Koszty przeglądu pieca gazowego Viessmann i Junkers – czy warto?

Koszty przeglądu pieca gazowego Viessmann i Junkers - czy warto

Wielokrotnie możemy usłyszeć o wybuchu gazu w domu czy mieszkaniu. Po takich komunikatach ogarnia nas strach. Niestety, ale wydobywający się gaz jest wielkim niebezpieczeństwem. Podobnie jak ogień czy woda, gaz może zrujnować nasze mieszkania oraz narazić nas i innych na poważne urazy. Ogromnym problemem, jest fakt, iż ulatniający się gaz przez jakiś czas nie jest wyczuwalny dla nas. Z tego powodu czasami jest za późno na reakcję. 

Sprawdź również – Najlepsze kosiarki do trawy

Aby tego uniknąć, należy regularnie przeprowadzać przeglądy naszych pieców gazowych. Samodzielnie nie potrafimy tego zrobić, a nawet nie powinniśmy. Poprawnemu sprawdzeniu podlega cała nasza instalacja gazowa, począwszy od gazomierza, a kończąc na wszystkich rurach oraz przewodach. Szczelność musi być sprawdzona na całej długości instalacji gazowej. 

Do poprawnie przeprowadzonego przeglądu pieca gazowego zalicza się również sprawdzenie wszystkich urządzeń oraz zaworów, które są podpięte pod naszą instalację gazową. Bo sprawdzenie jedynie pieca gazomierza, czy zaworów pieca, nie ochroni nas przed jakimś nieszczęściem. Ponadto przeglądowi pieca gazowego musi zostać podjęta nasza wentylacja. Posiadając w domu instalację gazową, montujemy piece gazowe różnych producentów. Dlatego warto sprawdzić, jaki będzie koszt przeglądu poszczególnych pieców gazowych. Sprawdzamy, jaki jest koszt instalacji gazowej, koszt instalacji gazowej Junkers oraz Viessmann. 

Koszt przeglądu pieca gazowego – czy jest obowiązkowy?

Koszt pieca gazowego nie powinien stanowić dla nas problemu. Nie da się ukryć, że systematycznie i poprawnie wykonywane przeglądy pieca gazowego chronią nasze bezpieczeństwo, a nawet nasze życie. W zależności od tego, jaki rodzaj pieca posiadamy, koszt przeglądu pieca gazowego może się różnić, od tego, jakie systemy zostały zastosowane w naszym piecu. 

Piece gazowe mogą być mniejsze do mieszkań, większe do domów oraz te duże przemysłowe do firm i hal produkcyjnych. Właściciele budynków oraz pomieszczeń, w których znajduje się piec gazowy, mają obowiązek przeprowadzać przegląd pieca gazowego. Zgodnie z przepisami, przegląd pieca gazowego musi być przeprowadzany raz w roku dla pomieszczeń mniejszych niż 2000 m², oraz dwa razy w roku dla pomieszczeń o większej powierzchni. Pierwszy przegląd wypada na początek roku, mamy czas do maja, drugi przegląd pieca gazowego musimy przeprowadzić do końca listopada. 

Jeżeli koszt przeglądu pieca gazowego będzie zbyt niski, sprawdźcie osobę, która ma zrobić przegląd Waszego pieca gazowego, czy na pewno ma potrzebne uprawnienia. Aby poprawnie sprawdzić koszt przeglądu pieca gazowego, należy podać nazwę producenta oraz model naszego pieca. Dlatego sprawdzamy dla Was koszt przeglądu pieca gazowego firmy Junkers oraz Viessmann. 

Koszt przeglądu pieca gazowego Junkers i Viessmann

Terminowe przeglądy pieca gazowego są obowiązkiem właściciela obiektu, w którym znajduje się piec gazowy. Aby przegląd pieca gazowego był ważny oraz poprawnie przeprowadzony, osoba przeprowadzająca taki przegląd pieca gazowego musi mieć ważne obszerne uprawnienia dotyczące instalacji gazowych. Jeżeli podczas przeglądu pieca gazowego, zostanie wykryta jakaś niezgodność, naprawa musi być przeprowadzona natychmiast. Nie można jej odkładać na później. 

Naszym obowiązkiem jest jeszcze umożliwienie przeprowadzenia przeglądu pieca gazowego. Tylko jaki jest koszt przeglądu pieca gazowego Junkers oraz Viessmann? Warto się zorientować, jaki jest koszt przeglądu pieca gazowego na rynku, aby nikt nas nie naciągnął. Koszt przeglądu pieca gazowego Junkers oraz Viessmann będą podobne. 

Piece gazowe marki Junkers oraz Viessmann są piecami gazowymi stosowanymi w domach i mieszkaniach.  Koszt przeglądu pieca gazowego Junkers, będzie oscylował w kwotach od 100 zł do 150 zł. Analiza spalin jest liczona osobno, dlatego doliczcie do powyższej kwoty 50 zł – 60 zł. Jest to najpopularniejszy piec gazowy stosowany w łazienkach, dlatego koszt przeglądu pieca gazowego Junkers nie powinien być wyższy. 

Koszt przeglądu pieca gazowego Viessmann z otwartą komorą spalania będzie się zaczynał od 150 zł do 250 zł. Musimy do tego doliczyć jeszcze koszt dojazdu instalatora. W zależności od pieca gazowego Junkers oraz Viessmann koszt przeglądu będzie różny. Piece gazowe Junkers oraz Viessmann z żeliwnym blokiem grzewczym będzie w kwocie 300 zł. Oczywiście, jeżeli zgłosimy przegląd naszego pieca gazowego do specjalnego serwisu, koszt może być wyliczony indywidualne do naszego pieca gazowego, przez co kwoty mogą być inne.