyjne sklepów budowlanych. W czasie promocji kratkę trawnikową możemy kupić dużo taniej. Kolejne miejsce, gdzie kupimy kratkę trawnikową najtaniej to Internet. Cena za jedną kratkę to 11 zł. Kratka trawnikowa posiada same pozytywne cechy. Bezspornie możemy się zgodzić, że jest to bardzo korzystne rozwiązanie.