Domy szkieletowe – opinie na forum, projekt, cena pod klucz, co to takiego?

Domy szkieletowe - opinie na forum, projekt, cena pod klucz, co to takiego (1)

Planowanie budowy domu za każdym razem wiąże się z wieloma procedurami, które musimy spełnić, załatwieniu ogromu spraw, otrzymaniu pozwolenia na budowę a przede wszystkim na wybraniu projektu naszego wymarzonego domu. Na rynku jest coraz więcej dostępnych technologii pozwalających na wykonanie domu w szybszy oraz tak samo jakościowy sposób co tradycyjne techniki oparte o budowanie domu z cegły lub pustaków. 

Możecie skorzystać z projektu domu z keramzytu, modułowego, tradycyjnego oraz szkieletowego. Ten ostatni rodzaj jest dosyć często wyszukiwany w sieci, dlatego w poniższym artykule sprawdzamy, co to takiego dom szkieletowy, jakie opinie otrzymuje dom szkieletowy, które rozwiązanie na podstawie zgromadzonych opinii jest lepsze, dom szkieletowy czy murowany, dodatkowo sprawdzamy opinie o firmach budujących domy szkieletowe. Zaprezentujemy wam informacje dotyczące projektu domu szkieletowego oraz cenę wykonanego domu szkieletowego pod klucz. 

Dom szkieletowy – co to takiego?

Dom szkieletowy jest najczęściej wybieranym projektem w Skandynawii oraz Ameryce. Ta technologia zaczyna być coraz częściej stosowana także w naszym kraju. Jeżeli jeszcze nie wiesz co to takiego dom szkieletowy, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy wszystkie kwestie związane z domem szkieletowym. 

Dom szkieletowy jest niekwestionowanym konkurentem typowego murowanego domu. Innowacyjne rozwiązania pozwoliły na stworzenie prostej oraz solidnej konstrukcji, która pozwala na wykonane domu w szybszy sposób, jednak nie znaczy, że w gorszy. 

Cała konstrukcja domu szkieletowego jest oparta na drewnianych belkach, które są rozciągane na całej długości oraz szerokości domu. Tak powstały drewniany szkielet jest gotowy do dalszych prac. Zewnętrzna strona domu szkieletowego jest zabezpieczona specjalną folią, która izoluje wiatr oraz wilgoć, następnie przykręcane są płyty OSB. Na taką konstrukcję jest nakładany tynk oraz elewacja. 

Wewnętrzna strona domu szkieletowego jest wykonana z materiałów ocieplających, który jest uzupełniony warstwą tynku oraz gładzi. W taki sposób cała konstrukcja domu szkieletowego jest odpowiednio zabezpieczona oraz przygotowana do dalszych wewnętrznych prac. 

Sprawdź również – Domy modułowe – opinie na forum, jak wyglądają, koszt budowy, czy warto?

Domy szkieletowe – opinie na forum

Domy szkieletowy z dużym powodzeniem podbijają światowe rynki, poprzez łatwość wykonania oraz świetną funkcjonalność, wiele osób rezygnuje z typowego budownictwa. Opinie na forach potwierdzają, że budowa domu szkieletowego jest znacznie szybsza oraz po podliczeniu wszystkich kosztów tańsza. Ponadto domy szkieletowe są innowacyjnymi rozwiązaniami prowadzącymi do energooszczędności oraz wspierania ekologii. 

Niekiedy możecie się spotkać z pytaniami, jak taki dom ma się w odniesieniu do naszego klimatu. Na forach opinie mówią jasno, że przy prawidłowym wykonaniu domu szkieletowego oraz odpowiednim ociepleniu zimowe pory roku nie stanowią zagrożenia dla domu szkieletowego. 

Dom szkieletowy czy murowany? Porównujemy opinie

Postanowiliśmy sprawdzić opinie na forach oraz sprawdzić, które rozwiązanie jest lepsze, dom szkieletowy czy murowany. 

W internecie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje do wykonania rzetelnego porównania oraz podjęcia słusznej decyzji. 

Jak wskazują opinie dom szkieletowy, jest bezpiecznym oraz funkcjonalnym rozwiązaniem, co do bezpieczeństwa murowanego domu nikt nie ma wątpliwości. Tutaj opinie wskazują na dobre rozwiązanie obu technik budowania domu.

Dom murowany wymaga wielu pozwoleń oraz budowa trwa nawet kilka lat, w przypadku domu szkieletowego większość dokumentów zdobędziecie w jednym miejscu, a sama budowa trwa do sześciu miesięcy, co pozwala znacznie skrócić czas prac budowlanych. 

Opinie wskazują, że obie konstrukcje są dobrym rozwiązaniem, w zależności od tego, jakie macie wymagania oraz indywidualne preferencje wybrana technologia będzie trafnym wyborem. 

Sprawdź również – Domy z keramzytu – opinie mieszkańców na forum, prefabrykacja, wady i zalety, cena za m²

Firmy budujące domy szkieletowe – opinie

Poszukując dobrego wykonawcy, warto sprawdzić opinie o firmach budujących domy szkieletowe, ponieważ rzetelna ekipa budowlana o większa część sukcesu. 

W naszym kraju przez dosyć małą popularność domów szkieletowych, działa kilkanaście firm budujących domy szkieletowe. Wszyscy posiadacze swojego domu na forach podają nazwy firm, które wykonywały poszczególne prace. 

Jak wskazują opinie o większości firm budujących domy szkieletowe, pracownicy są znakomicie wyszkoleni w tworzeniu konstrukcji, wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, nie występują żadne przykre sytuacje związane z brakiem umiejętności pracowników. 

Każda osoba, która jest w trakcie budowania domu szkieletowego, chętnie dzieli się wszystkimi informacji, dlatego warto, jest skorzystać z ich pomocy oraz zapytać o nazwy firm odpowiedzialnych za budowę ich domu. 

Dom szkieletowy – projekt

Projekt domu szkieletowego jest dostępny w wielu biurach projektowych. To, jak będzie wyglądał wasz dom, możecie samodzielnie zaplanować, ponieważ projekty domów szkieletowych dają takie możliwości. Dodatkowo w sieci znajdziecie wiele znakomitych propozycji projektów domów szkieletowych. 

Dom szkieletowy – cena pod klucz

Cena domu szkieletowego interesuje wiele osób, dlatego przedstawiany, jaka jest cena domu szkieletowego pod klucz. W zależności od metrażu cena będzie oczywiście inna, jednak jak udało się nam ustalić cena za m² domu szkieletowego pod klucz to około 3000 złotych.