Jak poradzić sobie ze ślimakami bez skorupy w ogrodzie?

Jak odstraszyć ślimaki bez skorupy w ogrodzie (1)

Kto z nas nie lubi pysznych, aromatycznych potraw, sałatek, czy zup, które są wykonane z warzyw pochodzące prosto z ogrodu? Z pewnością takich osób jest wiele, jednak zanim będzie możliwe wykonanie takiej potrawy, sałatki, czy zupy ze zbiorów z własnej uprawy, trzeba już w trakcie uprawy dbać o to, by pasożytnicze stworzenia i ślimaki bez skorupy nie zjadały ich przed nami zbiorami. Przede wszystkim ślimaki powodują największe zniszczenia na liściach roślin, zjadając je kawałek po kawałku i tworząc tym samym dziury. 

Większość warzyw i owoców są przeważnie bardziej podatne na wszelkie pojawiające się choroby. W ten sposób pojawia się wiele pytań o to, jak poradzić sobie i pozbyć się ślimaków bez skorupy w ogrodzie? Może warto zacząć działać zanim one się pojawią? Jak skutecznie odstraszyć ślimaki? W dalszej części wpisu sprawdzimy szczegółowo przyjrzymy się tym małych stworzeniom z bliska i temu, co im szkodzi, a co odstrasza, dodatkowo zdradzimy domowe sposoby tego, jak pozbyć się ślimaków bez skorupy w ogrodzie.

Jak odstraszyć ślimaki bez skorupy w ogrodzie?

W takim razie, jak odstraszyć ślimaki bez skorupy w ogrodzie? Ślimaki bez skorupy najlepiej się czują w miejscach, które charakteryzują się wysoką wilgotnością, są ciepłe i sprzyjają w ich swobodnym i komfortowym przemieszczaniu się. Pierwszym krokiem, który należy uczynić jest pozbycie się jakichkolwiek możliwych dla nich schronisk i kryjówek, które bardzo często pojawiają się w ogrodzie. Jak odstraszyć i pozbyć się ślimaków w ogrodzie? 

Jak odstraszyć ślimaki bez skorupy w ogrodzie (1)

Jako początkujący, ale również doświadczony ogrodnik powinno się wiedzieć o tym, że najprostszą i najszybszą drogą do pozbycia się ślimaków bez skorupy w ogrodzie jest utrzymywanie porządku i czystości. Główna zasada utrzymywania porządku w naszym ogrodzie jest to, aby nie tworzyć potencjalnych schronień, zostawiając mokre i wilgotne narzędzia, czy stosy świeżo ściętej trawy, w takich miejscach czują się najlepiej i swobodnie. Jak odstraszyć i pozbyć się ślimaków z naszego ogrodu? Ta podstawowa wiedza pozwoli na to, by je skutecznie odstraszyć i pozbyć się ślimaków, jeśli nie będą czuły się dobrze w ogrodzie, i nie będzie w nich odpowiednich warunków do dalszego bytowania, to w takich miejscach nie będą się pojawiały ślimaki bez skorupy.

Czego nie lubią ślimaki w ogrodzie?

W takim razie, czego nie lubią ślimaki w ogrodzie? Kolejną istotną informacją jest to, że ślimaki ze skorupą i te bez skorupy, nie tolerują wielu gatunków roślin, wręcz niektóre z nich w pewnym sensie odstraszają te pasożyty. W związku z tym, warto posadzić takie określone rośliny w swoim ogrodzie, a szkody będą zdecydowanie mniejsze. Przede wszystkim takie rośliny znajdujące się w naszym ogrodzie, odstrasza smak i zapach tymianku, czosnku, krwawnika pospolitego, nasturcji wielokwiatowej, macierzanki piaskowej, czy płomyka wiechowatego. Większość tych roślin można bez problemu nabyć w każdym sklepie ogrodniczym. Jakie wymienia się metody na to, jak odstraszyć i pozbyć się ślimaków bez skorupy w ogrodzie?

Poza wcześniej wspomnianymi roślinami, można również zadziałać poprzez zastosowanie mechanicznego zabezpieczenia zagrożonych roślin. Skutecznym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o odstraszenie i pozbycie się ślimaków z naszego ogrodu, to stworzenie obok grządki ścieżki ze zmieszanego żwiru z popiołem, który skutecznie odstrasza te pasożyty. Nie ma takiej możliwości, aby ślimaki bez skorupy pokonały taką przeszkodę.

Jak odstraszyć ślimaki bez skorupy w ogrodzie (1)

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu domowym sposobem? Można spróbować również je wszystkie wyłapać. W jaki sposób to zrobić? Warto tworzyć pułapki na ślimaki domowej roboty. Można wykonać taką pułapkę umieszczając pomiędzy m.in. liśćmi kapusty kawałki truskawek, malin, czy innych słodkich owoców. Z pewnością takie słodkie owoce stanowią idealny dla ślimaków bez skorupy wabik, i w ten sposób można zgromadzić większość ślimaków w jednym miejscu, a następnie się ich pozbyć. 

W przypadku, gdy naturalne sposoby nie pomagają, można poradzić sobie z problemem pozbycia się ślimaków w ogrodzie korzystając z chemicznych środków, w tym warto zastanowić się na nad nawozem do tui. W tym przypadku, należy pamiętać jednak o ostrożności podczas ich stosowania, aby nie zagroziły w rozwoju pozostałym roślinom. Są one sztuczne i z pewnością pomogą, lecz jest to w zupełności ostateczność w walce ze szkodnikami. Najbardziej znanymi preparatami pomagającymi w walce ze ślimakami są: Anty-Ślimak, Ślimakol, czy Smilax.

Czego nie lubią ślimaki w ogrodzie? Kolejnym rozwiązaniem jest umieszczenie w ziemi pojemnik, w który wlejesz najzwyklejsze piwo. Ślimaki uwielbiają napój chmielowy, poczują się jak w raju spożywają ten napój i w ten sposób pojawia się możliwość, aby pozbyć się znaczną część populacji, buszujące w naszym wyjątkowym ogrodzie.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu domowym sposobem?

W takim razie, jak pozbyć się ślimaków z ogrodu domowym sposobem? Kolejnym domowym sposobem na efektywne pozbycie się i odstraszanie ślimaków ze skorupą i bez skorupy jest nawadnianie ogrodów i trawników o właściwej porze dnia. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie powinno się tego robić w nocy, gdyż wtedy pojawia się zagrożenie, że pojawiają się odpowiednie warunki do swobodnego przemieszczania się i żerowania przez ślimaki. Staraj się, jeśli to możliwe jak najwięcej spulchniać glebę w słoneczne dni. Pamiętaj, że największe szkody wyrządzają ślimaki nagie, tj. ślimak pomrów i ślinki. Żerują nocą, dlatego powinieneś unikać nawadniania terenu przed zmrokiem.

Jak pozbyć się domowym sposobem ślimaków z ogrodu? Kolejnym dość popularnym domowym sposobem na zwalczanie ślimaków z ogrodu to wykładanie na nawilżoną powierzchnię gleby mokre szmaty, czy inne elementy po to, aby zwabić ślimaki