Mata bambusowa na ogrodzenie – testy i opinie klientów

Mata bambusowa na ogrodzenie - testy i opinie klientów

Maty bambusowe, bądź te wykonane z tworzywa sztucznego na ogrodzenie są widywane na wielu posesjach. Nic w tym dziwnego, ponieważ zachwycają swoją niebanalnością, świetnie wypełniają przestrzeń i wkomponowują się w roślinność, nie zaburzając estetyki ogrodu, dodatkowo cieszą się dobrą opinią. Są też idealne, aby uchronić się przed ciekawością sąsiadów czy silnym wiatrem. W tym artykule poznasz opinie na temat mat bambusowych na ogrodzenie. Dowiesz się także, czy maty ogrodzeniowe z tworzywa sztucznego dobrze się sprawdzają, a następnie poddamy wnikliwym testom taką matę bambusową.

Opinie na temat mat bambusowych na ogrodzenie

W takim razie, jakie opinie królują o matach bambusowych na ogrodzenie? Zastanawiasz się, czy ich zakup będzie dobrym pomysłem? Maty bambusowe zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność i wiele opinii ze względu na swoją naturalność, która jest coraz bardziej ceniona. Ich montaż w ogrodzie, czy na balkonie dodaje cudownego klimatu. Pozytywne opinie wynikają także z faktu, że montaż mat bambusowych na ogrodzenie jest banalnie prosty i szybki. Opinie wskazują także na to, że maty są dosyć drogie. 

Trzeba się jednak z tym liczyć, ponieważ materiał, jakim jest bambus nie należy do tanich. Wydawałoby się, że maty bambusowe na ogrodzenie są nietrwałe, i tak często można wywnioskować przeglądając różne opinie. Nic bardziej mylnego! Maty są bardzo wytrzymałe i potrafią służyć przez długie lata. W opiniach czytamy, że maty bambusowe na ogrodzenie są niebywale odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie niszczy ich deszcz, śnieg, czy ujemne temperatury. Bardzo często można spotkać maty z trzciny lub trawy bambusowej, które również cieszą się dobrą opinią. Są one nieco tańsze niż maty bambusowe. 

Mata bambusowa na ogrodzenie - testy i opinie klientów

Takie maty nieco różnią się kolorem (jest bardziej złocisty), a także wytrzymałością, która wg opinii jest nieco mniejsza. Trzcina niestety pochłania wilgoć, co powoduje, że taka mata posłuży zdecydowanie krócej niż mata bambusowa. Z tego powoduje, maty trzcinowe częściej spotyka się na zabudowanych tarasach lub balkonach, gdzie narażanie na wilgoć jest nieco mniejsze. 

Opinie wskazują, że maty ogrodzeniowe należy poddawać zabiegom konserwacyjnym, aby spełniały one swoją funkcję przez długie lata. W tym celu dobrze sprawdzi się pielęgnacja drewnochronem bezbarwnym lub kolorowym, zależnie od preferencji. Jak dowiadujemy się z opinii ceny takich środków nie są duże, a warte uwagi. Dostaniesz je w większości sklepów budowlanych. Maty bambusowe świetnie sprawdzają się do okrywania roślin na zimę, w tym m.in. szafirki. Na balkonie uchronią przed wypadnięciem jakiś przedmiotów, czy zwiększą bezpieczeństwo dzieci i zwierząt. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie opinie pojawiają się nt. mat ogrodzeniowych, które są wykonane z tworzywa sztucznego.

Maty ogrodzeniowe z tworzywa sztucznego

Na półkach sklepowych w dziale ogrodniczym można spotkać się z nieco inną wersją mat ogrodzeniowych. Chodzi o maty z tworzywa sztucznego. Są one wykonane z technorattanu, który cechuje się ogromną odpornością na wilgotność i zmieniające się, niekorzystnie działające na maty, warunki atmosferyczne, materiał ten cieszy się niezwykle wysoką popularnością i zyskuje pozytywne opinie. Są one polecane przede wszystkim osobom, które cenią sobie wygodę i nie mają chęci bądź czasu na dodatkową pielęgnację mat z tworzywa naturalnego. 

Technorattan nie wymaga impregnacji. W celu poprawienia aspektów wizualnych, raz na jakiś czas warto jest umyć matę ogrodzeniową z tworzywa sztucznego i usunąć zabrudzenia. Opinie na temat mat ogrodzeniowych z tworzywa sztucznego wskazują, że dobrze komponują się w ogrodzie, chronią od wiatru i gapiów. Swoim wyglądem przypominają rattan. 

Mają dużą dostępność wzorów i kolorów, dlatego każdy znajdzie coś pasującego do swojego ogrodu czy balkonu. Ceny mat ogrodzeniowych z tworzywa sztucznego wg panujących opinii, różnią od siebie w zależności od materiału, który został wykorzystany do produkcji. Maty z tworzywa sztucznego posiadają wielu swoich zwolenników. Ich wygląd często jest naprawdę imponujący.

Mata bambusowa na ogrodzenie - testy i opinie klientów

Podsumowując na rynku znajdziesz maty różnego rodzaju : naturalne -maty trzcinowe, słomiane, wiklinowe, bambusowe, wrzosowe, bądź z tworzywa sztucznego, np. technorattanu. Różnią się one od siebie wyglądem, wytrzymałością oraz ceną. Można natknąć się na opinie, które mówią o tym, że naturalne maty ogrodzeniowe wymagają dodatkowej impregnacji. Maty każdego rodzaju występują w różnych rozmiarach: wysokość od 90 cm do 2 metrów, szerokość od 3 do 6 metrów. 

Materiały naturalne można przycinać wedle potrzeb. Montaż jest prosty i szybki. Wystarczy przywiązać każdy moduł drutem do ogrodzenia. Należy jednak pamiętać, aby maty były przymocowane solidnie i należytą starannością, ponieważ będą one narażone na różne warunki atmosferyczne, w tym silny wiatr, którego podmuchy, przy nieodpowiednim montażu, mogą zniszczyć maty. Warto podkreślić, że maty idealnie wpasowują się w klimat ogrodu, gdzie ceni się naturalność.

 Nie zaburzają one kolorystyki ogrodu. Wiele osób wykorzystuje je także do zasłonięcia niezbyt korzystnie wyglądającego podwórka sąsiada albo ogrodowych kanciap czy schowków, aby odwrócić od nich uwagę. Dobrze sprawdzają się także jako osłony balustrad balkonowych. Wraz z upływem czasu kolor maty może się nieco zmienić, dlatego też tak ważna jest regularna pielęgnacja za pomocą drewnochronu bezbarwnego lub kolorowego. Maty ogrodzeniowe to świetna alternatywa dla betonowych, zaburzających estetykę ogrodzeń.